مارک اسپر می‌گوید ترامپ ایده‌های «خطرناک» را مطرح کرد، اما تا زمان عرضه کتاب «سوگند مقدس» سکوت کرد.


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

مارک اسپر، رئیس سابق پنتاگون که توسط دونالد ترامپ برکنار شده بود، اکنون او را “خطری برای دموکراسی” می نامد. او این را به برت بایر از فاکس گفت.

اگر او به شدت احساس می کرد، چرا اسپر تا حالا – زمانی که کتابی در حال چاپ است – منتظر ماند تا صحبت کند؟

این الگوی بسیاری از دستیاران سابق ترامپ است که به طور ناگهانی وجدان خود را در زمانی که به نفع مالی آنها بود، پیدا کردند. آنها حق دارند داستان خود را بیان کنند، اما از جان بولتون گرفته تا اوماروسا، استفانی گریشام تا خواهرزاده اش مری، به نظر می رسد افشاگری ها با حق امتیاز مرتبط است. آنها به درجات مختلفی از خود توجیهی و انتقاد از خود مبنی بر اینکه چرا سکوت کرده اند می پردازند. همین امر در مورد مقامات سابق (بدون انگیزه مالی) مانند استیو بنن و دیگرانی که در حین همکاری با کتاب‌های روزنامه‌نگاران ترامپ را مورد انتقاد قرار داده‌اند، صدق می‌کند.

تظاهرات سقط جنین در خانه های قضات به دور جدیدی از محکومیت ها دامن می زند

اسپر در مصاحبه “۶۰ دقیقه” خود گفت که احساس می کند با ماندن می تواند به مبارزه با پیشنهادات بی پروا ترامپ ادامه دهد. او گفت که اگر او صحبت می کرد، رئیس جمهور او را برکنار می کرد، و “من مطمئن نبودم که هرکسی که پشت سر من وارد شود، وفادار واقعی ترامپ نخواهد بود. و خداوند می داند که در آن زمان چه اتفاقی می افتاد.”

مارک اسپر، وزیر دفاع ایالات متحده، پس از ادای سوگند در حالی که رئیس جمهور دونالد ترامپ در دفتر بیضی شکل در کاخ سفید در واشنگتن دی سی، در 23 ژوئیه 2019 سوگند یاد کرد، سخنرانی می کند. - سنا روز سه شنبه با اکثریت قاطع 90 رای موافق در برابر 8 رای موافق به تایید رئیس جمهور دونالد ترامپ داد. مارک اسپر برای وزیر دفاع انتخاب شد و اولین رئیس دائمی پنتاگون پس از کناره گیری جیمز متیس در ژانویه را به عهده گرفت.

مارک اسپر، وزیر دفاع ایالات متحده، پس از ادای سوگند در حالی که رئیس جمهور دونالد ترامپ در دفتر بیضی شکل در کاخ سفید در واشنگتن دی سی، در ۲۳ ژوئیه ۲۰۱۹ سوگند یاد کرد، سخنرانی می کند. – سنا روز سه شنبه با اکثریت قاطع ۹۰ رای موافق در برابر ۸ رای موافق به تایید رئیس جمهور دونالد ترامپ داد. مارک اسپر برای وزیر دفاع انتخاب شد و اولین رئیس دائمی پنتاگون پس از کناره گیری جیمز متیس در ژانویه را به عهده گرفت.
(اعتبار عکس باید NICHOLAS KAMM/AFP از طریق Getty Images خوانده شود)

چهل و پنجمین رئیس جمهور مانند همیشه پاسخ داد و به کسانی حمله کرد که زمانی در هنگام استخدام آنها از آنها تمجید می کرد و اسپر را فردی “سبک وزن” و “مهم” خواند که نارسایی هایش به این معنی بود که او، ترامپ، باید پنتاگون را اداره کند. (شاید در آنجا کمی اغراق وجود داشته باشد.)

این چیزی است که اسپر در کتاب خود “یک سوگند مقدس” بر اساس گزیده ای در Politico و سایر رسانه هایی که کتاب را به دست آورده اند، ادعا می کند:

ترامپ می خواست تمام سفارتخانه های آمریکا در آفریقا را «تعطیل» کند.

ترامپ می‌خواست «موشک‌هایی را به مکزیک بفرستد تا آزمایشگاه‌های مواد مخدر را نابود کند».

ترامپ می خواست ۲۵۰ هزار نیرو به مرزهای جنوبی بفرستد.

ترامپ می خواست سر بریده یک تروریست را در خون خوک آغشته کند و آن را به عنوان هشداری برای دیگر مبارزان اسلام گرا نشان دهد.

ترامپ می خواست به یک افسر ارشد نظامی ایرانی که در خارج از کشور فعالیت می کرد حمله کند.

ترامپ می خواست دو افسر نظامی بازنشسته را که از او انتقاد کرده بودند – دریاسالار ویلیام مک ریون، که رهبری حمله ای را که منجر به کشته شدن اسامه بن لادن شد، و ژنرال استنلی مک کریستال – را دوباره فعال کند و سپس آنها را دادگاه نظامی کند.

به دنبال افشاگر: انگیزه ایدئولوژیکی برای ارائه پیش نویس ROE V. WADE چه بود؟

ترامپ هنگامی که تظاهرکنندگان در مقابل قتل جورج فلوید در مقابل کاخ سفید تجمع کردند، “خشمگین” شد. او فکر می‌کرد که اعتراضات کشور را ضعیف جلوه می‌دهد، ما را ضعیف جلوه می‌دهد و «ما» یعنی او. بنابراین او به رئیس ستاد مشترک گفت: “نمی‌توانی به آنها شلیک کنی، فقط به پاهایشان شلیک کنی یا چیزی؟”

مشترک شدن در پادکست رسانه ای HOWIE’s Buzzmeter, RIFF در داغ ترین داستان های روز

ترامپ می خواست با رهبران طالبان در کمپ دیوید ملاقات کند و توافق صلح را امضا کند، همانطور که پس از این واقعیت گزارش شد. اسپر فکر می‌کرد که “نوشیدن چای با این تروریست‌ها، به‌ویژه زمانی که ما هنوز در یک منطقه جنگی سرباز داریم، کار وحشتناکی است. این امر باعث شکست ایمان با آنها، خانواده‌های آنها و جانبازان ما خواهد شد.” رئیس جمهور این طرح را در فاصله یک هفته مانده به انفجار خودروی بمب گذاری شده در کابل کشت.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

این یک لیست بسیار هشیار کننده است.

حالا فکر می‌کنم مدافعان ترامپ می‌توانستند بگویند سبک او این بود که ایده‌های زیادی را به بیرون پرتاب کند، و او هیچ یک از این کارها را انجام نداد. اسپر به عقب نشینی شدید او و متحدان دولتش اعتبار می دهد.

اما مطمئناً در اواخر بازی به نظر می رسد که این اتهامات به صورت کتابی انجام شود.