قربانیان تیراندازی بوفالو شناسایی شدند، شامل افسر پلیس، شماس، آشپز انبار محلی


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

مقامات نیویورک ۱۰ قربانی را شناسایی کرده اند که بعد از ظهر روز شنبه در اثر تیراندازی یک طرفدار برتری نژاد سفید در یک فروشگاه مواد غذایی در بوفالو کشته شدند.

تعدادی از قربانیانی که در بازار دوستانه تاپس کشته شدند، اعضای جامعه بودند یا با کسانی که فعالانه به جامعه محلی خدمت می کردند، از جمله یک آشپز محلی غذاخوری و مادر کمیسر سابق آتش نشانی شهر، ارتباط شخصی داشتند.

پلیس گفت که همه قربانیان به جز یک نفر بالای ۵۰ سال سن داشتند و یازده نفر از قربانیان سیاه پوست بودند، در حالی که دو نفر سفیدپوست بودند.

تیراندازی به بوفالو: ۱۰ کشته در کشتار دسته جمعی نیویورک در پلتفرم رسانه های اجتماعی پخش شد TWITCH: به روز رسانی های زنده

هارون سالتر، ۵۵ ساله، یک افسر پلیس بازنشسته، از اولین افرادی بود که به عنوان افسر امنیتی در فروشگاه مواد غذایی کشته شد.

پلیس گفت: پس از اینکه متهم مسلح پیتون گندرون، ۱۸ ساله، چندین گلوله در پارکینگ بازار فرندلی تاپس شلیک کرد، سالتر پاسخ داد و چندین گلوله به سمت فرد مسلح شلیک کرد.

پلیس گفت که برخی از این گلوله ها قبل از پاسخ به گندرون در جلیقه ضد گلوله اش اصابت کرد و در نهایت به سالتر اصابت کرد و او را کشت.

پلیس منطقه ای در اطراف یک سوپرمارکت را ایمن می کند که در آن چندین نفر در تیراندازی، شنبه، 14 مه 2022 در بوفالو، نیویورک کشته شدند (درک گی/نیوز بوفالو از طریق AP)

پلیس منطقه ای در اطراف یک سوپرمارکت را ایمن می کند که در آن چندین نفر در تیراندازی، شنبه، ۱۴ مه ۲۰۲۲ در بوفالو، نیویورک کشته شدند (درک گی/نیوز بوفالو از طریق AP)
(درک جی/نیوز بوفالو از طریق AP)

در یک کنفرانس مطبوعاتی روز یکشنبه، جوزف گراماگلیا، کمیسر پلیس بوفالو، سالتر را “قهرمان واقعی” خواند.

گراماگلیا افزود: «اگر اقدامات او نبود، قربانیان بیشتری وجود داشت.

تیراندازی دسته جمعی بوفالو: جدول زمانی حمله به خواربارفروشی که پلیس می گوید انگیزه نژادی بوده است

پاملا پریچت، ۵۵ ساله، به نیویورک پست گفت که مادرش، پرل یانگ۷۷ ساله، یکی از کسانی بود که بعد از اینکه برای خرید مواد غذایی رفت و دیگر برنگشت، کشته شدند.

پریچت گفت: «وقتی مادرت به خرید مواد غذایی می‌رود، انتظار چنین چیزی را نداری.

پریچت همچنین به این رسانه گفت که یانگ یک آشپز محلی غذا بود و به عنوان معلم جایگزین برای کودکان در سنین مظنون کار می کرد.

این عکس به تاریخ 24 اکتبر 2011 نشان می دهد که کاترین مسی در حال قدم زدن در نزدیکی گوشه الموود و تاپر در بوفالو، نیویورک است {رابرت کرخام/نیوز بوفالو از طریق AP)

این عکس به تاریخ ۲۴ اکتبر ۲۰۱۱ نشان می دهد که کاترین مسی در حال قدم زدن در نزدیکی گوشه الموود و تاپر در بوفالو، نیویورک است {رابرت کرخام/نیوز بوفالو از طریق AP)
(رابرت کرخام / اخبار بوفالو از طریق AP)

روث ویتفیلدپسرش، گارنل ویتفیلد، کمیسر سابق آتش سوزی بوفالو، به این رسانه گفت که ۸۶ ساله، پس از اینکه در راه خانه برای ملاقات با شوهرش در خانه سالمندان به فروشگاه مواد غذایی رفت، در میان قربانیان بود.

گارنل به نیویورک پست گفت: «دیروز او در حال خروج از خانه سالمندان بود، وقتی این اتفاق افتاد در فروشگاهی که در گوشه و کنارش بود توقف کرد.

مقامات می گویند که تیرانداز بوفالو احتمالاً ماه ها پیش از موعد برای حمله برنامه ریزی کرده است

کمیسر سابق آتش نشانی گفت که مادرش هشت سال گذشته را صرف مراقبت از شوهرش در خانه سالمندان کرده است.

“هر روز [she was] گارنل می گوید که از پدرم مراقبت می کنم. او تمام زندگی خود را وقف خانواده اش کرد، اما به طور خاص هشت سال گذشته را به او اختصاص داد.

گارنل افزود: “او به من الهام داد که مرد خدا باشم و هر کاری را که می توانم به بهترین شکل انجام دهم انجام دهم. بدون او نمی توانستم این کار را انجام دهم.”

مردم در خارج از صحنه تیراندازی در یک سوپرمارکت در بوفالو، نیویورک، یکشنبه، 15 مه 2022 جمع می شوند. (AP Photo/Matt Rourke)

مردم در خارج از صحنه تیراندازی در یک سوپرمارکت در بوفالو، نیویورک، یکشنبه، ۱۵ مه ۲۰۲۲ جمع می شوند. (AP Photo/Matt Rourke)
(AP Photo/ Mat Rourke)

آندره مکنیلپلیس گفت، ۵۳ ساله، در شهر برای دیدن اقوامش بود که به خواربارفروشی تاپس رفت تا کیک تولد نوه اش را بردارد.

کیک قرار بود برای پسر سورپرایز باشد، اما مکنیل هرگز به خانه نرسید.

کلاریسا آلستون مک کاتچون، پسر عموی خود به مقامات گفت: «او هرگز با کیک بیرون نیامد.

مکنیل “فقط یک پسر دوست داشتنی و دلسوز بود. خانواده را دوست داشت. همیشه در کنار خانواده اش بود.”

تیراندازی دسته جمعی بوفالو: ایری کانتی دا می گوید اتهامات تروریستی داخلی در حمله به فروشگاه مواد غذایی امکان پذیر است

هیوارد پترسون۶۷ ساله، یکی از شماس های یک کلیسای محلی نیز در میان قربانیان بود که پس از خدمت در آشپزخانه غذای کلیسا و برای دریافت لوازم اضافی در مغازه خواربار فروشی توقف کرد.

کشیش راسل بل، که همچنین به مقامات گفته بود که پترسون به طور مرتب وقت خود را برای خدمت به مردم «از روی عشق» می‌گفت: «از آنجایی که من می‌دانم، او به کسی کمک می‌کرد که مواد غذایی خود را در ماشینش بگذارد که مورد اصابت گلوله قرار گرفت و کشته شد».

بل افزود: «قلب ما شکسته است. “دیکان پترسون مردی بود که مردم را دوست داشت. او به همان اندازه که کلیسا را ​​دوست داشت جامعه را دوست داشت.”

پیتون گندرون

پیتون گندرون
(Erie County DA / AP Photo)

روبرتا دروری۳۲ ساله، جوانترین قربانی حمله روز شنبه بود.

دزلین مک دافی، مادر دروری، به مقامات گفت که دخترش شنبه برای خرید مواد غذایی رفت و دیگر برنگشت. او ابتدا با تماشای پوشش خبری و فیلم های تیراندازی که در فضای مجازی پخش می شد متوجه مرگ دخترش شد.

در یک ویدیو، مک دافی گفت که مظنون را دید که به دخترش در بیرون فروشگاه شلیک کرد.

پلیس نیویورک می گوید که ۱۳ نفر در جریان “تیراندازی دسته جمعی” در خواربارفروشی بوفالو تیراندازی کردند، ۱۰ نفر کشته شدند.

جرالدین تالی۶۲ ساله، روز شنبه با نامزدش وارد بازار خانواده تاپس شد و قبل از شروع تیراندازی برای لحظاتی از هم جدا شدند. مقامات گفتند که این دو قبل از اینکه او به ضرب گلوله کشته شود دوباره به هم نرسیدند.

کای چپمن جانسون، خواهر تالی، که در زمان تیراندازی در فروشگاه نبود، به ABC نیوز گفت که از از دست دادن یک خواهر شگفت‌انگیز، مادر، “ویران” شده است. [and] عمه.”

او در طی مصاحبه ای به این شبکه گفت: “من خیلی عصبانی هستم، فقط ویران شده ام. این در حال حاضر برای خانواده ما بسیار سخت است.” “خواهر ما، ما برنامه های زیادی با هم داشتیم، برنامه های زیادی داشتیم، و همه چیز به تازگی از ما سلب شده است.

او افزود: «زندگی ما قطعاً دیگر هرگز مثل سابق نخواهد بود. “او واقعاً یک زن شگفت انگیز بود. و من به شدت دلتنگ او خواهم شد.”

نامزد تالی از تیراندازی جان سالم به در برد.

کاترین میسیخواهرش به مقامات گفت، ۷۲ ساله، یک فعال محلی و یک کارگر بازنشسته از Blue Cross Blue Shield نیز در این حمله کشته شد.

خواهرش به نیویورک پست گفت که مسی منشی انجمن همسایگانش و “روح زیبا” بود.

گل‌ها و شمع‌ها در خارج از صحنه تیراندازی در یک سوپرمارکت، در بوفالو، نیویورک، یکشنبه، 15 مه 2022. (AP Photo/Matt Rourke)

گل‌ها و شمع‌ها در خارج از صحنه تیراندازی در یک سوپرمارکت، در بوفالو، نیویورک، یکشنبه، ۱۵ مه ۲۰۲۲. (AP Photo/Matt Rourke)
(AP Photo/ Mat Rourke)

کی ساوی در فیس بوک نوشت که مادربزرگش، سلستین چانی۶۵ ساله روز شنبه به ضرب گلوله کشته شد.

در این پست آمده بود: «من خیلی دلم شکسته است… مادربزرگم اساساً به خاطر رنگ پوستش در سال ۲۰۲۲ به قتل رسید.

مارگوس موریسونمادر فرزندانش به WKBK گفت که ۵۲ ساله نیز در این حمله کشته شد. از او سه فرزند به یادگار مانده است.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

به گفته پلیس، زایر گودمن، ۲۰ ساله، از بوفالو، جنیفر وارینگتون، ۵۰ ساله، از توناواندا، و کریستوفر برادن، ۵۵ ساله، از لاکاوانا، همگی در حادثه تیراندازی مجروح شدند اما جراحات غیرقابل تهدیدی برای زندگی متحمل شدند.

مقامات گفتند که اعتقاد بر این است که این حمله با انگیزه نژادی بوده است، زیرا هم منطقه و هم قربانیان عمدتاً سیاه پوست بودند.

جندرون به قتل درجه یک متهم شد. او اعتراف به بی گناهی کرده است. او بدون وثیقه بازداشت شد و قرار است روز پنجشنبه به دادگاه بازگردد.

آسوشیتدپرس در این گزارش مشارکت داشته است.