مقاله ی نیویورک تایمز هشدار می دهد که «فانتزی های تغییر رژیم» می تواند به جنگ با روسیه منجر شود


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

روز چهارشنبه، نیویورک تایمز یک مطلب را منتشر کرد op-ed هشدار می دهد که اگر ایالات متحده به دنبال استراتژی گسترده در اوکراین ادامه دهد، خطر جنگ با روسیه را تهدید می کند.

تام استیونسون نوشت: «سلاح‌های هسته‌ای با لحنی آسان مورد بحث قرار می‌گیرند، نه حداقل در تلویزیون روسیه. خطر کاهش شهرها به کوریوم بدون استقرار ناتو در اوکراین کم است، اما تصادف و محاسبات اشتباه را نمی‌توان کاهش داد».

این مقاله با عنوان “آمریکا و متحدانش می خواهند روسیه را خونریزی کنند. آنها واقعاً نباید” هشدار می دهد که اگرچه اقدامات اولیه آمریکا برای حمایت از اوکراین بوده است، اما رهبران آمریکایی تمایل دارند تا با عبارات متهورانه در مورد تغییر رژیم در روسیه صحبت کنند. و “تخلیه” کشور خطری برای امنیت آمریکا به همراه دارد.

اردوغان: ترکیه با فنلاند و سوئد به ناتو نمی‌پیوندند

استیونسون نوشت: «با گسترش حمایت از اوکراین در سراسر جهان و کنار گذاشتن هرگونه تلاش دیپلماتیک برای توقف درگیری، ایالات متحده و متحدانش خطر درگیری حتی بزرگ‌تر را تا حد زیادی افزایش داده‌اند.

او افزود: «آنها با هر دستاورد استراتژیک واقع بینانه، ریسکی را انجام می دهند.

“پاسخ اولیه ایالات متحده به تهاجم ساده بود: تامین مدافعان و استفاده از تسلیحات مالی منحصربفرد آمریکا در اقتصاد روسیه. استراتژی جدید – آن را خونریزی روسیه نامید – کاملا متفاوت است. ایده اصلی این است که ایالات متحده و متحدانش باید به دنبال بازیابی بیشتر از آوار خارکف و کراماتورسک هستند تا بقای اوکراین به عنوان یک سیاست یا حتی یک سرخوردگی نمادین از تجاوز روسیه.

رئیس ناتو گفت: ورود فنلاند به ائتلاف “آرام و سریع” خواهد بود

استیونسون خاطرنشان می‌کند که روسیه تنش‌های هسته‌ای را «با لحن ساده» مورد بحث قرار می‌دهد و هشدار داد که «حادثه و محاسبات اشتباه نمی‌تواند نادیده گرفته شود».

او گفت: «معلوم نیست که با تضعیف روسیه، فراتر از تخیلات تغییر رژیم، چه چیزی بیشتر به دست می آید.

“جنگ در شکل اولیه خود به اندازه کافی خطرناک و مخرب بود. ترکیب اهداف راهبردی گسترده و مذاکرات کوتاه مدت آن را همچنان خطرناک تر کرده است. در حال حاضر، تنها پیام به روسیه این است: هیچ راهی برای خروج وجود ندارد.”

مجلس نمایندگان آمریکا رای داد روز سه شنبه برای ارسال کمک ۴۰ میلیارد دلاری دیگر به اوکراین. برخی از محافظه کاران این قانون را از نظر مالی غیرمسئولانه انتقاد کرده اند.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

سناتور رند پل، ایالت کی، این لایحه را “سیلی به صورت میلیون ها مالیات دهندگانی که برای خرید بنزین، مواد غذایی، و یافتن شیر خشک با مشکل مواجه هستند” خواند.

پل خاطرنشان کرد که در حالی که او “با مردم اوکراین همدردی می کند و مبارزه آنها علیه پوتین را ستایش می کند، ما نمی توانیم به خرج کردن پولی که نداریم ادامه دهیم.”