مدیر عامل اتحادیه ضد افترا: افزایش یهودی ستیزی از سمت راست افراطی و چپ رادیکال “منفور”


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

مدیر عامل اتحادیه ضد افترا (ADL) زنگ خطر را در مورد افزایش شدید حوادث یهودی ستیزی به صدا درآورد که به گفته او هم از سمت راست افراطی و هم از چپ رادیکال می آید.

گزارش اخیر ADL، یک سازمان حقوق مدنی که به توقف “افترا به قوم یهود” اختصاص دارد، نشان داد که حوادث یهودستیزی در سال ۲۰۲۱ به بالاترین حد خود رسیده است، افزایشی ۳۴ درصدی نسبت به سال گذشته، و به طور میانگین هفت حادثه در هر سال. روز

آزار و اذیت، خرابکاری و افزایش ۱۶۷ درصدی حمله یهودی ستیزانه از جمله وقایعی است که توسط ADL ذکر شده است.

جاناتان گرینبلات، مدیر عامل ADL در کنفرانس جهانی موسسه میلکن ۲۰۲۲، به فاکس نیوز دیجیتال گفت: «شکی نیست که امروزه در آمریکا ما با سطوح بالاتری از یهودستیزی زندگی می‌کنیم که در طول عمر خود دیده‌ایم».

ADL می‌گوید که جنایات یهودی‌ستیز ایالات متحده در سال ۲۰۲۱ با افزایش ۱۶۷ درصدی حملات در سال به بالاترین سطح خود رسید

وی افزود، اگرچه این حوادث تنها به یک سر طیف سیاسی گره خورده نیست.

او گفت: “واقعیت این است که یهودی ستیزی از جهات مختلف سرچشمه می گیرد. بسیاری از سازمان ها، از جمله ADL، در سال های اخیر بسیار بر جناح راست افراطی متمرکز بوده اند.”

مردم در راهپیمایی با عبور از پل بروکلین در همبستگی با جامعه یهودی شرکت می کنند.

مردم در راهپیمایی با عبور از پل بروکلین در همبستگی با جامعه یهودی شرکت می کنند.

با این حال، ما همچنین باید نگران چیزی باشیم که من چپ رادیکال می‌نامم. چپ‌گرایان شرور ضدصهیونیست و رادیکال که ممکن است مانند برخی از راست‌های رادیکال تا دندان مسلح نباشند… اما به همان اندازه خطرناک هستند. گرینبلات گفت: لفاظی های آنها، انسانیت زدایی از مردم یهودی، اهریمن ساختن دولت یهود، و بیان نوعی یهودی ستیزی زشتی که قبلاً در اتحاد جماهیر شوروی دیده بودید. “پس واقعاً بسیار نفرت انگیز است.”

گزارش اخیر ADL حاکی از افزایش ۹۴ درصدی حوادث ضد اسرائیلی/ضد صهیونیستی است که بخشی از آن ناشی از درگیری اسرائیل و حماس بوده است.

گرینبلات گفت که او صریحاً با اعضای راست افراطی و چپ رادیکال، از جمله ایلهان عمر و سایر اعضای گروه The Squad، به خاطر لفاظی های یهودی ستیزانه مخالفت کرده است.

یک مرد یهودی با مشت به صورت یک نوجوان که از او خواسته بود بگوید «فلسطین آزاد کنید» مشت زد

گرینبلات به عنوان کارمند سابق کاخ سفید اوباما گفت که دیدن «افراطیانی که به بخش‌هایی از حزب نفوذ کرده‌اند» «عمیقاً ناراحت‌کننده» است.

مردم در "بدون ترس: تجمع در همبستگی با مردم یهود" رویداد در واشنگتن

مردم در رویداد “بدون ترس: تجمع در همبستگی با مردم یهود” در واشنگتن شرکت می کنند.
(AP Photo/Susan Walsh, File)

با وجود این، گرینبلات گفت که از فرهنگ لغو حمایت نمی کند.

AMB. دیوید فریدمن: زمان اقدامات سخت در برابر یهودی ستیزی فرا رسیده است

او گفت: “من به فرهنگ لغو اعتقاد ندارم، من ندارم.” “من به فرهنگ مشاوره اعتقاد دارم. همه ما اشتباه می کنیم. من معتقدم… همه ما بر اساس تصویر خدا ساخته شده ایم، اما همه ما ناقص هستیم، همه ما اشتباه می کنیم.”

“من فکر می کنم لغو کردن افراد به دلیل اشتباهاتی که مرتکب شده اند اشتباه است. من فکر می کنم قبل از اینکه آنها را فراخوانی کنید باید با آنها تماس بگیرید. من فکر می کنم باید افرادی را که اشتباه می کنند، قبل از اینکه با آنها ارتباط برقرار کنید، در آغوش بگیرید.”

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

حسابرسی ADL از رویدادهای یهودی ستیز ۲۰۲۱ شامل چندین توصیه برای سیاستگذاران بود، از جمله سخن گفتن علیه همه اشکال نفرت، افزایش بودجه امنیتی برای مؤسسات اجتماعی در معرض خطر، افزایش آموزش و بهبود جمع آوری داده های جرایم ناشی از نفرت.