مطالعه نشان می دهد که مصرف ایبوپروفن همراه با برخی از داروهای فشار خون بالا ممکن است به کلیه ها آسیب برساند


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

بیمارانی که یک دیورتیک و یک مهارکننده سیستم رنین آنژیوتانسین (RSA) تجویز می‌شوند، مانند یک آنژیوتانسین مهار کننده آنزیم تبدیل کننده (ACE) یا آنژیوتانسین طبق تحقیقات جدید منتشر شده در مجله، مسدود کننده گیرنده (ARB)، برای کنترل فشار خون بالا (فشار خون بالا)، باید از مصرف ایبوپروفن خودداری کند.علوم زیستی ریاضی.

دیورتیک‌ها و مهارکننده‌های RSA با نسخه با نام‌های تجاری مختلف دارویی در دسترس هستند، در حالی که مسکن‌هایی مانند ایبوپروفن عمدتاً با نام‌های تجاری مختلف مانند Advil یا Motrin بدون نسخه در دسترس هستند.

گرفتن فشار خون بیمار

گرفتن فشار خون بیمار
(BSIP/گروه جهانی تصاویر از طریق گتی ایماژ)

محققان دانشگاه واترلو با استفاده از آزمایش‌های دارویی شبیه‌سازی شده با کامپیوتر، به بررسی تداخلات دیورتیک‌ها، RSA و ایبوپروفن پرداختند. بر اساس یک انتشار خبری، محققان دریافتند که در برخی از بیماران با مشخصات پزشکی خاص، ترکیب این سه دارو می‌تواند باعث آسیب کلیه شود که در برخی موارد می‌تواند دائمی باشد.

آنیتا لیتون، استاد ریاضیات کاربردی در واترلو و کرسی تحقیقاتی کانادا ۱۵۰ در زیست شناسی ریاضی و پزشکی، در این بیانیه گفت: دیورتیک ها خانواده ای از داروها هستند که باعث می شوند بدن آب کمتری در خود نگه دارد.

پرستار در حال اندازه گیری فشار خون

پرستار در حال اندازه گیری فشار خون
(iStock)

لیتون در ادامه در این گزارش توضیح داد: “کم آبی عامل اصلی آسیب حاد کلیه است و پس از آن مهارکننده RAS و ایبوپروفن با این ضربه سه گانه به کلیه ها ضربه می زند. اگر به طور اتفاقی از این داروهای فشار خون استفاده می کنید و به مسکن نیاز دارید، استامینوفن را در نظر بگیرید. بجای.”

COVID-19 SUBVARIANT XE: آنچه باید بدانیم

این نسخه توضیح داد که آزمایش‌های دارویی شبیه‌سازی‌شده با رایانه می‌تواند نتایج را سریع‌تر از آزمایش‌های بالینی انسانی به محققان ارائه دهد. لیتون و تیم تحقیقاتی‌اش از ریاضیات و علوم رایانه استفاده کردند تا به پزشکان «ابتدای اولیه‌ای در مورد مسائلی مانند عوارض دارویی» ارائه کنند.

لیتون در این انتشار خاطرنشان کرد: «اینطور نیست که همه کسانی که این ترکیب از داروها را مصرف می‌کنند دچار مشکل شوند» و افزود: «اما تحقیقات نشان می‌دهد که این مشکل کافی است و باید احتیاط کرد.»

قرص های ایبوپروفن با نام تجاری Advil برای عکس در Tiskilwa، Illinois، ایالات متحده، در روز چهارشنبه، 23 اکتبر 2019 نمایش داده می شود.

قرص های ایبوپروفن با نام تجاری Advil برای عکس در Tiskilwa، Illinois، ایالات متحده، در روز چهارشنبه، ۲۳ اکتبر ۲۰۱۹ نمایش داده می شود.
(دانیل آکر/ بلومبرگ از طریق گتی ایماژ)

این مطالعه بیان کرد که درمان دارویی سه گانه، معروف به “هوای سه گانه”، در مقایسه با بیمارانی که فقط با دیورتیک و مهارکننده های ACE/ARB درمان می شدند، با ۳۱ درصد افزایش خطر آسیب حاد کلیه همراه بود. گزارش منتشر شده همچنین بیان کرد که آسیب کلیوی حاد سه گانه (AKI) در ۰.۸۸٪ تا ۲۲٪ از بیماران با درمان سه گانه رخ می دهد.

حداقل ۲۲۸ مورد مشکل هپاتیت کودکان تاکنون: چه کسی

نویسندگان مطالعه در گزارش منتشر شده اظهار داشتند: «نتایج شبیه‌سازی ما نقش کلیدی پاسخ میوژنیک را در تعیین خطر AKI نشان می‌دهد. کارشناسان توضیح می‌دهند که پاسخ میوژنیک مکانیسمی است که به وسیله آن قطر رگ خونی پس از افزایش فشار منقبض می‌شود و پس از کاهش این فشار قطر آن افزایش می‌یابد تا جریان خون مناسب حفظ شود.

محققان در مطالعه خود نوشتند: “ما فرض می کنیم که افراد دارای پاسخ میوژنیک مختل ممکن است به ویژه در برابر AKI سه گانه حساس باشند. علاوه بر این، افزایش حساسیت دارویی یا مصرف کم آب می تواند بیماران را مستعد ابتلا به AKI سه گانه کند.”

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

کارشناسان بهداشت به فاکس نیوز گفتند، برای هر کسی که دارو مصرف می کند مهم است که قبل از مصرف دارو یا مکمل بدون نسخه، با پزشک یا داروساز خود مشورت کند تا از هرگونه تداخل دارویی جلوگیری کند.