ماده قانون انتخابات جورجیا که توسط دموکرات‌ها مورد انتقاد قرار گرفت، در میان چالش‌های حقوقی اجازه نامزدی در انتخابات میان‌دوره‌ای را داد


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

یک قاضی جورجیا از مسدود کردن بخشی از قانون انتخابات ایالتی که مردم را از توزیع آب و غذا در بخش‌های خاصی از خطوط رای منع می‌کند، خودداری کرد.

زمانی که قانونگذار ایالتی در حال بررسی لایحه اصلاحات انتخاباتی خود در سال گذشته بود، این بخش توجه زیادی را به خود جلب کرد. روز پنجشنبه، یک قاضی به گروه‌های حقوق رای که این ماده را به چالش می‌کشند، گفت که این ماده تا زمانی که پرونده‌ها در جریان است، باقی خواهد ماند.

قانون رای دهندگان گرجستان زمان و مکان مراجعه رای دهندگان را در روز انتخابات محدود می کند.

قانون رای دهندگان گرجستان زمان و مکان مراجعه رای دهندگان را در روز انتخابات محدود می کند.
(بیل کلارک/CQ Roll Call)

حکم روز پنجشنبه به این معنی است که این محدودیت در طول رقابت‌های انتخاباتی میان‌دوره‌ای در ایالت هلو که دارای رقابت سنا است که می‌تواند منجر به کنترل مجلس فوقانی شود، اعمال خواهد شد.

رکورد مشارکت اولیه گرجستان باعث می شود پس از رای گیری قانون با «جیم کرو» مقایسه شود.

فعالان لایحه انتخاباتی را به عنوان تلاشی برای سرکوب رای دهندگان محکوم کردند و رئیس جمهور جو بایدن از آن با عنوان “جیم کرو ۲.۰” یاد کرد.

چندین گروه بر تامین غذا و آب به عنوان غیرانسانی تمرکز کردند. با این حال، قانون از نظر جایی که اعطای غذا و آب ممنوع است، مشخص است. این لایحه همچنین تصریح می کند که این بخش برای جلوگیری از جلب رأی “به هر طریق” طراحی شده است.

هرشل واکر نامزد حزب جمهوری‌خواه جورجیا و سناتور رافائل وارناک، سناتور فعلی حزب دموکرات

هرشل واکر نامزد حزب جمهوری‌خواه جورجیا و سناتور رافائل وارناک، سناتور فعلی حزب دموکرات
(کنوانسیون ملی جمهوری خواهان/ جزوه از طریق رویترز | تام ویلیامز/پول از طریق رویترز)

هیچ کس نمی تواند هدایایی بدهد، مواد تبلیغاتی را توزیع کند، غذا و نوشیدنی ارائه دهد یا از کسی بخواهد که طومارهایی را امضا کند «در ۱۵۰ فوت لبه بیرونی هر ساختمانی که در آن محل رأی گیری ایجاد شده است؛ در هر محل رأی گیری؛ [or] در فاصله ۲۵ فوتی از هر رای دهنده ای که در هر محل رای گیری در صف ایستاده است.”

وارناک ادعاهای سرکوب رای گیری گرجستان را تحت فشار قرار می دهد، علیرغم اینکه رای دهندگان رکوردهای رای دهندگان را شکست می دهند

ایالت استدلال کرد که برای ایجاد هرگونه تغییر در قانون به انتخابات بسیار نزدیک است.

به نظر می رسد قاضی منطقه ای ایالات متحده، جی پی بولی، با ایالت موافق است که ایجاد تغییرات در قانون تا این حد نزدیک به نوامبر نامناسب است، اما گفت که این موضوع حل و فصل نشده است.

فرماندار برایان کمپ، R-GA، در یک مهمانی شب انتخابات پس از کسب نامزدی مجدد برای نامزدی جمهوری خواهان برای فرمانداری صحبت می کند.

فرماندار برایان کمپ، R-GA، در یک مهمانی شب انتخابات پس از کسب نامزدی مجدد برای نامزدی جمهوری خواهان برای فرمانداری صحبت می کند.
(عکس از ناتان پوسنر/ خبرگزاری آنادولو از طریق گتی ایماژ)

در حالی که بولی موافقت کرد که شاکیان پرونده خود را به موقع مطرح کنند، او تحت تأثیر میل خود قرار گرفت تا اطمینان حاصل شود که قوانین در تمام انتخابات این چرخه یکسان است.

او گفت که قوانین متفاوت در ماه نوامبر نسبت به آنچه در انتخابات مقدماتی در اوایل سال جاری وجود داشت، می‌تواند باعث سردرگمی کارکنان انتخابات شود و اعتماد به انتخابات را تضعیف کند.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

اگرچه شواهدی در پرونده وجود دارد مبنی بر اینکه دستور اجرای ممنوعیت غذا، نوشیدنی و هدایا در منطقه الحاقی شاید پیچیده ترین تغییری نباشد که مقامات انتخابات مجبور به اجرای نزدیک به یک انتخابات شده اند، شواهد قابل توجهی وجود دارد. او نوشت که یک دستور به منافع ایالت در جلوگیری از سردرگمی رای دهندگان، حفظ روند انتخاباتی روان و منظم و ارتقای اعتماد به آن روند آسیب می رساند.