قتل‌های کالج آیداهو: کارشناسان از گام‌های اشتباه در تحقیقات «متحیر» مانده‌اند


بیش از یک هفته پس از قتل عام چهار دانشجوی دانشگاه آیداهو در نزدیکی محوطه دانشگاه، کارشناسان مجری قانون می گویند اشتباهات بزرگی در تحقیقات صورت گرفته است که می تواند پرونده را به خطر بیندازد.

اتان چاپین، ۲۰، زانا کرنودل، ۲۰، مدیسون موگن، ۲۱، و کیلی گونکالوس، ۲۱، در ۱۳ نوامبر بین ساعت ۳ و ۴ صبح در یک خانه اجاره ای در نزدیکی پردیس در مسکو، آیداهو به طرز وحشیانه ای با چاقو کشته شدند.

جوزف جیاکالون، استاد کمکی در کالج عدالت جنایی جان جی و گروهبان بازنشسته NYPD گفت: “بازرسان اطلاعات زیادی داده اند.”

نیروی کوچک پلیس در این شهر ۲۵۰۰۰ نفری برای کنار آمدن با پیچیدگی جنایت و نظارت ناگهانی عمومی پس از قتل چهارگانه تلاش کردند.

جدول زمانی قتل های دانشگاه آیداهو: آنچه در مورد کشتار چهار دانشجو می دانیم

اتان چاپین، کیل گونکالوز، مدیسون موگن و زنا کرنودل که در 13 نوامبر با ضربات چاقو کشته شدند.

اتان چاپین، کیل گونکالوز، مدیسون موگن و زنا کرنودل که در ۱۳ نوامبر با ضربات چاقو کشته شدند.
(اخبار فاکس)

“بدون تهدید قریب الوقوع”

اداره پلیس مسکو به سرعت سعی کرد به مردم اطمینان دهد که قتل‌ها را “یک حمله هدفمند و منفرد” می‌نامند که “هیچ تهدید قریب‌الوقوعی برای جامعه در کل” ایجاد نمی‌کند.

جیمز فرای، رئیس اداره پلیس مسکو، یک هفته پس از قتل چهار دانشجو در نزدیکی محوطه دانشگاه آیداهو، در یک کنفرانس مطبوعاتی صحبت می کند.

جیمز فرای، رئیس اداره پلیس مسکو، یک هفته پس از قتل چهار دانشجو در نزدیکی محوطه دانشگاه آیداهو، در یک کنفرانس مطبوعاتی صحبت می کند.
(درک شوک برای فاکس نیوز دیجیتال)

پس از انتقادات شدید، جیمز فرای، رئیس پلیس مسکو، ادعای قبلی را پس گرفت. او در یک کنفرانس مطبوعاتی در ۱۶ نوامبر گفت: «ما نمی توانیم بگوییم که هیچ تهدیدی برای جامعه وجود ندارد.

پلیس آیداهو ممکن است در حال تحقیق باشد که آیا قاتل قبل از قتل عام کالج در جنگل پنهان شده است یا خیر

گروهبان بازنشسته NYPD هرمان وایزبرگ بیانیه اولیه را یک “گام اشتباه بزرگ” خواند که “گیج کننده” بود. او گفت: «آنها مظنون مشخصی ندارند و هنوز انگیزه‌ای ندارند، بنابراین تا زمانی که این دو قطعه بسیار حیاتی را نداشته باشید، نمی‌توانید خیال مردم را راحت کنید.»

پزشکی قانونی پرحرف

کتی مابوت، بازرس شهرستان لاتا، که کالبدشکافی‌ها را انجام داد، با ارائه جزئیات خاص به شبکه خبری رفت – از جمله اینکه قربانیان هر کدام چندین بار در نیم تنه ضربه خوردند، در خواب کمین کردند و برخی زخم‌های دفاعی داشتند. او این حمله را “شخصی” خواند.

IDAHO COED KILLER: نمایه FBI ویژگی های احتمالی مشکوک را فاش می کند

جیاکالون در مورد پزشکی قانونی که همچنین یک وکیل با دفتر وکالت خود در شهر است، گفت: “این نه تنها تعجب آور بود، بلکه تشدید کننده بود.” جای او نیست که در تلویزیون درباره این موضوع تحقیق کند و حدس و گمان بکند.»

خانه ای که در آن چهار دانشجوی دانشگاه آیداهو در 13 نوامبر به قتل رسیدند

خانه ای که در آن چهار دانشجوی دانشگاه آیداهو در ۱۳ نوامبر به قتل رسیدند
(درک شوک برای فاکس نیوز دیجیتال)

ویزبرگ افزود قاتل یا قاتلان می توانند شواهد مهم را کنار بگذارند و بازرسان دیگر نمی توانند از این جزئیات برای حذف اعترافات دروغین استفاده کنند.

جوزف اسکات مورگان، محقق برجسته پزشکی قانونی کاربردی در دانشگاه ایالتی جکسونویل، گفت که اظهارات عمومی او بسیار غیرعادی بود – به ویژه در یک پرونده قتل حل نشده.

“جنایت اشتیاق”

شهردار مسکو، آرت بتگ، ابتدا به نیویورک تایمز گفت که این حمله یک “جنایت از سر اشتیاق” بود، اما بعداً در بیانیه‌ای به فاکس نیوز دیجیتال واکنش نشان داد و گفت که این یکی از انگیزه‌هایی است که پلیس در حال بررسی آن است.

مورگان به فاکس نیوز دیجیتال گفت: “این نکته مهمی است که شما در حال انجام چنین مواردی هستید. باید یک نقطه مرکزی برای تحویل اطلاعات وجود داشته باشد.”

در این عکس ارائه شده توسط استیسی چاپین، اتان چاپین در حال موج سواری در دریاچه پریست در شمال آیداهو در این عکس خانوادگی از ژوئیه 2022 است. چاپین یکی از چهار دانشجوی دانشگاه آیداهو بود که روز یکشنبه در خانه ای در نزدیکی پردیس مسکو، آیداهو با ضربات چاقو کشته شدند. 13 نوامبر 2022.

در این عکس ارائه شده توسط استیسی چاپین، اتان چاپین در حال موج سواری در دریاچه پریست در شمال آیداهو در این عکس خانوادگی از ژوئیه ۲۰۲۲ است. چاپین یکی از چهار دانشجوی دانشگاه آیداهو بود که روز یکشنبه در خانه ای در نزدیکی پردیس مسکو، آیداهو با ضربات چاقو کشته شدند. ۱۳ نوامبر ۲۰۲۲.
(استیسی چاپین از طریق AP)

اداره پلیس مسکو با اف‌بی‌آی و پلیس ایالت آیداهو کار می‌کند، که اکنون به نقطه‌ای برای تمام تحقیقات رسانه‌ها تبدیل شده است.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

ویزبرگ گفت: «من شخصاً وقتی می بینم که مطالبات رسانه ها و مردم برای اطلاعات بیشتر از نیاز به حفظ یکپارچگی تحقیقات است، می ترسم. همه اینها به خاطر کارآگاهان صندلی راحتی در رسانه های اجتماعی است.

از هر کسی که در مورد این حادثه اطلاعاتی دارد خواسته می شود با پلیس مسکو به شماره ۲۰۸-۸۸۳-۷۰۵۴ یا ایمیل تماس بگیرد. [email protected].