ملوان نیروی دریایی از آتش سوزی در آتش سوزی که USS Bonhomme Richard را در سن دیگو منهدم کرد تبرئه شد.


یک قاضی نظامی روز جمعه یک ملوان را در رابطه با آتش سوزی که یک کشتی تهاجمی دوزیست میلیارد دلاری را نابود کرد، تبرئه کرد.

این حکم به نفع رایان سایر میس، ۲۱ ساله، پس از یک محاکمه ۹ روزه در پایگاه دریایی سن دیگو در مورد آتش سوزی در کشتی USS Bonhomme Richard صادر شد.

او در بیانیه ای در بیرون دادگاه گفت: «می توانم بگویم که دو سال گذشته سخت ترین دو سال تمام زندگی من به عنوان یک مرد جوان بوده است. من زمان را با دوستان از دست داده‌ام. دوستانم را از دست داده‌ام. زمان را با خانواده از دست داده‌ام و تمام حرفه‌ام در نیروی دریایی نابود شده است. من مشتاقانه منتظر شروع دوباره هستم.»

دادستان های نظامی میس را به آتش زدن و به خطر انداختن عمدی یک کشتی متهم کردند. آنها گفتند که او جعبه های مقوایی را در قسمت پایینی انبار وسایل نقلیه کشتی ۱.۲ میلیارد دلاری که در سن دیگو لنگر انداخته بود و در آن زمان تحت تعمیر و نگهداری بود روشن کرد.

ناوشکن آمریکایی و ناوچه کانادایی ترانزیت تنگه تایوان در میان تنش با چین

ملوان نیروی دریایی رایان سایر میس، مرکز، پس از تبرئه شدن خود در روز جمعه در سن دیگو بیانیه ای را می خواند.  یک قاضی نیروی دریایی حکم می‌کند که میز در آتش‌سوزی که در سال 2020 باعث نابودی کشتی USS Bonhomme Richard در سن دیگو شد، بی‌گناه است.

ملوان نیروی دریایی رایان سایر میس، مرکز، پس از تبرئه شدن خود در روز جمعه در سن دیگو بیانیه ای را می خواند. یک قاضی نیروی دریایی حکم می‌کند که میز در آتش‌سوزی که در سال ۲۰۲۰ باعث نابودی کشتی USS Bonhomme Richard در سن دیگو شد، بی‌گناه است.
(AP)

دادستان ها گفتند که میس از اینکه نتوانست به نیروی دریایی SEAL تبدیل شود و به وظیفه عرشه منصوب شده بود عصبانی و انتقام جو بود و او را وادار کرد تا جعبه های مقوایی را در ۱۲ ژوئیه ۲۰۲۰ آتش بزند. آنها گفتند که او می خواهد زودتر پیام خود را به افسر بخش خود برساند. کشتی به قدری مملو از مواد پیمانکاران بود که “خطرناکی مانند f—” بود.

با این حال، آنها هیچ مدرک فیزیکی ارائه نکردند. در همین حال، وکیل مدافع در اعتبار سیمن کنجی ولاسکو، یکی از شاهدان کلیدی دادستان که حساب خود را به مرور زمان تغییر داد، شک کرد.

دادستان، سروان جیسون جونز، در دادگاه گزارش نیروی دریایی را در سال گذشته تایید کرد که به این نتیجه رسید که جهنم قابل پیشگیری و غیرقابل قبول است و در آموزش، هماهنگی، ارتباطات، آمادگی آتش، نگهداری تجهیزات و فرماندهی و کنترل کلی نقص وجود دارد.

جونز گفت که میز فکر می‌کرد در مأموریت‌هایی با SEAL از هلیکوپتر بیرون می‌پرد، اما در عوض داشت رنگ روی عرشه کشتی می‌کوبید و به خاطر آن از نیروی دریایی متنفر بود.

آتش سوزی در کشتی تهاجمی دوزیست USS Bonhomme Richard در پایگاه دریایی سن دیگو، 12 ژوئیه 2020.

آتش سوزی در کشتی تهاجمی دوزیست USS Bonhomme Richard در پایگاه دریایی سن دیگو، ۱۲ ژوئیه ۲۰۲۰.
( ستوان جان جی مایک / نیروی دریایی ایالات متحده از طریق گتی ایماژ)

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

جونز گفت: «هنگامی که روی عرشه قرار می‌گیرید، تقریباً به همان اندازه از SEALs دور هستید که قرار است باشید.

وکلای مدافع گفتند که دولت برای قضاوت عجله کرد و نتوانست شواهدی را جمع‌آوری کند که نشان دهد باتری‌های لیتیوم یونی یا یک لیفتراک جرقه‌زننده می‌توانند آتش را شروع کنند.

آسوشیتدپرس در این گزارش مشارکت داشته است.