مارتا کافمن، یکی از خالقان «دوستان» به دلیل سوءجنسیت والدین شفاف چندلر بینگ عذرخواهی کرد.


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

مارتا کافمن، یکی از خالقان سریال «دوستان» در مصاحبه اخیرش به خاطر جنسیت نادرست مادر تراجنسیتی چندلر بینگ در طول ۱۰ سال پخش سریال، عذرخواهی کرد.

کافمن در مصاحبه ای که قرار بود دوشنبه پخش شود به بی بی سی گفت: «ضمایر هنوز چیزی نبود که من بفهمم. بنابراین ما به آن شخصیت به عنوان “او” اشاره نکردیم. این یک اشتباه بود.”

مارتا کافمن در رویداد ویژه FYC لس آنجلس برای نتفلیکس شرکت می کند "گریس و فرانکی" در NeueHouse لس آنجلس در 23 آوریل 2022 در هالیوود، کالیفرنیا.

مارتا کافمن در رویداد FYC ویژه لس آنجلس برای “گریس و فرانکی” نتفلیکس در NeueHouse لس آنجلس در ۲۳ آوریل ۲۰۲۲ در هالیوود، کالیفرنیا شرکت می کند.
(جان کوپالوف/گتی ایماژ)

او همچنین گفت که از اینکه شخصیت بینگ بزرگتر را به عنوان “پدر” به جای “مادر” می خواند، پشیمان است.

خالق «Friends» به دلیل نداشتن بازیگر سیاهپوست در سریال کمدی عذرخواهی کرد و ۴ میلیون دلار به دانشگاه براندیس متعهد شد

او به بی بی سی گفت: «ما مدام از او به عنوان پدر چندلر یاد می کردیم، حتی اگر پدر چندلر ترنس بود.

در فصل‌های اولیه کمدی کمدی، ارجاعات به چارلز بینگ، که همچنین تیتر یک نشریه درگ تحت نام Helena Handbasket بود، عمدتاً به جوک‌های تک خطی مانند شوخی‌های فصل اول در سال ۱۹۹۵ که چندلر (متیو پری) گفت: اگر به پدر و مادرم تبدیل شوم، یا یک بلوند الکلی می شوم که دنبال پسرهای ۲۰ ساله می رود، یا در نهایت مثل مادرم می شوم.”

با این حال، در فصل هفتم، در حالی که چندلر و مونیکا گلر (کورتنی کاکس) آماده ازدواج می‌شدند، آن دو به لاس وگاس سفر کردند تا با والدین غریبه‌اش در نمایش درگ او ملاقات کنند و او را به عروسی دعوت کنند.

بازیگر نقش کاتلین ترنر نقش مادر ترنس چندلر را بازی کرد در حالی که مورگان فرچایلد چندین بار به عنوان مادر بیولوژیکی او ظاهر شد.

کاتلین ترنر در طول فراخوان شب افتتاحیه "کاتلین ترنر: پیدا کردن صدای من" در برادوی در تاون هال در 16 دسامبر 2021 در شهر نیویورک.  ترنر نقش مادر ترنس چندلر بینگ را بازی کرد "دوستان."

کاتلین ترنر در طول فراخوان شب افتتاحیه “کاتلین ترنر: یافتن صدای من” در برادوی در تاون هال در ۱۶ دسامبر ۲۰۲۱ در شهر نیویورک. ترنر در سریال «دوستان» نقش مادر تراجنسیتی چندلر بینگ را بازی کرد.
(بروس گلیکاس/گتی ایماژ)

مارتا کافمن، خالق «Friends» می‌گوید که او به اندازه کافی برای تنوع کار نکرده است

در صحنه‌ای بین فیرچایلد و ترنر در مراسم عروسی مونیکا و چندلر، شخصیت ترنر شخصیت فیرچایلد را متهم می‌کند که برای پوشیدن لباس کوتاهش خیلی پیر شده است و باعث می‌شود فرچایلد واکنش نشان دهد، “آیا شما کمی آلت تناسلی زیادی ندارید که بتوانید آن را بپوشید.” چنین لباسی پوشیده است؟”

در این نمایش هرگز از کلمه ترنسجندر استفاده نکرد و از چارلز به عنوان همجنسگرا و یک مجری درگ استفاده کرد.

ترنر درباره این شخصیت به گی تایمز گفت: «مردم فکر می کردند چارلز فقط لباس می پوشد.

بازیگران از "دوستان": لیزا کودرو در نقش فیبی بافی، مت لبلانک در نقش جوی تریبیانی، کورتنی کاکس آرکت در نقش مونیکا گلر، متیو پری در نقش چندلر بینگ، جنیفر آنیستون در نقش راشل گرین، دیوید شویمر در نقش راس گلر.

بازیگران فیلم «دوستان»: لیزا کودرو در نقش فیبی بافی، مت لبلانک در نقش جوی تریبیانی، کورتنی کاکس آرکت در نقش مونیکا گلر، متیو پری در نقش چندلر بینگ، جنیفر آنیستون در نقش راشل گرین، دیوید شویمر در نقش راس گلر.
(عکس توسط Reisig & Taylor/NBCU Photo Bank/NBCUniversal از طریق Getty Images از طریق Getty Images)

ترنر سه بار در فصل هفتم در سال ۲۰۰۱ ظاهر شد، از جمله عروسی مونیکا و چندلر، و در سال ۲۰۱۸ گفت که امروز این نقش را بازی نمی‌کند، زیرا اکنون یک زن ترنس واقعی می‌تواند آن را بازی کند.

کافمن گفت که او اخیراً فردی را به دلیل شوخی در مورد یک دوربین ترنسجندر اخراج کرده است.

او گفت: “این اتفاق نمی تواند بیفتد.”

سلبریتی ها در مورد جراحی پلاستیک واقعی می شوند: “جراحی پلاستیک خوب، شما نمی توانید بگویید”

کافمن همچنین گفت که از نداشتن تنوع کافی در نمایش عمدتا سفیدپوست متاسف است و اعتراف کرد که “به وضوح بخشی از نژادپرستی سیستماتیک در تجارت ما بوده است.”

او گفت: “من از آن بی خبر بودم، که باعث می شود احساس حماقت کنم.” “این یک انتقاد بسیار معتبر و بسیار دشوار بود که هنوز… من در مورد آن احساساتی می شوم.”

کافمن، که همچنین سازنده نمایش جین فوندا و لیلی تاملین “گریس و فرانکی” است، گفت: “اگر آن زمان آنچه را که اکنون می دانم، می دانستم، چیزهای خاصی وجود دارد که تغییر می کردم. اما آنها را نمی دانستم و از آن زمان یاد گرفته ام. “

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

او همچنین هفته گذشته متعهد شد که ۴ میلیون دلار به دانشگاه براندیس در منطقه بوستون برای ایجاد کرسی استادی در دپارتمان مطالعات آفریقایی و آمریکایی آفریقایی تبار این مدرسه اهدا کند.