لایت فوت، شهردار شیکاگو، چند روز پس از فریاد زدن «اف— کلارنس توماس!» «سمی بودن در گفتمان عمومی» را محکوم کرد.


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

لوری لایت‌فوت، شهردار دموکرات شیکاگو، تنها چند روز پس از نفرین کردن کلارنس توماس، قاضی دیوان عالی کشور، تلاش می‌کند لحن مدنی‌تری داشته باشد.

لایت‌فوت در یک مراسم روز سه‌شنبه، حملات به افسران پلیس در شهرش را محکوم کرد و گفت که این نشانه‌ای از «از دست دادن احترام مردم به نهادهای دموکراسی ما» است.

این به من می‌گوید افرادی که این‌قدر گستاخانه عمل می‌کنند نه تنها برای خودشان احترامی قائل نیستند، بلکه برای نهادی مانند اداره پلیس، که زن و مرد هر روز و هر روز در هر ساعتی به معنای واقعی کلمه هستند، احترامی قائل نیستند. لایت فوت گفت: جان و دست و پا را برای امنیت خود به خطر می اندازیم.

لوری لایت فوت، شهردار شیکاگو در رویداد غرور به اسکاتوس حمله کرد: “اف— کلارنس توماس”

اما مسمومیت در گفتمان عمومی ما چیزی است که من فکر می کنم همه ما باید نگران آن باشیم، درست است؟ Lightfoot اضافه شد.

شهردار شیکاگو، لوری لایت فوت، طی یک رویداد ابتکاری علمی در دانشگاه شیکاگو در شیکاگو، ایلینویز، ایالات متحده در 23 ژوئیه 2020 صحبت می کند.

شهردار شیکاگو، لوری لایت فوت، طی یک رویداد ابتکاری علمی در دانشگاه شیکاگو در شیکاگو، ایلینویز، ایالات متحده در ۲۳ ژوئیه ۲۰۲۰ صحبت می کند.
(رویترز/کامیل کرزاچینسکی/عکس فایل)

لایت فوت پس از اشاره به قتل عام وحشتناک در حومه شمالی شیکاگو پارک هایلند که منجر به هفت کشته و بیش از ۳۰ زخمی در رژه چهارم ژوئیه شد، بر اهمیت “جامعه” تاکید کرد و از ساکنان خواست به یکدیگر “احترام” و “تمرکز” داشته باشند. در مورد آنچه ما را به هم نزدیک می کند و نه چیزی که ما را از هم جدا می کند.”

لایت فوت گفت: “این چیزی است که فکر می کنم بیشتر از همه در مورد آنچه که می بینیم نگرانم است، واقعاً در طول این دو سال گذشته – متوجه شدم. مردم عصبانی هستند. آنها ناامید هستند. و می ترسند.” اما ما نمی‌توانیم اجازه دهیم این چیزها به این معنی باشد که انسانیت یکدیگر را از دست می‌دهیم. ما باید یک حس مشترک و یک هدف پیدا کنیم.»

منتقدان لوری لایت فوت را برای “دعوت به اسلحه” در مقابل رو وی وید: “تشویق به شورش” تشدید می کنند.

هر فردی در التیام زخم هایی که در کشورمان گریبانگیر ما شده است نقشی دارد. او بعداً گفت.

این کاملاً نقطه عطف حمله‌ی توهین‌آمیز او به قاضی توماس در یک رویداد پراید در شیکاگو است.

شهردار با گفتن این جمله آغاز کرد: «اگر بخوانی موافقت کلارنس توماس.” سپس یکی از حضار بر سر شهردار فریاد می زند و او پاسخ می دهد: “متشکرم. F— کلارنس توماس. او فکر می کند که ما بیکار می مانیم در حالی که آنها حقوق ما – حق ما برای ازدواج – حق ما برای داشتن را می گیرند. بچه ها – حق ما برای زندگی.

ووپی گلدبرگ از شهردار شیکاگو دفاع می‌کند. نظر لوری لایت‌فوت “دعوت به اسلحه” درباره ROE V. Wade

لایت فوت، اولین شهردار آشکارا همجنس‌گرای شیکاگو، از قاضی توماس به خاطر پیشنهاد این که تصمیم مهم هفته گذشته مبنی بر لغو رو در مقابل وید باید مقدمه‌ای برای لغو ازدواج همجنس‌گرایان باشد، خشمگین شد.

کلارنس توماس، دستیار قاضی، در 23 آوریل 2021 هنگام عکس دسته جمعی قضات در دادگاه عالی واشنگتن دی سی نشسته است.

کلارنس توماس، دستیار قاضی، در ۲۳ آوریل ۲۰۲۱ هنگام عکس دسته جمعی قضات در دادگاه عالی واشنگتن دی سی نشسته است.
(ارین شاف-پول/گتی ایماژ)

در ماه مه، به دنبال پیش‌نویس رای دادگاه عالی لو رفت که به لغو بازی Roe v. Wade اشاره کرد، لایت‌فوت هشداری جدی ارائه کرد.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

لایت فوت در توییتر خود نوشت: “به دوستانم در جامعه LGBTQ+- دادگاه عالی در آینده به سراغ ما می آید. این لحظه باید یک دعوت به سلاح باشد.”

او همچنین نوشت: “ما بدون جنگ حقوق خود را تسلیم نخواهیم کرد – مبارزه تا پیروزی!”