ناآرامی رو در مقابل وید: پلیس دی سی پس از افشای حکم سقط جنین دادگاه عالی واحدهای اعتراضی را فعال کرد


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

اداره پلیس دی سی واحدهای اغتشاشات مدنی خود را روز سه شنبه در انتظار اعتراضات مربوط به تصمیم لو رفته دادگاه عالی فعال کرد که نشان می دهد دادگاه ممکن است به زودی Roe v. Wade را لغو کند.

اعتراضات در ساختمان دیوان عالی در چند دقیقه پس از افشای اولیه در عصر دوشنبه آغاز شد. به گفته فاکس ۵ دی سی، پلیس دی سی واحدهای بیشتری را برای پاسخ به «فعالیت اصلاحیه اول» احتمالی تا روز یکشنبه فعال کرده است.

این اقدام پس از افشای پیش نویس نظر قاضی ساموئل آلیتو مبنی بر تایید قانون سقط جنین در می سی سی پی به Politico صورت گرفت. این تصمیم در صورتی که توسط چهار قاضی دیگر اتخاذ شود، Roe v. Wade را لغو خواهد کرد.

جان رابرتز، رئیس قاضی دادگاه روز سه‌شنبه این افشای اطلاعات را «خیانت» به دادگاه توصیف کرد و دستور داد تا درباره این حادثه تحقیق شود.

تصمیم دادگاه عالی برای براندازی ROE V. Wade، پیش نویس لو رفته را نشان می دهد: گزارش

جمهوری خواهان در کاپیتول هیل نیز نسبت به افشای اطلاعات تقریباً بی سابقه ابراز خشم کرده اند، در حالی که دموکرات ها زنگ خطر را در دفاع از سقط جنین به صدا درآورده اند.

میچ مک کانل، رهبر اقلیت سنا، خواستار پیگرد قانونی افشاکننده شد و گفت که این اقدام تلاشی شفاف برای برهم زدن حکم دادگاه است.

مک کانل، از R-KY، گفت: «کسی، احتمالاً شخصی در داخل دادگاه، برای برانگیختن یک کمپین فشار، یک گزارش محرمانه را در اختیار مطبوعات قرار داد. هرکسی که مرتکب این عمل غیرقانونی شد، دقیقا می‌دانست که چه چیزی می‌تواند به بار آورد.»

او افزود: «همان جنبش سیاسی که از افشاگری برای ارتقای جدول زمانی روند بازنشستگی قاضی بریر استفاده کرد، تلاش می‌کند از افشاگری دیگری برای کاهش امنیت و بی‌طرف‌تر کردن دادگاه استفاده کند».

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا روز سه‌شنبه گفت که سرنگونی رو، توهین به «عدالت اساسی» است. چاک شومر، رهبر اکثریت سنا، دی-نیویورک، احساسات خود را تکرار کرد و خواستار قانون‌گذاری رو علیه وید شد.

«رای ابطال قاضی منصوب جمهوری خواهان گزارش شده است رو در مقابل وید شومر در بیانیه‌ای مشترک با نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در کالیفرنیا، گفت: این تصمیم یک نفرت‌انگیز، یکی از بدترین و مخرب‌ترین تصمیم‌ها در تاریخ مدرن است.

«چندین از این قضات محافظه کار که به هیچ وجه در برابر مردم آمریکا پاسخگو نیستند، به سنای آمریکا دروغ گفته اند، قانون اساسی را پاره کرده اند و هم سابقه و هم شهرت دیوان عالی را آلوده کرده اند – همه اینها به قیمت هزینه ده ها میلیون زن است. این زوج به زودی می توانند از استقلال بدنی و حقوق قانونی که نیم قرن بر آنها تکیه کرده اند سلب شود.”

ROE V. WADE غوغا: MCCONNELL خواستار تعقیب قضایی افشاگر دادگاه عالی است

اگر تصمیم دیوان عالی در نهایت Roe را لغو کند، اختیار تنظیم سیاست سقط جنین به ایالت ها می رسد. بیش از دوازده ایالت قبلاً “قوانین محرک” را تصویب کرده اند که به محض لغو Roe محدودیت های سقط جنین را فعال می کند، در حالی که بسیاری دیگر قبلاً حمایت های صریح را برای سقط جنین تصویب کرده اند.

به نظر می رسد بایدن روز سه شنبه پیشنهاد کرد که لغو تصمیم ۱۹۷۳ سقط جنین را در سراسر کشور ممنوع می کند، که اینطور نیست.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

او به خبرنگاران گفت: «این ایده که ما قرار است قضاوتی بکنیم که بگوییم هیچ کس نمی‌تواند بر اساس تصمیم دادگاه عالی تصمیم به سقط جنین بگیرد، فکر می‌کنم بسیار فراتر از حد است.» در طول یک غوغای مطبوعاتی