ناوالنی منتقد پوتین به یکی از «سخت‌ترین و عذاب‌آورترین مستعمرات کیفری» روسیه منتقل شد.


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

الکسی ناوالنی، منتقد پوتین به طور غیرمنتظره ای به زندان جدیدی منتقل شد که حامیان او آن را “یکی از سخت ترین و شکنجه آورترین زندان های روسیه” توصیف می کنند.

رهبر اپوزیسیون زندانی روسیه – که در ماه مارس پس از محکوم شدن به اتهامات کلاهبرداری به دلیل انگیزه های سیاسی، به ۹ سال زندان محکوم شد – از مستعمره اصلاحی شماره ۲ برده شد. به گزارش رسانه دولتی روسیه، در پروکوف، حدود ۶۵ مایلی خارج از مسکو، به مستعمره کیفری IK-6 در شرق ملخوو.

آنا ودوتا، معاون رئیس ناوالنی، گفت: “حتی اگر گزارش‌های مربوط به انتقال ناوالنی به مستعمره کیفری ملخوو صحت داشته باشد، به‌سختی تسکینی نیست. این مستعمره یکی از سخت‌ترین و عذاب‌آورترین مستعمرات روسیه است.” در بیانیه ای که فاکس نیوز به دست آورده است، گفت: بنیاد مبارزه با فساد را تاسیس کرد.

در بیانیه ودوتا آمده است: «پیش از تایید درخواست تجدیدنظر ناوالنی به حبس ۹ ساله در یک زندان فوق امنیتی، شایعاتی وجود داشت که او به این مستعمره منتقل خواهد شد. ناوالنی پیامی را ارسال کرد که در آن آمده بود: “زندانیان مستعمره رژیم سختگیرانه “ملخوو” می نویسند که مقامات زندان در آنجا برای من “زندان در زندان” را تجهیز می کنند. آنها می گویند که اگر “ملخوو” را در گوگل جستجو کنید، داستان هایی در مورد چگونگی آن وجود خواهد داشت. ناخن های محکومان را می کشند».

ناوالنی: تهاجم روسیه به اوکراین “جنگ احمقانه” پوتین است

الکسی ناوالنی، رهبر اپوزیسیون روسیه، از طریق یک لینک ویدیویی از مستعمره کیفری اصلاحی IK-2 در پوکروف در جریان جلسه دادگاه برای بررسی درخواست تجدیدنظر علیه حکم زندان خود در مسکو، روسیه، در روز سه شنبه، 24 مه، روی صفحه نمایش دیده می شود.

الکسی ناوالنی، رهبر اپوزیسیون روسیه، از طریق یک لینک ویدیویی از مستعمره کیفری اصلاحی IK-2 در پوکروف در جریان جلسه دادگاه برای بررسی درخواست تجدیدنظر علیه حکم زندان خود در مسکو، روسیه، در روز سه شنبه، ۲۴ مه، روی صفحه نمایش دیده می شود.
(رویترز/ اوگنیا نوووژنینا)

سخنگوی ناوالنی روز سه شنبه گفت که تیم حقوقی او از این انتقال مطلع نشده است.

کیرا یارمیش در توییتی نوشت که وکیل ناوالنی برای ملاقات با او به مرکز اصلاح و تربیت شماره ۲ رفت، اما پس از انتظار در یک ایست بازرسی، کارکنان آنجا به او گفتند که “هیچ محکومی در اینجا وجود ندارد.”

الکسی ناوالنی، رهبر اپوزیسیون روسیه، از طریق یک لینک ویدیویی ارائه شده توسط سازمان تعزیرات فدرال روسیه، در حالی که در جلسه دادگاه در پوکروف در 22 مارس در کنار لایه های خود ایستاده است، دیده می شود.

الکسی ناوالنی، رهبر اپوزیسیون روسیه، از طریق یک لینک ویدیویی ارائه شده توسط سازمان تعزیرات فدرال روسیه، در حالی که در جلسه دادگاه در پوکروف در ۲۲ مارس در کنار لایه های خود ایستاده است، دیده می شود.
(AP Photo/Alexander Zemlianichenko)

ودوتا همچنین گفت: «الکسی ممکن است در حال حاضر در مسیر خاور دور باشد و مقامات از گزارش‌های مربوط به ملخوو برای فریب دادن و آرام کردن مردم استفاده می‌کنند» و «ما نمی‌توانیم محل اختفای ناوالنی را قبل از اینکه وکلایش به او دسترسی داشته باشند تأیید کنیم. ”

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

الکسی ناوالنی در اواخر ماه مه از حضور در دادگاه برای انتقاد از ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به دلیل حمله به اوکراین استفاده کرد.

الکسی ناوالنی در اواخر ماه مه از حضور در دادگاه برای انتقاد از ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به دلیل حمله به اوکراین استفاده کرد.
(رویترز/ اوگنیا نوووژنینا)

در سال ۲۰۲۰، ناوالنی از یک سوء قصد جان سالم به در برد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه را مقصر دانست.

ودوتا افزود: “سرسخت ترین حریف پوتین در روسیه، الکسی ناوالنی، در دست همان افرادی است که در آگوست ۲۰۲۰ تلاش کردند تا او را ترور کنند.” انتقال فرضی ناگهانی او بسیار نگران کننده است.

لیز فریدن از فاکس نیوز در این گزارش مشارکت داشت.