مدیر عامل اسبق هوم دیپو هشدار داد که افزایش نرخ بهره بانک مرکزی تأثیر “ویرانگر” بر مصرف کنندگان خواهد داشت


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

باب ناردلی، مدیر عامل اسبق Home Depot روز چهارشنبه در “America Reports” هشدار داد که افزایش نرخ بهره فدرال رزرو برای کاهش تورم “تأثیر مخربی” بر مصرف کنندگان خواهد داشت.

ناردلی تاکید کرد: “من به مصرف کننده می گویم، مطمئن شوید که در حال ایجاد ذخایر نقدی هستید.” در خانه خود منابعی از مواد فاسد نشدنی ایجاد کنید. مطمئن شوید که برای دوره های تورمی پایدار آماده هستید.

اظهارات ناردلی پیش از اعلامیه فدرال رزرو در روز چهارشنبه بیان شد که اعلام کرد برای اولین بار در سه دهه اخیر، نرخ بهره پایه خود را ۷۵ واحد پایه افزایش داده است.

تصمیم فدرال رزرو در واکنش به تورم بی سابقه و کاهش تورم است که ماه ها اقتصاد کشور را فلج کرده است. شاخص قیمت مصرف کننده ماه می (CPI) تورم ۸.۶ درصدی را نشان داد که از زمان روی کار آمدن رئیس جمهور بایدن به طور پیوسته افزایش یافته است.

محمد العریان، اقتصاددان: اگر فدرال رزرو زودتر عمل می کرد، می توانست از تورم فعلی جلوگیری شود

رئیس جمهور ایالات متحده جو بایدن (C) با جروم پاول، رئیس فدرال رزرو و جانت یلن، وزیر خزانه داری، در دفتر بیضی شکل در کاخ سفید در 31 می 2022 در واشنگتن دی سی دیدار می کند.  این سه نفر برای گفتگو در مورد طرح دولت بایدن برای مبارزه با تورم بی سابقه ملاقات کردند.

رئیس جمهور ایالات متحده جو بایدن (C) با جروم پاول، رئیس فدرال رزرو و جانت یلن، وزیر خزانه داری، در دفتر بیضی شکل در کاخ سفید در ۳۱ می ۲۰۲۲ در واشنگتن دی سی دیدار می کند. این سه نفر برای گفتگو در مورد طرح دولت بایدن برای مبارزه با تورم بی سابقه ملاقات کردند.
(عکس از کوین دیچ/گتی ایماژ)

ناردلی به اشتراک گذاشت: “هر بار که به فروشگاه می روید، چیزی که می خواهید ببینید این است که آنها سعی می کنند از شوک برچسب جلوگیری کنند.” “بنابراین شما برای یک کالای مصرفی ۵ دلار یا چیزی می پردازید. واقعیت این است که ممکن است ۱۰، ۲۰، ۳۰ درصد کمتر در آن کیسه یا در آن قوطی داشته باشید. بنابراین این واقعاً عدد تورمی است که همیشه به طور دقیق در آن گزارش نمی شود. ۸.۶ درصد.”

علیرغم فشار مالی بسیاری از آمریکایی ها در پمپ و فروشگاه های مواد غذایی احساس می کنند، کاخ سفید نسبت به وضعیت اقتصادی خوش بین بوده و تورم را به عنوان بخشی از گذار به اقتصاد انرژی سبز ستایش کرده است.

اقتصاددانان و تحلیلگران در مورد اینکه دوره تورمی چه مدت می تواند ادامه داشته باشد و تأثیرات فوری تصمیم روز چهارشنبه فدرال رزرو چه خواهد بود، اختلاف نظر دارند. مسلم است که آمریکایی‌ها هنوز روشن نیستند.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

ناردلی گفت: «آنچه که واقعاً مرا تا حد مرگ ترساند این است که شنیدم دولت رئیس جمهور می گوید واقعاً هیچ کاری نمی توانیم انجام دهیم تا بر این دوره و وضعیتی که امروز در آن قرار داریم تأثیر بگذاریم. این فقط یک پاسخ غیر وجدانی به خواسته ها و مسائلی است که ما با آن روبرو هستیم.»