قاضی ممنوعیت فروش زغال سنگ از زمین های فدرال را در دوره اوباما بازگرداند


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

یک قاضی فدرال روز جمعه تعلیق اجاره زغال سنگ از اراضی فدرال را که در دوره دولت اوباما اجرا شده بود، بازگرداند.

این ممنوعیت در زمان دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا لغو شد.

حکم روز جمعه برایان موریس، قاضی منطقه ای ایالات متحده، مقامات دولتی را ملزم می کند تا قبل از ازسرگیری فروش زغال سنگ از زمین های فدرال، یک بررسی جدید زیست محیطی انجام دهند. قاضی گفت که بررسی قبلی دولت از این برنامه در دوران دولت ترامپ به اندازه کافی آسیب های آب و هوایی ناشی از انتشار گازهای گلخانه ای زغال سنگ و سایر اثرات را در نظر نگرفته است.

تقریباً نیمی از تولید سالانه زغال سنگ کشور توسط شرکت‌های خصوصی از اجاره زمین‌های فدرال، عمدتاً در ایالت‌های غربی، از جمله وایومینگ، مونتانا و کلرادو استخراج می‌شود.

محاکمه FLINT WATER: قاضی اعلام کرد که پس از حکم صادر نشد

یک قاضی فدرال تعلیق اجاره زغال سنگ از اراضی فدرال را که در زمان باراک اوباما، رئیس‌جمهور سابق و سپس در زمان دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق، در جمعه، 12 اوت 2022 لغو شده بود، دوباره برقرار کرد.

یک قاضی فدرال تعلیق اجاره زغال سنگ از اراضی فدرال را که در زمان باراک اوباما، رئیس‌جمهور سابق و سپس در زمان دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق، در جمعه، ۱۲ اوت ۲۰۲۲ لغو شده بود، دوباره برقرار کرد.

احتراق زغال سنگ برای الکتریسیته یکی از منابع اصلی انتشار گازهای گلخانه ای در ایالات متحده است، علیرغم تعطیلی تعدادی از نیروگاه ها در دهه گذشته به دلیل نگرانی در مورد آلودگی و تغییر شرایط اقتصادی.

طبق داده های دولت، برنامه زغال سنگ در سال گذشته حدود ۴۰۰ میلیون دلار از طریق حق امتیاز و سایر پرداخت ها به خزانه های فدرال و ایالتی وارد شد. این برنامه مسئول هزاران شغل است و از حمایت نمایندگان صنعت، اعضای GOP کنگره و مقامات ایالت های تولید کننده زغال سنگ برخوردار است.

پرزیدنت جو بایدن فروش اجاره نفت و گاز را در هفته اول ریاست جمهوری خود به حالت تعلیق درآورده بود، اگرچه چنین اقدامی بعداً توسط یک قاضی فدرال مسدود شد. و گروه های زیست محیطی او را تحت فشار قرار دادند تا اقدامات مشابهی را علیه زغال سنگ انجام دهد.

می تواند شهر را بدون آب ترک کند.

در این عکس فایل 16 اکتبر 2014، مه بر فراز قله کوهی شناور است که بریدگی یک معدنچی زغال سنگ را در بنای یادبود معدنچیان محلی کشته شده در حین کار در کامبرلند، کیی نشان می دهد.

در این عکس فایل ۱۶ اکتبر ۲۰۱۴، مه بر فراز قله کوهی شناور است که بریدگی یک معدنچی زغال سنگ را در بنای یادبود معدنچیان محلی کشته شده در حین کار در کامبرلند، کیی نشان می دهد.
(AP)

سال گذشته، دولت بایدن بررسی آسیب های آب و هوایی ناشی از استخراج زغال سنگ در زمین های فدرال را آغاز کرد، زیرا نظارت بر فروش سوخت های فسیلی دولت را که به انتشار گازهای گلخانه ای کمک می کند، افزایش داد. با این حال، هیچ تغییری به دلیل آن بررسی اعلام نشد.

جنی هاربین، وکیل دادگستری زمین، که نماینده گروه های محیط زیست و قبیله شمالی شاین در این پرونده بود، درباره این حکم گفت: «این تصمیم به دولت بایدن این فرصت را می دهد تا به تعهد خود برای مبارزه جدی با بحران آب و هوا عمل کند. هیچ پیشرفتی برای اصلاح این برنامه یا انجام کارهای لازم برای حذف تدریجی اجاره نامه های موجود حاصل نشده است.»

ستون «نیویورک تایمز» در صورت‌حساب هزینه‌های «تمدن» را با مقررات اقلیمی نجات داده‌اند

در این عکس فایل 9 نوامبر 2010، یک کارمند معدن در ورودی معدن کوهستان بول سیگنال پیک انرژی در رانداپ، مونتانا ایستاده است.

در این عکس فایل ۹ نوامبر ۲۰۱۰، یک کارمند معدن در ورودی معدن کوهستان بول سیگنال پیک انرژی در رانداپ، مونتانا ایستاده است.
(AP)

اما ریچ نولان، رئیس انجمن ملی معدن، گفت که گروه لابی صنعتی به این حکم اعتراض خواهد کرد.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

نولان گفت: «این یک تصمیم عمیقاً ناامیدکننده است که تورم ناشی از انرژی، مقرون به صرفه بودن انرژی و امنیت انرژی برای آمریکایی‌ها مهم است.» امتناع از دسترسی به انرژی مقرون به صرفه و مطمئن در طول بحران مقرون به صرفه بودن انرژی، عمیقاً نگران کننده است.

آسوشیتدپرس در این گزارش مشارکت داشته است.