مریلین ماسبی، دادستان ایالت بالتیمور، در انتخابات مقدماتی حزب دموکرات در انتخابات مجدد شکست خورد


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

مریلین ماسبی، دادستان ایالت بالتیمور، پس از اینکه از سوی هیئت منصفه بزرگ به اتهامات فدرال متهم شد که از مشکلات ناشی از ویروس کرونا به عنوان دلیلی برای برداشتن پول از حساب بازنشستگی شهری خود استفاده کرده است، در انتخابات مقدماتی دموکرات‌ها به ایوان بیتس، وکیل دفاعی خود را شکست داد.

آسوشیتدپرس این رقابت را جمعه شب به نفع ایوان بیتس، وکیل مدافع اعلام کرد. بیتس یک دادستان سابق در بالتیمور است که از سال ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۲ قبل از تبدیل شدن به وکیل مدافع خدمت می کرد.

موزبی، یک دموکرات، به دفتر خود دستور داد تا از تعقیب جرایمی مانند حمل مواد مخدر، فحشا، ادرار کردن در ملاء عام و موارد دیگر در طول همه‌گیری ویروس کرونا جلوگیری کند تا از انتشار ویروس در زندان‌ها و زندان‌ها جلوگیری کند.

او زمانی که در سال ۲۰۱۵ به عنوان دادستان در پرونده فردی گری خدمت کرد، محبوبیت ملی به دست آورد. گری یک مرد سیاهپوست بود که در بازداشت پلیس جان باخت.

مریلین ماسبی، دادستان ایالت بالتیمور به اتهامات فدرال متهم شد

مرلین ماسبی، دادستان ایالت مریلند، در یک کنفرانس خبری در بالتیمور در دسامبر 2019 صحبت می کند.

مرلین ماسبی، دادستان ایالت مریلند، در یک کنفرانس خبری در بالتیمور در دسامبر ۲۰۱۹ صحبت می کند.
(AP/Julio Cortez)

ماسبی در ماه ژانویه به اتهام شهادت دروغ و ارائه درخواست های دروغین وام مسکن، که هر دو مربوط به خرید خانه های تعطیلات در فلوریدا بود، متهم شد.

اسناد دادگاه حاکی از آن است که موزبی در هنگام ذکر سختی ویروس کرونا به عنوان دلیلی برای برداشت از حساب بازنشستگی شهری خود دروغ گفته و گویا گواهی داده است که حداقل یک شرایط لازم برای توزیع تحت قانون CARES را دارد و “تأیید کرده است.[ed] تحت مجازات شهادت دروغ، اظهارات و تصدیقات ارائه شده در این درخواست.”

موزبی ظاهراً درخواست دو بار برداشت ۴۰۰۰۰ و ۵۰۰۰۰ دلاری از حساب بازنشستگی شهری خود کرده است که منجر به واریز ۳۶۰۰۰ دلار و ۴۵۰۰۰ دلار به حساب های بانکی وی شده است.

دادستان های فدرال مدعی هستند که موزبی از این پول برای پیش پرداخت در دو خانه تعطیلات جداگانه در فلوریدا استفاده کرد.

در کیفرخواست آمده است که ماسبی هیچ عواقب مالی نامطلوبی را از همه‌گیری ویروس کرونا تجربه نکرده است و حقوق کامل خود را به مبلغ ۲۴۷۹۵۵.۵۸ دلار از اول ژانویه ۲۰۲۰ تا ۲۹ دسامبر ۲۰۲۰ دریافت کرده است.

مریلین ماسبی، دادستان بالتیمور، در بحبوحه اتهامات جنایی و نبرد انتخاب مجدد در سربالایی، با بحران کارکنان مواجه شد

مرلین مازبی، دادستان ایالت بالتیمور، یک روز پس از اعلام جرم در مورد اتهامات شهادت دروغ فدرال، در خارج از دفتر خود با رسانه ها سخنرانی می کند.

مرلین مازبی، دادستان ایالت بالتیمور، یک روز پس از اعلام جرم در مورد اتهامات شهادت دروغ فدرال، در خارج از دفتر خود با رسانه ها سخنرانی می کند.
(جری جکسون/سان بالتیمور از طریق AP، فایل)

دادستان‌ها همچنین ادعا کردند که موزبی در دو درخواست وام مسکن دروغ گفته است، و فاش نکرده است که مالیات‌های فدرال پرداخت نشده از سال‌های گذشته را داشته است، علاوه بر این که IRS 45022 دلار حق حبس علیه تمام دارایی‌های ماسبی و شوهرش قرار داده است.

موزبی همچنین متهم به دروغ گفتن برای دریافت نرخ بهره کمتر در وام مسکن برای خانه تعطیلات خود در کیسیمی، فلوریدا، با ادعای اینکه این خانه دوم است. دادستان ها ادعا می کنند که موزبی قبل از ادعای “سوار خانه دوم” با یک شرکت مدیریت خانه تعطیلات قراردادی منعقد کرده است که به شرکت کنترل اجاره ملک را می دهد.

به گفته وزارت دادگستری، اگر ماسبی مجرم شناخته شود، ممکن است با پنج سال زندان برای دو فقره شهادت دروغ و تا ۳۰ سال زندان برای هر یک از دو مورد درخواست های دروغین وام مسکن مواجه شود.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

ایوان بیتس، نامزد دادستان ایالت بالتیمور سیتی، در روز سه شنبه در خارج از محل رای گیری ابتدایی ویلیام پیس با اعضای تیمش می خندد.

ایوان بیتس، نامزد دادستان ایالت بالتیمور سیتی، در روز سه شنبه در خارج از محل رای گیری ابتدایی ویلیام پیس با اعضای تیمش می خندد.
(کوین ریچاردسون/سرویس خبری بالتیمور سان/تریبون از طریق گتی ایماژ)

وکیل ماسبی، A. Scott Bolden، در ابتدا گفت FOX 45 ina اظهار داشت که موکلش کار اشتباهی انجام نداده است.

“مریلین مازبی بی گناه است، بی گناه بوده است، و ما مشتاقانه منتظر دفاع از او در دادگاه حقوقی و ارائه شواهدی مبنی بر بی گناهی او به هیئت منصفه ای از همتایانش هستیم. ما به شدت با این اتهامات مبارزه خواهیم کرد، و من مطمئن هستم که یک بار دیگر بولدن گفت، شواهدی ارائه شده است که او بر این اتهامات ساختگی پیروز خواهد شد – اتهاماتی که ریشه در خصومت شخصی، سیاسی و نژادی پنج ماه پس از انتخاب او دارد.

آسوشیتدپرس در این گزارش مشارکت داشته است.