مدیر بایدن بی سر و صدا ساخت دیوار مرزی آمریکا و مکزیک را در نزدیکی یوما، آریزونا تایید کرد


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

نه یک پای دیگر.”

این کلماتی بود که جو بایدن در طول مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری ۲۰۲۰ خود در مورد ساخت دیوار مرزی ایالات متحده و مکزیک به عنوان یک شعار به کار برد. اما روز پنجشنبه، دولت بایدن طرحی را برای تکمیل بخشی از دیوار مرزی در نزدیکی یوما، آریزونا تصویب کرد.

این طرح شامل پر کردن چهار شکاف بزرگ در دیوار است که همچنان به منطقه یوما اجازه می دهد تا یکی از شلوغ ترین راهروها برای عبور غیرقانونی مهاجرت باشد.

به گفته آژانس، الخاندرو مایورکاس، وزیر امنیت داخلی وزارت امنیت داخلی، طرح جدیدی را که توسط دولت ترامپ آغاز شده بود، در تلاشی برای “استقرار اقدامات مرزی مدرن و موثر” و بهبود “ایمنی و امنیت در امتداد مرز جنوب غربی” مجوز داد.

ادمین بایدن در اوج بحران مرزی به طور رسمی توافقنامه های مهاجرتی دوران ترامپ را فسخ کرد.

خانواده های مهاجر از برزیل پس از عبور از مکزیک به یوما، آریزونا، از شکاف دیوار مرزی عبور می کنند.

خانواده های مهاجر از برزیل پس از عبور از مکزیک به یوما، آریزونا، از شکاف دیوار مرزی عبور می کنند.
(AP Photo/یوجین گارسیا، فایل)

این پروژه تحت بودجه سال ۲۰۲۱ امنیت داخلی تامین می شود، اگرچه در ابتدا برنامه ریزی شده بود که توسط وزارت دفاع تامین شود.

بخش مرزی یوما همچنان یک مسئله حل نشده برای دولت بایدن است زیرا ماموران گشت مرزی تاکنون بیش از ۱۶۰۰۰۰ بار مهاجران را از ژانویه تا ژوئن امسال در این بخش متوقف کرده اند.

این رقم تقریباً چهار برابر تعداد توقف‌های مهاجران نسبت به سال گذشته است و بخش یوما همچنان شلوغ‌ترین بخش مهاجران در ایالت آریزونا است.

نماینده تگزاس آرینگتون می گوید بایدن “کنترل مرزهای جنوبی را تسلیم کرد”: “این یک تهاجم است”

دل ریو و دره ریو گراند در جنوب تگزاس تنها بخش‌های دیگری بودند که ترافیک بیشتری در سراسر مرز ایالات متحده و مکزیک داشتند.

بخش یوما به طور قابل توجهی در زمان پرزیدنت ترامپ، که بخش هایی از دیوار مرزی را ساخته یا تقویت کرده بود، شلوغ بود. همچنین پلاکی در امتداد مرز یوما در سال ۲۰۲۰ نصب شد که نقش ترامپ را در تامین امنیت دیوار تأیید می کرد.

تصمیم بایدن برای ایمن سازی دیوار مرزی پس از آن اتخاذ شد که سناتور مارک کلی، دموکرات، از رئیس جمهور خواست تا امنیت مرزها را تامین کند. قانونگذاران جمهوری خواه فراخوان های مشابهی داشته اند.

موافقت بی سر و صدا دولت بایدن از ساخت دیوار نیز پس از آن صورت می گیرد که بایدن اغلب از آن به عنوان ابزاری برای تضاد سیاست های خود با سیاست های دولت ترامپ استفاده می کرد.

در گذشته، بایدن بارها از ترامپ، دیوار مرزی و سیاست‌های مهاجرتی‌اش انتقاد کرده بود – که از آن به عنوان «بیگانه‌هراسی» و «نژادپرستانه» یاد می‌کرد.

دولت تگزاس ABBOTT به مجریان قانون اجازه می دهد تا مهاجران غیرقانونی را به مرز بازگردانند

در مقاله ای که در میامی هرالد منتشر شد، بایدن به طور خاص نوشت که شعار «دیوار بسازید» «جدایی از واقعیت است» و یک دیوار «جریان مواد مخدر غیرقانونی یا قاچاق انسان را متوقف نخواهد کرد، که هر دو در درجه اول هستند. از طریق مبادی ورودی قانونی».

وی افزود: «این امر باعث کاهش تعداد افراد غیرقانونی نیز نخواهد شد که اکثر آنها ویزای قانونی بیش از حد اقامت دارند.

در طی مصاحبه ای در آگوست ۲۰۲۰، بایدن به لولو گارسیا-ناوارو از NPR گفت: “دیوار دیگری روی دولت من، شماره ۱، ساخته نخواهد شد.”

“من مطمئن خواهم شد که ما حفاظت از مرزها را داریم، اما این مبتنی بر اطمینان از استفاده از ظرفیت با تکنولوژی بالا برای مقابله با آن خواهد بود. و در بنادر ورودی – اینجاست که همه چیزهای بد در حال رخ دادن است. ،” او اضافه کرد.

ترامپ، در مرز آمریکا و مکزیک، باید از مرزهای “باز و واقعا خطرناک” انتقاد کرد.

بایدن همچنین پس از روی کار آمدن خود، ساخت دیوار جدید مرزی را متوقف کرد و به کنگره گفته بود بودجه ساخت دیوار مرزی را لغو کند.

او از آن زمان اقدامات امنیتی مرزی را تشدید کرده است. بایدن همچنین به استفاده از میلیاردها دلاری که کنگره برای ساخت دیوار اختصاص داده است، ادامه می دهد. او از نظر قانونی نمی تواند از انجام این کار خودداری کند – او فقط مجاز است پروژه های ساخت و ساز مرزی را متوقف کند.

شکافی در دیوار مرزی بین ایالات متحده و مکزیک از زمین های کشاورزی در یوما، آریزونا در 1 ژوئن 2022 دیده می شود.

شکافی در دیوار مرزی بین ایالات متحده و مکزیک از زمین های کشاورزی در یوما، آریزونا در ۱ ژوئن ۲۰۲۲ دیده می شود.
(پاتریک تی فالون/ خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)

جمهوری خواهان بارها از بایدن به دلیل توقف ساخت دیوار مرزی شکایت کرده اند.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

کن پکستون، دادستان کل تگزاس، در دادخواستی که در اکتبر ۲۰۲۱ ارائه شد، گفت: “امتناع صریح دولت بایدن از استفاده از بودجه ای که قبلاً توسط کنگره برای ساخت دیوار مرزی اختصاص داده شده است، نه تنها غیرقانونی و خلاف قانون اساسی است. این اشتباه نیز هست.”

در ماه ژانویه، بایدن با استناد به بررسی زیست محیطی، ساخت حدود ۸۶ مایلی دیوار مرزی در امتداد ریو گراند را متوقف کرد.

آسوشیتدپرس در این گزارش مشارکت داشته است.