مرگ جورج فلوید: افسر سابق مینیاپولیس توماس لین به اتهام قتل عمد اعتراف کرد


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

توماس لین افسر سابق پلیس مینیاپولیس روز چهارشنبه به اتهام کمک و مشارکت در قتل درجه دوم در قتل جورج فلوید در سال ۲۰۲۰ اعتراف کرد.

به‌عنوان بخشی از یک توافقنامه، لین به اتهام کمک و مشارکت در قتل غیرعمد درجه دوم اخراج شد. ایالت برای لین سه سال حبس را توصیه می کند و موافقت کرده است که او این مدت را در یک زندان فدرال بگذراند.

لین، به همراه جی. الکساندر کوئنگ و تو تائو، قبلاً به اتهام نقض عمدی حقوق فلوید در طول محدودیت ماه مه ۲۰۲۰ که منجر به مرگ مرد سیاهپوست شد، محکوم شده بودند.

توماس لین روز چهارشنبه، 18 مه، در رابطه با اتهامات مربوط به مرگ جورج فلوید، توافق نامه ای را پذیرفت.

توماس لین روز چهارشنبه، ۱۸ مه، در رابطه با اتهامات مربوط به مرگ جورج فلوید، توافق نامه ای را پذیرفت.
(دفتر کلانتر شهرستان هنپین)

طبق گفته استار تریبون، این توافقنامه به لین اجازه می دهد تا حکم ۳ ​​ساله ایالتی را همزمان با محکومیت فدرال سپری کند – که هنوز حکمی برای آن تعیین نشده است.

همکار سابق آنها، درک شووین، سال گذشته به اتهام نقض حقوق مدنی فلوید به اتهام فدرال اعتراف کرد و با محکومیت فدرال بین ۲۰ تا ۲۵ سال روبرو شد. شووین پیشتر به اتهامات ایالتی قتل و قتل عمد مجرم شناخته شد و در پرونده ایالتی به ۲۲ سال و نیم زندان محکوم شد.

(سدریک هنشتات از طریق AP//دفتر کلانتر شهرستان هنپین از طریق AP، فایل)

فلوید، ۴۶ ساله، در ۲۵ مه ۲۰۲۰، پس از اینکه شووین او را با زانویی روی گردنش به زمین چسباند، زیرا فلوید مکرراً گفت که نمی تواند نفس بکشد، درگذشت. لین و کوئنگ به مهار فلوید که دستبند زده شده بود کمک کردند. لین پاهای فلوید را پایین نگه داشت و کوئنگ روی پشت فلوید زانو زد. تائو در طول ۹ و نیم دقیقه مهار مانع از مداخله تماشاگران شد.

لین به همراه کوئنگ و تائو به اتهامات فدرال در ماه فوریه، پس از یک محاکمه یک ماهه که بر آموزش افسران و فرهنگ اداره پلیس متمرکز بود، محکوم شد.

هر سه به دلیل محروم کردن فلوید از حق مراقبت پزشکی و تائو و کوئنگ نیز به دلیل عدم مداخله برای متوقف کردن شووین در جریان قتل محکوم شدند که در ویدیو ضبط شد و اعتراضات را در سراسر جهان برانگیخت.

آسوشیتدپرس در این گزارش مشارکت داشته است.