مرد مسلح کالیفرنیا در نزدیکی خانه قاضی دادگاه عالی کاوانا در مریلند دستگیر شد


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

منابع مجری قانون به فاکس نیوز تایید کردند که صبح چهارشنبه یک مرد مسلح در نزدیکی خانه برت کاوانا، قاضی دیوان عالی مریلند دستگیر شد.

به گفته منابع، مظنون، نیکلاس جان رزکه ۲۶ ساله از سیمی ولی، کالیفرنیا، اسلحه، چاقو و اسپری فلفل به همراه داشت که دستگیر شد و تهدیدهای خشونت آمیزی علیه کاوانا کرده بود.

Roske پس از تماس با پلیس در ۹۱۱ برای گزارش خود در خیابانی در همان نزدیکی دستگیر شد. او به خانه کاوانا نرسید.

به گفته منابع، رزکه به افسران حاضر در صحنه نزدیک خانه کاوانا گفت که او می‌خواهد قاضی را بکشد. او قرار است اواخر روز چهارشنبه برای اولین بار در دادگاه فدرال مریلند حضور یابد.

دادگاه عالی در مورد پرونده‌ای که می‌تواند ROE V. Wade را واژگون کند، تصمیم نمی‌گیرد و انتظار را برای تصمیم بلاک‌باستر تمدید می‌کند.

مارشال های ایالات متحده و اداره پلیس شهرستان مونتگومری در حال انجام تحقیقات هستند.

برت کاوانا، قاضی دیوان عالی، در برابر ادای سوگند در کاخ سفید در 8 اکتبر 2018 ایستاده است.

برت کاوانا، قاضی دیوان عالی، در برابر ادای سوگند در کاخ سفید در ۸ اکتبر ۲۰۱۸ ایستاده است.
(AP Photo/Susan Walsh, File)

مریک گارلند، دادستان کل ایالات متحده، در یک کنفرانس مطبوعاتی که قبلاً برای ارائه به روز رسانی در مورد تحقیقات فدرال در مورد تیراندازی در مدرسه ابتدایی Uvalde، تگزاس برنامه ریزی شده بود، به این حادثه پرداخت.

گارلند گفت: «این نوع رفتار، بدیهی است رفتاری است که ما آن را تحمل نخواهیم کرد. تهدیدهای خشونت آمیز و خشونت واقعی علیه قضات قطعاً به قلب دموکراسی ما ضربه می زند. ما هر کاری که بتوانیم برای جلوگیری از آنها انجام خواهیم داد و افرادی را که این کارها را انجام می دهند پاسخگو خواهیم بود.»

افسران پلیس در حال برگزاری تظاهراتی در خارج از خانه قاضی دادگاه عالی برت کاوانا در 18 مه 2022، در Chevy Chase، مریلند، حامیان طرفدار انتخاب هستند.

افسران پلیس در حال برگزاری تظاهراتی در خارج از خانه قاضی دادگاه عالی برت کاوانا در ۱۸ مه ۲۰۲۲، در Chevy Chase، مریلند، حامیان طرفدار انتخاب هستند.
(Bonnie Cash/Getty Images)

گارلند گفت که او حفاظت از تمام اقامتگاه های قضات را به صورت ۲۴ ساعته تسریع کرد و ماه گذشته با مارشال دادگاه ملاقات کرد. او گفت که او همچنین با مارشال، و همچنین با معاون FBI، سرویس مارشال ایالات متحده و با دادستان های مجری قانون وزارت دادگستری “برای اطمینان از حفاظت از اطلاعات موجود”، جلسه ای تشکیل داد.

او گفت: «همین روز گذشته، من با قاضی سالاس و قاضی سالیوان، کمیته امنیت قضایی به عنوان شرط ملاقات کردم و به آنها اطمینان دادم که از تلاش های آنها در زمینه امنیت سنتی حمایت کامل می کنیم.

پاتریشیا مک کیب، سخنگوی دادگاه عالی در بیانیه ای به فاکس نیوز گفت: «حدود ساعت ۱:۵۰ بامداد امروز، مردی در نزدیکی محل سکونت قاضی کاوانا دستگیر شد. “این مرد مسلح بود و علیه قاضی کاوانا تهدید می کرد. او به ناحیه ۲ پلیس شهرستان مونتگومری منتقل شد.”

در 18 مه 2022، یک وکیل مدافع در حین عبور از خانه قاضی دادگاه عالی، برت کاوانا، رخت آویز در دست دارد.

در ۱۸ مه ۲۰۲۲، یک وکیل مدافع در حین عبور از خانه قاضی دادگاه عالی، برت کاوانا، رخت آویز در دست دارد.
(Bonnie Cash/Getty Images)

این دستگیری ساعاتی پیش از اینکه دادگاه عالی روز چهارشنبه فاش کرد که در مورد سازمان بهداشت زنان دابز علیه جکسون حکمی صادر نکرده است، و انتظار برای رای گیری این سازمان که انتظار می رود رو در برابر وید را لغو کند، حکم تاریخی سال ۱۹۷۳ که تضمین کننده یک زن بود را طولانی کرد. حق سقط جنین

وزارت امنیت داخلی روز سه‌شنبه بولتن جدیدی منتشر کرد و هشدار داد که “محیط تهدید تشدید شده” طی چند ماه آینده وجود دارد، زیرا آنها خطرات تروریسم داخلی و دشمنان خارجی را که به دنبال ایجاد شکاف اجتماعی در ایالات متحده و القای خشونت هستند، زیر نظر دارند.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

در حالی که به دیگر رویدادهای مهم اخیر، از جمله تیراندازی های دسته جمعی در Uvalde، تگزاس، و بوفالو، نیویورک، به روز رسانی DHS در بولتن قبلی خود تکرار کرد که افراد موافق و مخالف سقط جنین آنلاین به از خشونت علیه دولت، پرسنل و مراکز بهداشتی درمانی مذهبی و باروری در پاسخ به پرونده پرمخاطب دادگاه عالی ایالات متحده.