قربانیان لری نصار، از جمله المپیکی‌ها، بیش از ۱ میلیارد دلار به خاطر شکست‌های تحقیقاتی علیه FBI طلب می‌کنند.


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

سیمون بایلز، آلی رایسمن و مک‌کایلا مارونی، ژیمناست‌های سابق المپیک، بخشی از گروهی متشکل از ۹۰ زن هستند که بر اساس قانون فدرال جریمه شکایت علیه اف‌بی‌آی شکایت می‌کنند و ادعا می‌کنند که شکست آنها در بررسی صحیح شکایات علیه دکتر لری نصار منجر به ادامه این شکایت شده است. سوء استفاده جنسی از زنان و دختران تحت مراقبت او.

نصار، پزشک سابق ژیمناستیک ایالات متحده آمریکا و دانشگاه ایالتی میشیگان، پس از محکوم شدن به سوء استفاده از ده ها ورزشکار زن تحت عنوان درمان پزشکی، بقیه عمر خود را پشت میله های زندان می گذراند. اف‌بی‌آی در سال ۲۰۱۵ گزارش‌هایی دریافت کرد مبنی بر اینکه نصار در چندین ژیمناست مورد آزار قرار گرفته است، اما گزارش بازرس کل وزارت دادگستری نشان داد که آنها در آن زمان تحقیقاتی را آغاز نکرده‌اند.

مارونی در بیانیه‌ای گفت: «من و دیگر بازماندگانم توسط هر نهادی که قرار بود از ما محافظت کند – کمیته المپیک ایالات متحده، ژیمناستیک ایالات متحده، FBI و اکنون وزارت دادگستری، خیانت کردیم. وی گفت: “من تا حدودی امیدوار بودم که آنها به قول خود وفا کنند و FBI را پاسخگو بگذارند پس از اینکه ما قلب خود را به کمیته قضایی سنای ایالات متحده ریختیم و التماس عدالت کردیم. واضح است که تنها راه عدالت و شفا از طریق روند قانونی است.” ”

کریس رای، رئیس اف‌بی‌آی، در جلسه استماع سنا به خاطر شکست‌های اف‌بی‌آی عذرخواهی کرد.

رای گفت: “به ویژه متاسفم که افرادی در FBI وجود داشتند که در سال ۲۰۱۵ شانس خود را برای متوقف کردن این هیولا داشتند و شکست خوردند. و این غیرقابل توجیه است.” Wray در زمانی که FBI اطلاعات خود را دریافت کرد، مدیر نبود.