لری سامرز، وزیر سابق خزانه داری، می گوید که رکود اقتصادی «تقریباً اجتناب ناپذیر» است و این در تناقض با بایدن است.


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

لری سامرز وزیر سابق خزانه داری روز یکشنبه در «هفته وال استریت» بلومبرگ گفت که رکود اقتصادی در دو سال آینده «تقریباً اجتناب ناپذیر» است، اما این خطر وجود دارد که زودتر رخ دهد.

دیوید وستین، مجری تلویزیون بلومبرگ، از سامرز در مورد بزرگ ترین ریسک پیش روی اقتصاد پرسید.

سامرز گفت: «فکر می‌کنم رکود تقریباً اجتناب‌ناپذیر است، احتمالاً ۷۵ درصد، ۸۰ درصد احتمال دارد ظرف دو سال آینده، و مطمئناً این خطر واقعی وجود دارد که زودتر رخ دهد».

با این حال، رئیس جمهور بایدن دوشنبه گذشته گفت که “هیچ چیز اجتناب ناپذیری در مورد رکود اقتصادی وجود ندارد” و او صبح همان روز با سامرز صحبت کرد.

جدول زمانی تورم: ترسیم واکنش مدیر بایدن به رشد سریع قیمت ها

لری سامرز یکشنبه گفت که رکود اقتصادی است "تقریبا اجتناب ناپذیر"

لری سامرز یکشنبه گفت که رکود اقتصادی “تقریبا اجتناب ناپذیر است”.
(اسکرین شات/BloombergTV/WallStreetWeek)

خبرنگاری شروع به پرسیدن از رئیس جمهور درباره اقتصاددانانی کرد که رکود اقتصادی را پیش‌بینی می‌کردند، قبل از اینکه رئیس‌جمهور پاسخ دهد: “شما را درست نکنید”.

بایدن گفت: «حالا شما شبیه یک سیاستمدار جمهوری‌خواه به نظر می‌رسید، شوخی می‌کنم، این یک شوخی بود، این یک شوخی بود». “اما همه شوخی‌ها به کنار، نه، فکر نمی‌کنم اینطور باشد. امروز صبح داشتم با لری سامرز صحبت می‌کردم، هیچ چیز در مورد رکود اجتناب‌ناپذیر نیست.”

سامرز به بلومبرگ گفت که این “یک چیز بسیار دشوار” است و تاکید کرد که اگر کشور قرار است “دوره دردناک” را پشت سر بگذارد، مهم است که “اژدهای تورم را بکشیم”.

وستین گفت که برخی یک رکود «کوتاه و کم عمق» را پیش‌بینی می‌کردند و از سامرز پرسیدند که آیا موافق است یا خیر.

مردم از یک سوپرمارکت خرید می کنند زیرا تورم فزاینده بر قیمت های مصرف کننده در لس آنجلس، کالیفرنیا، ایالات متحده، 13 ژوئن 2022 تأثیر می گذارد. رویترز/لوسی نیکلسون

مردم از یک سوپرمارکت خرید می کنند زیرا تورم فزاینده بر قیمت های مصرف کننده در لس آنجلس، کالیفرنیا، ایالات متحده، ۱۳ ژوئن ۲۰۲۲ تأثیر می گذارد. رویترز/لوسی نیکلسون
(رویترز/لوسی نیکلسون)

مقام گلدمن ساکس: «با ملت روبرو شوید» خطر رکود اقتصادی «بسیار، بسیار محتمل است»

سامرز پاسخ داد: «امیدوارم حق با آنها باشد. “اگر بیشتر تورم گذرا باشد، پس ما مجبور نخواهیم بود که با درد و رنج زیادی زندگی کنیم تا تورم از سیستم خارج شود. اگر مقدار بیشتری از آن ریشه‌دارتر باشد، باید با دردهای بیشتری زندگی کنیم. سختی.”

وی همچنین گفت که معتقدم تورم قابل توجهی وجود دارد که کشور باید از سیستم خود خارج شود و رکود احتمالی نباید مانند رکودهای نسل گذشته باشد.

“این نباید چیزی شبیه آنچه پس از کووید رخ داد. این نباید چیزی شبیه آنچه پس از بحران مالی بزرگ رخ داد باشد. دانستن اینکه چقدر عمیق است، چقدر طولانی خواهد بود، دشوار است. اما اکثر مردم دو رکود گذشته و سامرز ادامه داد، در حالی که ما به سمت مشکلاتی از این دست پیش می رویم، دلیلی نمی بینم.

قیمت بنزین در یک پمپ بنزین شل در هرکول، کالیفرنیا، ایالات متحده، در روز چهارشنبه، 22 ژوئن 2022. عکاس: دیوید پل موریس/بلومبرگ

قیمت بنزین در یک پمپ بنزین شل در هرکول، کالیفرنیا، ایالات متحده، در روز چهارشنبه، ۲۲ ژوئن ۲۰۲۲. عکاس: دیوید پل موریس/بلومبرگ
(دیوید پل موریس / بلومبرگ)

سامرز همچنین درباره تصمیم دادگاه عالی برای لغو رو در مقابل وید و تصمیم آنها در مورد قانون حمل مخفی در نیویورک اظهار نظر کرد.

“من نگران دادگاه عالی هستم که به طور بنیادی از پیشینه خود که به طور کامل در زندگی کشور است. او گفت که کنترل‌ها و توازن‌های بسیار قوی در دموکراسی ما وجود دارد و هر دو تصمیم را «وحشتناک» خواند.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

شاخص قیمت مصرف کننده در ماه می ۸.۶ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت و به بالاترین حد خود در ۴۰ سال گذشته رسید.

قیمت گاز به طور متوسط ​​۴۸.۷ درصد بیشتر از یک سال قبل است اما در ماه می ۱۶.۹ درصد افزایش یافت. گاز نسبت به سال گذشته ۱۰۶.۷ درصد افزایش یافته است.