لیز چنی می گوید ترامپ باعث ایجاد «کیش شخصیت» در میان جمهوری خواهان شده است


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

لیز چنی، نماینده جمهوری خواه، می گوید که حزب او هنوز در مورد اینکه آیا حزب رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ است یا نه، اختلاف نظر دارد.

به گزارش سی‌بی‌اس نیوز، چنی، نماینده ایالت وایومینگ، در مصاحبه‌ای که یکشنبه پخش می‌شود، گفت که «کاملاً یک کیش شخصیت در اطراف دونالد ترامپ» در حزب او وجود دارد.

بر اساس گزیده‌ای، او در این مصاحبه گفت: «اکنون افراد زیادی در حزب جمهوری‌خواه داریم که مسئولیت‌های خود را جدی نمی‌گیرند و به دونالد ترامپ وفاداری و وفاداری خود را اعلام کرده‌اند».

او افزود: “منظورم این است که اساساً متضاد است، با هر چیزی که محافظه کاران معتقدند، پذیرش کیش شخصیت مخالف است. با این حال، این همان کاری است که بسیاری از اعضای حزب من امروز انجام می دهند.”

چنی به طور رسمی پیشنهاد انتخاب مجدد را پیش از راهپیمایی ترامپ وایومینگ اعلام کرد

چنی که یکی از ۱۰ جمهوری خواه بود که به استیضاح رئیس جمهور سابق رای دادند، علناً با ترامپ درگیر شده و نایب رئیس کمیته منتخب مجلس نمایندگان است که در مورد شورش کنگره آمریکا تحقیق می کند.

در این عکس فایل 27 ژوئیه 2021، نماینده لیز چنی، نماینده R-Wy، به شهادت در جلسه استماع کمیته منتخب مجلس نمایندگان درباره حمله 6 ژانویه به کنگره کنگره در واشنگتن گوش می دهد.  (جیم بورگ/پول از طریق AP، فایل)

در این عکس فایل ۲۷ ژوئیه ۲۰۲۱، نماینده لیز چنی، نماینده R-Wy، به شهادت در جلسه استماع کمیته منتخب مجلس نمایندگان درباره حمله ۶ ژانویه به کنگره کنگره در واشنگتن گوش می دهد. (جیم بورگ/پول از طریق AP، فایل)
(AP)

صدها نفر از سراسر کشور در ارتباط با تظاهرات خشونت آمیز که به دنبال برهم زدن نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ بود دستگیر شده اند.

رئیس‌جمهور سابق ترامپ بارها و بدون مدرک گفته است که انتخابات را نامشروع می‌داند و تقلب گسترده در رأی‌دهندگان منجر به این شد که جو بایدن، رئیس‌جمهور جو بایدن، بیش از هر نامزد ریاست‌جمهوری در تاریخ ایالات متحده آرای بیشتری کسب کند.

چنی با هدف ترامپ اعتبار محافظه کارانه را در اولین آگهی تلویزیونی امسال در مناقصه انتخاباتی مجدد اعلام می کند

ادعاهای رئیس جمهور سابق در سراسر راهپیمایی های تبلیغاتی متعددی که او امسال برای نامزدهای کنگره برگزار کرده است، تکرار شده است.

اگر نتایج انتخابات میان‌دوره‌ای در پنسیلوانیا، کارولینای شمالی و تگزاس نشانه‌ای باشد، ترامپ همچنان در صندلی راننده حزب جمهوری‌خواه است زیرا نامزدهای مورد حمایت او اکثراً در رقابت‌های خود پیروز شدند.

با این حال، روند پیروزی های رئیس جمهور در گرجستان با شکست مواجه شد.

نماینده لیز چنی از ایالت ویو، درست پس از برکناری از نقش رهبری خود در کنفرانس جمهوری خواهان مجلس نمایندگان آمریکا در کنگره ایالات متحده در واشنگتن، در روز چهارشنبه، 12 می 2021. (AP Photo/Amanda Andrade-Rhoades)

نماینده لیز چنی از ایالت ویو، درست پس از برکناری از نقش رهبری خود در کنفرانس جمهوری خواهان مجلس نمایندگان آمریکا در کنگره ایالات متحده در واشنگتن، در روز چهارشنبه، ۱۲ می ۲۰۲۱. (AP Photo/Amanda Andrade-Rhoades)
(AP Photo/Amanda Andrade-Rhoades)

چنی، نماینده کنگره، در تلاش برای انتخاب مجدد خود است زیرا به دنبال چهارمین دوره ریاست جمهوری است.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

او در اوایل این هفته به فاکس نیوز گفت که کمپین او به زودی اولین برنامه تلویزیونی خود را منتشر خواهد کرد، درست یک هفته پس از اینکه ترامپ تیتر یک رویداد را برای هریت هیگمن، رقیب اصلی چنی منتشر کرد.

ترامپ در این گردهمایی، چنی را «خنجر پشت سر» خواند و گفت که او فقط به نام جمهوری‌خواه است.

کاسپر، وای - 28 مه: رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ در یک گردهمایی در 28 می 2022 در کاسپر، وایومینگ سخنرانی می کند.  (عکس از چت استرنج/گتی ایماژ)

کاسپر، وای – ۲۸ مه: رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ در یک گردهمایی در ۲۸ می ۲۰۲۲ در کاسپر، وایومینگ سخنرانی می کند. (عکس از چت استرنج/گتی ایماژ)
(عکس از چت استرنج/گتی ایماژ)

او روز شنبه گفت: «تعداد کمی از اعضای کنگره در تاریخ شخصاً صدمات و ویرانی بیشتری به حزب جمهوری‌خواه ما وارد کرده‌اند.

انتخابات مقدماتی جمهوری خواهان در وایومینگ در ۱۶ آگوست برگزار می شود.