منبع: اف‌بی‌آی اجازه نمی‌دهد وکلای ترامپ در اتاق‌هایی که مأموران به مار-آلاگو یورش می‌برند، در اتاق‌ها حضور داشته باشند، حکم متمرکز بر نارا


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

یک منبع به فاکس نیوز گفت که ماموران اف بی آی به وکلای ترامپ اجازه نخواهند داد که در اوایل صبح دوشنبه هنگام یورش به خانه شخصی رئیس جمهور سابق ترامپ در مارآ لاگو تماشا کنند.

ترامپ در شهر نیویورک بود در حالی که خانه او در پالم بیچ فلوریدا مورد حمله قرار گرفت.

یک منبع آشنا به این حمله به فاکس نیوز گفت که حکم این حمله مربوط به تلاش اداره آرشیو و اسناد ملی برای جمع آوری سوابق و مطالبی است که رئیس جمهور سابق با خود از واشنگتن دی سی به مار-آ-لاگو برده است.

منبع نزدیک به رئیس جمهور سابق به فاکس نیوز گفت: «این یک موضوع نارا بود.» و افزود که ترامپ «همکاری» داشته است.

کاخ سفید می‌گوید بایدن از طریق گزارش‌ها از یورش اف‌بی‌آی به مار-آ-لاگو مطلع شده است، «درست مانند مردم آمریکا»

حامیان رئیس جمهور سابق ترامپ در 8 اوت 2022 در نزدیکی خانه او در Mar-A-Lago در پالم بیچ، فلوریدا تجمع کردند. FBI برای بازیابی اسناد طبقه بندی شده کاخ سفید به خانه یورش برد.

حامیان رئیس جمهور سابق ترامپ در ۸ اوت ۲۰۲۲ در نزدیکی خانه او در Mar-A-Lago در پالم بیچ، فلوریدا تجمع کردند. FBI برای بازیابی اسناد طبقه بندی شده کاخ سفید به خانه یورش برد.
(Eva Marie Uzcategui/Getty Images)

این منبع گفت: “نیازی به اینها نیست” و اف بی آی “به وکلای دادگستری اجازه نمی دهد برای تماشای حمله وارد شوند. آنها به آنها گفتند که آنجا را ترک کنند.”

این منبع به فاکس نیوز گفت که وقتی نارا در ماه فوریه از مار-آلاگو بازدید کرد، ترامپ و تیمش “آنچه را که می خواستند به آنها دادند.”

این منبع گفت: «همه اینها در اختیار آنها قرار گرفت. “این پوچ است.”

منبع دیگری به فاکس نیوز گفت که مذاکرات و ارتباطات “هیچ وقت خراب نشد”.

اوایل سال جاری، نارا گفت که ترامپ ۱۵ جعبه سوابق ریاست جمهوری را به اقامتگاه شخصی خود در فلوریدا برد. ظاهراً این جعبه ها حاوی «اطلاعات طبقه بندی شده امنیت ملی» و مکاتبات رسمی بین ترامپ و سران کشورهای خارجی بود.

نارا در ماه فوریه به کنگره اطلاع داد که آژانس ۱۵ جعبه را از مار-آ-لاگو بازیابی کرد و “اقلامی را که به عنوان اطلاعات طبقه بندی شده امنیت ملی در جعبه ها مشخص شده بودند، شناسایی کرد.”

دونالد ترامپ پس از یورش اف‌بی‌آی به تفرجگاه مارآ لاگو، نیویورک را ترک کرد.

دونالد ترامپ پس از یورش اف‌بی‌آی به تفرجگاه مارآ لاگو، نیویورک را ترک کرد.
(فلیپه راملس: فاکس نیوز دیجیتال)

NARA خود را به عنوان “حافظ رکورد ملت” توصیف می کند.

وب‌سایت NARA می‌گوید: «از تمام اسناد و مواد ایجاد شده در جریان تجارت انجام شده توسط دولت فدرال ایالات متحده، تنها ۱٪ – ۳٪ به دلایل قانونی یا تاریخی آنقدر مهم هستند که برای همیشه نزد ما نگهداری می شوند.”

قانون سوابق ریاست جمهوری در سال ۱۹۷۸ ادارات ریاست جمهوری را ملزم به حفظ برخی اسناد می کند.

حمله اف‌بی‌آی به مار-آ-لاگو ترامپ: «بی‌سابقه» برای آژانس برای اجرای حکم جست‌وجو علیه رئیس‌جمهور سابق

بر اساس این قانون، تمام کارکنان کاخ سفید باید هر گونه سوابق ریاست جمهوری ایجاد شده در حساب های پیام الکترونیکی غیررسمی را طی ۲۰ روز پس از ترک پست به حساب رسمی پیام های الکترونیکی خود کپی یا ارسال کنند.

طبق یادداشتی که در سال ۲۰۱۷ توسط دفتر مشاور کاخ سفید در دولت ترامپ صادر شد، “هر کارمندی که عمداً این اقدامات را انجام ندهد ممکن است مشمول مجازات های اداری یا حتی کیفری شود.”

کاخ سفید در واشنگتن دی سی

کاخ سفید در واشنگتن دی سی
(پاتریک سمانسکی)

ترامپ در بیانیه ای در ماه فوریه گفت: آرشیو ملی چیزی «پیدا نکرد»، بنا به درخواست، سوابق ریاست جمهوری در یک فرآیند عادی و معمول به آنها داده شد تا از حفظ میراث من و مطابق با قانون سوابق ریاست جمهوری اطمینان حاصل شود. وی افزود که دموکرات ها “در جستجوی کلاهبرداری بعدی خود هستند.”

موضوع توسط نارا به وزارت دادگستری ارجاع شد.

یک منبع FBI تایید کرد که ماموران FBI از واشنگتن دی سی، در تیم پاسخ به شواهد دفتر این حمله را انجام دادند و درست قبل از انجام آن به دفتر میدانی میامی اطلاع دادند.

یک منبع جداگانه که با این حمله آشنا بود به عوامل فاکس نیوز گفت که یک “ترقه ایمن” آوردند و یک گاوصندوق “نسبتا جدید” را در مار-آ-لاگو شکستند اما “هیچ چیزی در آن” پیدا نکردند.

ترامپ می گوید خانه مار-آ-لاگو در فلوریدا «تحت محاصره» توسط ماموران اف بی آی

پس از اینکه ترامپ گفت که ماموران FBI در پالم بیچ، فلوریدا، 8 اوت 2022 به خانه یورش بردند، حامیان رئیس جمهور سابق ترامپ پرچم ها را به اهتزاز در می آورند.

پس از اینکه ترامپ گفت که ماموران FBI در پالم بیچ، فلوریدا، ۸ اوت ۲۰۲۲ به خانه یورش بردند، حامیان رئیس جمهور سابق ترامپ پرچم ها را به اهتزاز در می آورند.
(رویترز/مارکو بلو)

منبع دیگری به فاکس نیوز گفت که ماموران FBI به مار-آ-لاگو رفتند و تک تک دفترها و گاوصندوق ها را بررسی کردند و اسناد و جعبه ها را بدون عبور از آنها در ملک برداشتند. صندوق ها و مدارک را بردند تا بعداً از آنها عبور کنند.

این منبع به فاکس نیوز گفت: «آنها در مورد چیزی که گرفتند عاقلانه رفتار نمی کردند.

ترامپ شامگاه دوشنبه این حمله را علنی کرد و در بیانیه ای طولانی گفت: «تا به حال برای رئیس جمهور ایالات متحده چنین اتفاقی نیفتاده است.

ترامپ گفت: «پس از کار و همکاری با نهادهای دولتی مربوطه، این یورش اعلام نشده به خانه من ضروری و مناسب نبود.» «این رفتار نادرست دادستانی، سلاح‌سازی سیستم عدالت و حمله دموکرات‌های چپ رادیکال است که به‌شدت نمی‌خواهند من برای ریاست‌جمهوری در سال ۲۰۲۴ نامزد شوم، به‌ویژه بر اساس نظرسنجی‌های اخیر، و همچنین هر کاری برای متوقف کردن جمهوری‌خواهان انجام خواهد داد. محافظه کاران در انتخابات میان دوره ای آتی.

یک نگهبان بیرون مار-آ-لاگو در پالم بیچ، فلوریدا ایستاده است.

یک نگهبان بیرون مار-آ-لاگو در پالم بیچ، فلوریدا ایستاده است.
(Alon Skuy/Fox News Digital)

“چنین حمله ای فقط می تواند در کشورهای شکسته و جهان سومی رخ دهد. متأسفانه، آمریکا اکنون به یکی از آن کشورها تبدیل شده است، در سطحی که قبلاً دیده نشده بود.

“تفاوت این واترگیت با واترگیت، جایی که عوامل به کمیته ملی دموکرات ها نفوذ کردند، چیست؟ “در اینجا، برعکس، دموکرات ها به خانه چهل و پنجمین رئیس جمهور ایالات متحده نفوذ کردند.”

روز سه‌شنبه، تیلور بودویچ، سخنگوی ترامپ به فاکس نیوز گفت: «حمله وقیحانه اف‌بی‌آی تنها بی‌سابقه نبود، بلکه کاملاً غیرضروری بود».

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

بودویچ گفت: «رئیس‌جمهور ترامپ و نمایندگانش در برقراری ارتباط و همکاری با آژانس‌های مربوطه تلاش‌های زیادی کرده‌اند – چیزی که برای همه موارد مشابه معمول است. «این اقدامات مشمئز کننده دولت جو بایدن باعث سرخ شدن یک دیکتاتور جهان سوم می شود.

با این حال، در تلاش ناامیدانه دموکرات ها برای حفظ قدرت، آنها کل جنبش محافظه کار را متحد کرده و رشد داده اند.»

کاخ سفید اظهار داشت که هیچ اطلاع قبلی در مورد حمله اف بی آی به مارآلاگو دریافت نکرده است و گفت که پرزیدنت بایدن از طریق گزارش های مطبوعاتی عمومی “درست مانند مردم آمریکا” از آن مطلع شده است.