ناظر هیئت مدیره شهرستان ویسکانسین برای ادای وفاداری در اعتراض به سرنگونی Roe v. Wade نشسته است.


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

یکی از اعضای هیئت ناظران شهرستان ویسکانسین گفت که در جلسه روز سه‌شنبه در اعتراض به لغو رو در مقابل وید، از تعهد وفاداری خودداری کرد.

سارا مک دونالد، که نماینده منطقه ۱۵ در هیئت ناظران شهرستان اوتاگامی است، گفت که دست خود را روی قلب خود گذاشته است اما در طی عهد وفاداری در روز سه شنبه روی صندلی نشسته است.

مک دونالد پس از جلسه به WGBA-TV گفت: «وقتی زنان از حقوق برابر برخوردار نیستند، برای زنان آزادی وجود ندارد. سقط جنین.”

او تنها سرپرستی بود که در جلسه هیئت مدیره در اپلتون روی صندلی ماند.

پس از شلیک یک افسر دیگر به سوی مظنون مسلح، افسر پلیس ویسکانسین مورد اصابت گلوله قرار گرفت.

ناظر هیئت مدیره ناحیه 15 اوتاگامی سارا مک دونالد.

ناظر هیئت مدیره ناحیه ۱۵ اوتاگامی سارا مک دونالد.
(هیئت نظارت شهرستان اوتاگامی)

مک دونالد گفت: «من به نوعی رفتم و برگشتم، زیرا نمی خواهم مردم فکر کنند که من به کشور بی احترامی می کنم. من نمی خواهم مردم فکر کنند که من به ارتش بی احترامی می کنم.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، این نشست بدون هیچ گونه اختلالی ادامه یافت.

یک پرچم آمریکا در خارج از مرکز بانک ایالات متحده در 20 سپتامبر 2014 در میلواکی، ویسکانسین به اهتزاز درآمد.

یک پرچم آمریکا در خارج از مرکز بانک ایالات متحده در ۲۰ سپتامبر ۲۰۱۴ در میلواکی، ویسکانسین به اهتزاز درآمد.
((عکس از ریموند بوید/گتی ایماژ))

مک دونالد اعتراض را با امیلی ویت از هیئت مدیره شهرستان کالومت هماهنگ کرد. وویت گفت که قصد دارد در جلسه هفته آینده برای تعهد بنشیند و از دیگران برای پیوستن به او استقبال کرد.

وویت به WGBA گفت: “اما من این احساس را دارم که احتمالاً فقط خودم برای Calumet County هستم.” “و اکنون، ما به عنوان یک زن احساس می کنیم که دیگر حتی کنترلی بر بدن خود نداریم، این به ما این امکان را می دهد که به عنوان یک انسان، کنترلی بر آنچه انجام می دهیم داشته باشیم.”

ویسکانسین اکثر سقط جنین ها را تا هفته بیست و دوم بارداری برای حفظ سلامت یا زندگی مادر مجاز دانسته است. اکنون که Roe v. Wade لغو شده است، فرض بر این است که یک قانون ایالتی تصویب شده در سال ۱۸۴۹ که سقط جنین را یک جرم جنایتکارانه می‌دانست، می‌تواند اجرایی شود و پزشکان اقدامات را متوقف کرده‌اند. با این حال، دادستان کل دموکرات ایالت ویسکانسین در ۲۸ ژوئن علیه رهبران جمهوری خواه مجلس قانونگذاری شکایت کرد و استدلال کرد که ممنوعیت سقط جنین در سال ۱۸۴۹ با قانون ۱۹۸۵ که سقط جنین را پس از ۲۰ هفته یا در نقطه زنده ماندن جنین ممنوع می کند، در تضاد است. دعوای او می گوید قانون ۱۹۸۵ باید اولویت داشته باشد.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

انتظار می‌رود قانون‌گذاران جمهوری‌خواه تلاش کنند قانون قرن نوزدهم را در جلسه قانون‌گذاری سال آینده شفاف‌سازی کنند تا اطمینان حاصل کنند که ممنوعیتی وجود دارد، حتی در حالی که این موضوع در دادگاه‌ها مورد بحث است. به گزارش آسوشیتدپرس، اگر تونی اورز، فرماندار دموکرات، در انتخابات مجدد پیروز شود، تلاش قانونگذاران متوقف خواهد شد.

آسوشیتدپرس در این گزارش مشارکت داشته است.