مراقبت از گوش با 10 ترفند م effectiveثر روزانه


ما دنیا را با گوش خود می شنویم و آن را تفسیر می کنیم. گوشها اندامهای مهمی برای ارتباط با جهان پیرامون ما هستند ، که همچنین نقش اساسی در حفظ تعادل بدن ایفا می کند. رمزگشایی امواج صوتی برای گفتار و زبان تنها بخش کوچکی از نقش گوش است. بدون سلامت این اندام مخفی و عملکرد مناسب آن ، ارتباط و تعامل با دیگران دشوار می شود.

با توجه به حساسیت این اندام مهم در بدن ، مراقبت سالانه و منظم گوش توصیه می شود ، که نه تنها به دلیل توانایی شنوایی (زیرا همه نمی توانند بشنوند) ، بلکه به دلیل تحرک و ارتباط با جهان نیز اهمیت ویژه ای دارد. در اطراف ایالات متحده در اینجا شش روش رایج برای مراقبت از گوش ها آورده شده است.

1- گوش پاک کن و محافظ گوش

مردم معمولاً از یک سواب پنبه ای به نام گوش پاک کن برای تمیز کردن گوش خود استفاده می کنند ، اما آنها نمی دانند که چنین تمیز کردن نادرست و غیر ضروری می تواند باعث مشکلات گوش شود و توصیه نمی شود. خوب است بدانید که گوش های شما دائماً تمیز می شوند تا موم اضافی گوش به طور مرتب از گوش داخلی به گوش خارجی منتقل شود ، و این کار را برای شما آسان می کند که فقط با یک پارچه مرطوب پاک کنید. همه چیز را از گوش خارج کنید.

در واقع ، استفاده از گوش پاک کن که داخل مجرای گوش قرار داده شده و در مجرای گوش پیچ خورده است ، می تواند مشکلاتی را به دنبال داشته باشد ، از جمله اینکه در نتیجه گوش می تواند آسیب ببیند. گوش پاک کن می تواند مقداری از جرم گوش را خارج کند ، اما عمدتا جرم گوش را به داخل مجرای گوش می راند و آن را در مجرای گوش قرار می دهد و منجر به انسداد ، کاهش شنوایی و عفونت احتمالی می شود.

برای این منظور ، برای جلوگیری از مشکلات ، بهتر است توجه خود را به گوش خارجی متمرکز کنید و از یک پارچه مرطوب برای تمیز کردن با آب گرم استفاده کنید. اگر احساس می کنید گوش شما زخم است ، با پزشک یا متخصص شنوایی شناسی خود مشورت کنید تا گوش شما را تمیز کرده و درد را با خیال راحت از بین ببرد. همچنین می توانید به توصیه داروساز از قطره های چشم بدون نسخه استفاده کنید که به روانکاری طبیعی گوش برای دفع جرم کمک می کند.

2- اجسام خارجی و پیشگیری از آسیب

بسیاری از افراد عادت دارند تا جایی که می توانند اجسام خارجی را وارد کنند ، از گوش گیر تا گوش گوش. برخی از این اجسام ممکن است مراقبت از گوش را انجام دهند ، اما اگر بسیار کوچک یا خیلی عمیق باشند و وارد مجرای گوش نشوند ، خطر آسیب به این اندام افزایش می یابد.

قاعده کلی در مورد این اجسام این است که آنها نباید از آرنج شما کوچکتر باشند. در واقع ، این اندازه تقریبی نشان می دهد که اندازه این اجسام خارجی نباید بیش از حد بزرگ باشد تا در گوش نفوذ کند. البته تنها نگرانی در این مورد نفوذ عمیق اجسام به داخل گوش نیست. استفاده از هدفون توگوشی همچنین می تواند باعث آسیب به گوش شود ، مانند کم شنوایی یا سایر آسیب ها ، به ویژه در افرادی که به گوش دادن به موسیقی بلند عادت دارند. برای محافظت از گوش ها ، هنگام استفاده از اجسام خارجی و قرار دادن آنها در گوش ، مراقب باشید.

حتما بخوانید: نام 6 مورد از بهترین آنتی بیوتیک ها و موارد عفونت گوش (بدون عوارض جانبی)

3- سطح صدا و مراقبت شنوایی

افراد جوان تر دوست دارند با صدای بلند به موسیقی گوش دهند ، اما نادیده گرفتن میزان صدا می تواند منجر به کاهش شنوایی زودرس شود. گوش دادن معمولی یا مداوم به موسیقی در 85 دسی بل یا بیشتر به احتمال زیاد منجر به مشکلات شنوایی مانند وزوز گوش یا کاهش شدید شنوایی می شود. در صورت تداوم این مشکلات ، آسیب های جبران ناپذیری به بافت گوش وارد می شود ، بنابراین برای حفظ سلامت هرچه بیشتر این بافت ها ، شنوایی پاسخگو باید به عنوان بخش مهمی از فرآیند حفاظت از شنوایی در نظر گرفته شود.

4- سمعک و پیشگیری از عفونت

اگر از سمعک استفاده می کنید ، تمیز نگه داشتن گوش و سمعک بسیار مهم است. عرق و پلاک در داخل مجرای گوش می تواند با سمعک تداخل داشته باشد و همچنین به شنوایی شما آسیب برساند.

علاوه بر مراقبت از نگهداری سمعک ، باید از سلامت گوش خود نیز مراقبت کنید. استفاده از سمعک آلوده خطر عفونت گوش را افزایش می دهد. به یاد داشته باشید که وقتی سمعک را داخل گوش می گذارید ، همه باکتری ها و میکروب های روی سطح می توانند وارد گوش شوند. تمیز نگه داشتن دستگاه کار چندان دشواری نیست ، اما اگر به نظافت کامل تری نیاز دارید ، سمعک خود را به متخصص شنوایی نشان دهید.

5- ضد آفتاب و پیشگیری از آفتاب سوختگی

به آخرین باری که از کرم ضد آفتاب استفاده کرده اید فکر کنید. بعد از مالیدن کرم به دست ، صورت و گردن ، آیا کرم را به گوش خود نیز زده اید؟ جای تعجب نیست که اکثر مردم این موضوع را فراموش می کنند و از کرم های ضد آفتاب برای گوش های خود استفاده نمی کنند ، در حالی که خوب است بدانید گوش ها یکی از تاثیرگذارترین اندام های بدن برای سرطان پوست هستند.

گوش ها در اطراف سر قرار دارند و قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید بدون استفاده از کلاه یا کلاه می تواند منجر به خطرات و آسیب های پوستی شود. بنابراین دفعه بعد که از کرم ضد آفتاب استفاده می کنید ، مقدار کمی از آن را روی گوش های خود بمالید.

6- پزشکان و شنوایی شناسان

علیرغم مفید بودن توصیه ها برای مراقبت سالانه گوش ، ما نباید مراجعه به پزشک و متخصص شنوایی شناسی را فراموش کنیم. البته لازم نیست این ملاقات هر ساله انجام شود ، زیرا بزرگسالان بهترین زمان برای بازدید از هر 3 تا 5 سال است و این کار باید با فواصل کوتاهتر با افزایش سن انجام شود. برای حفظ سلامت کلی بدن خود ، از جمله گوش های خود ، یک چکاپ سالانه با پزشک تعیین کنید.

هرگز سلامت گوش خود را دست کم نگیرید. این اعضای شگفت انگیز هستند که نقش مهمی در تعامل شما با دوستان ، خانواده و محیط بازی می کنند. اگر نکات زیر رعایت شود ، به سلامت و ماندگاری گوش شما کمک می کند ، اما به خاطر داشته باشید که علم بدون عمل بی فایده است. برای داشتن گوشهای سالم ، باید از آنها به خوبی مراقبت کنید.

5 ترفند اضافی

1- از قرار دادن اجسام تیز در گوش خودداری کنید. از آنجا که ساختار گوش بسیار ظریف و حساس است ، قرار دادن اجسام مختلف در آن می تواند به اندام آسیب برساند. این موارد ممنوع شامل گوشگیر است. گذشته از صدماتی که یک داروی گوش می تواند به گوش شما وارد کند ، این خطر نیز وجود دارد که جرم گوش را بیشتر به سمت داخل هل دهد.

2- گوش های خود را تمیز کنید. آیا می دانید مجرای گوش به خودی خود پاک می شود و جرم گوش در قسمت های عمقی مجرای گوش به هیچ وجه ایجاد نمی شود؟ بنابراین وقتی از گوش پاک کن استفاده می کنید ، در واقع اوضاع را بدتر می کنید. برای اطمینان از تمیز بودن گوش ها ، قسمت بیرونی را به آرامی با آب و صابون بشویید. سپس آنها را با یک حوله پاک کنید.

حتما بخوانید: وزوز گوش ، داروهای خانگی نهایی ، داروهای مفید و نکات

برای جلوگیری از آسیب به مجاری گوش ، هرگز گوش های خود را حمام نکنید. به ندرت اتفاق می افتد که توده بزرگی در گوش جمع شده و توسط متخصص کاملاً تمیز شود. معمولاً یک شستشوی ساده ، همانطور که در بالا توضیح داده شد ، برای تمیز نگه داشتن این بدن کافی است …

3- صدا را کم کنید. بسیاری از مردم از هدفون برای جلوگیری از مزاحمت ناشی از صدای بیرون استفاده می کنند. هنگام استفاده از هدفون ، به ویژه هدفون توگوشی ، مطمئن شوید که صدا در سطح مناسبی قرار دارد تا از خطر کم شنوایی به دلیل سر و صدای زیاد جلوگیری شود. هنگامی که در محیطی پر سر و صدا هستید ، حتما از محافظ شنوایی استفاده کنید. کنسرت ، مسابقه موتورسواری یا کلوپ شبانه. اگر در مکانی هستید که به مدت طولانی در معرض صداهای بلند هستید ، هر از گاهی گوش های خود را استراحت دهید تا پس از فعالیت خراش دوباره بتوانند بهبود یابند.

4. گوش های خود را بررسی کنید. اگر در مکالمات خود کم شنوایی دارید ، یا وقتی دیگران با شما صحبت می کنند ، بخشی از صحبت های آنها را نمی فهمید و باید دائماً از آنها بخواهید آنچه را که می گویند تکرار کنند ، احتمالاً دچار کم شنوایی تدریجی خواهید شد. حتماً در طول سال به ارائه دهندگان مراقبت های اولیه مراجعه کنید تا پزشکان این مراکز (PCPs) بتوانند سلامت گوش های شما را بررسی کنند.

پس از معاینه شما ، پزشکان این مراکز تصمیم می گیرند که آیا برای انجام آزمایشات بیشتر باید به متخصص گوش ، حلق و بینی یا شنوایی شناس مراجعه کنید. نادیده گرفتن این کاهش شنوایی می تواند منجر به عوارض و آسیب های دیگری مانند افسردگی و آلزایمر شود. در صورت احساس درد در گوش یا مشاهده تغییر در شنوایی خود ، در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید.

10 راه ساده برای تمیز کردن گوش در خانه (به طور کامل و ایمن)

5. استرس نداشته باشید. استرس بیش از حد می تواند منجر به وزوز گوش یا گوشواره شود. علاوه بر مشکلات بی شمار و عوارض جانبی استرس بر سلامت انسان ، زنگ زدن در گوش می تواند منجر به عوارض جانبی مانند شود. مشکلات شنوایی ، عدم تمرکز ، اختلالات خواب و کاهش شنوایی. اگر زنگ زدن در گوش زیاد اتفاق می افتد ، شیوه زندگی خود را تغییر دهید و مدتی از فعالیت های استرس زا دوری کنید و همچنین از رفتن به محیط های پر سر و صدا خودداری کنید. اگر این عارضه زیاد تکرار شد ، موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید.

منبع 1 منبع 2

No Responses

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها
  https://2cindiet.ir/

   

  https://adiet.ir/

   

  https://atkinsshop.ir/

   

  https://arydiet.ir/

  https://badiet.ir/

   

  https://behsadiet.ir/

   

  https://cdiet.ir/

   

  https://chetorr.ir/

   

  https://cliksalamat.ir/

   

  https://clobfit.ir/

   

  https://dfdiet.ir/

   

  https://dietcolob.ir/

   

  https://dietdarmani.ir/

   

  https://dietforlife.ir/

   

  https://dietgroups.ir/

   

  https://dietiic.ir/

   

  https://dietition.ir/

   

  https://dietrejim.ir/

   

  https://dietsalamat.ir/

   

  https://dietsnews.ir/

   

  https://dranbaraa.ir/

   

  https://drbizh.ir/

   

  https://drrezbiz.ir/

   

  https://drshadibizhani.ir/

   

  https://drvitamind.ir/

   

  https://elmetaghzie.ir/

   

  https://exirsalamati.ir/

   

  https://fdiet.ir/

   

  https://fitanfood.ir/

   

  https://fitnesdiet.ir/

   

  https://fitaamin.ir/

   

  https://ganut.ir/

   

  https://foodketo.ir/

   

  https://ghafaridiete.ir/

   

  https://gi-si.ir/

   

  https://gvrt.ir/

   

  https://h-new.ir/

   

  https://happydiet.ir/

   

  https://healthdiets.ir/

   

  https://healthsnews.ir/

   

  https://hodafit.ir/

  https://kermanycom.ir/

   

  https://holodiet.ir/

   

  https://kermanyy.ir/

   

  https://ketogenicdiets.ir/

   

  https://ketodietshop.ir/

   

  https://nuteladiet.ir/

   

  https://nutgeram.ir/

   

  https://nutri-diet.ir/

   

  https://nutricell.ir/

   

  https://nutritionistsnews.ir/

   

  https://mdiet.ir/

   

  https://ketoshope.ir/

   

  https://oplasdiet.ir/

   

  https://parsiandiet.ir/

   

  https://ketozists.ir/

   

  https://laghariii.ir/

   

  https://limome.ir/

   

  https://lemondiet.ir/

   

  https://lagharifit.ir/

   

  https://maangdiet.ir/

   

  https://mi-xi.ir/

   

  https://na-hi.ir/

   

  https://na-se.ir/

   

  https://namnakk.ir/

   

  https://newsab.ir/

   

  https://newshealth.ir/

  https://nildiet.ir/

   

  https://novinn.ir/

   

  https://pcosdiet.ir/

   

  https://pezeshknew.ir/

   

  https://realnutrition.ir/

   

  https://reghim.ir/

   

  https://regimekhob.ir/

   

  https://rejimeketo.ir/

   

  https://rejimkermany.ir/

   

  https://rezhimdarmani.ir/

   

  https://rezhimeghazayi.ir/

   

  https://sabosdiet.ir/

   

  https://rezhimesalem.ir/

   

  https://salamatnew.ir/

   

  https://rezhimlaghar.ir/

   

   

  https://sebnews.ir/

   

  https://zolangdiet.ir/

   

  https://zdiet.ir/

   

  https://xdiet.ir/

   

  https://truediet.ir/

   

  https://taqhzie.ir/

   

  https://wellfitdiet.ir/

   

  https://taghziehnew.ir/

   

  https://sibe-salamati.ir/

   

  https://sha-min.ir/

   

  https://gamewake.ir/

   

  https://giahpezeshkan.ir/

   

  https://ispmr.ir/

   

  https://megig.ir/

   

  https://storg.ir/