فیلم “یک گناه آمیش” با هدف روشن کردن قربانیان سوء استفاده جنسی از کودکان: “همیشه امید وجود دارد”


جوآنا یودر امیدوار است که یک فیلم جدید لایف تایم آگاهی را در مورد موردی که او سال‌ها تلاش می‌کرد تا در کانون توجه قرار دهد، افزایش دهد.

این شبکه روز شنبه فیلمنامه ای با عنوان «گناه آمیش» را روی آنتن می برد، فیلمی که او به عنوان مشاور در آن حضور داشت. این فیلم که از داستان های واقعی الهام گرفته شده است، داستان یک نوجوان آمیش را روایت می کند که از ازدواج با مردی که در کودکی او را مورد آزار قرار داده امتناع می کند. او برای فرار از جامعه جزیره ای خود می رود و راهی شهر همسایه می شود. در این فیلم دیلان راتزلاف، کلی مارتین و روکیا برنارد به ایفای نقش پرداخته اند.

یودر به فاکس نیوز دیجیتال توضیح داد: “من منونیت را بزرگ کردم که بسیار شبیه آمیش ها است.” من ۴۸ ساله بودم که بالاخره جرات پیدا کردم و به مجریان قانون رفتم و جنایاتی را که در کودکی برایم اتفاق افتاده بود گزارش کنم. سالها طول کشید تا به جایی رسیدم که احساس می کردم می توانم. من فقط آماده یا قادر نبودم [to do it before]. مدتی طول کشید تا از ضربه روحی و اتفاقاتی که افتاده بود بهبود پیدا کنم. اما اکنون، احساس می کنم که صدایی دارم. بنابراین من می خواستم داستانم را به امید افزایش آگاهی به اشتراک بگذارم.”

مادام العمر "گناه آمیش" از وقایع واقعی الهام گرفته شده است.  جوآنا یودر که قبلاً درباره گذشته خود صحبت کرده بود، به عنوان مشاور فیلم خدمت کرد.

Lifetime “An Amish Sin” از وقایع واقعی الهام گرفته شده است. جوآنا یودر که قبلاً درباره گذشته خود صحبت کرده بود، به عنوان مشاور فیلم خدمت کرد.
(طول عمر)

داستان یودر بخشی از یک مجموعه برنده جایزه پولیتزر در سال ۲۰۱۹ در پیتسبورگ پست گازت بود که تحقیقات بی‌سابقه‌ای را در مورد سوء استفاده جنسی از کودکان در جوامع آمیش و منونیت فاش کرد. یودر، که در یک جامعه جدایی طلب منونیت بزرگ شد، ادعا کرد که سه تن از بستگان او در دوران کودکی او را مورد آزار و اذیت قرار دادند.

فیلم لایف‌تایم گابی پتیتو شکاف‌ها را با نمایش‌های نمایشی پر می‌کند، اما به این یادداشت‌های معتبر اشاره می‌کند

او با گریه به یاد می آورد: «این مرا عصبانی کرد. من از آنها رنجیده بودم. معمولاً می دویدم یا پنهان می شدم و راه هایی برای اجتناب از آنها پیدا می کردم. وقتی بزرگتر شدم، تازه یاد گرفتم که چگونه از آنها فرار کنم یا حداقل سعی کردم.

یودر گفت که در سال ۱۹۹۲ هنگامی که ۲۱ سال داشت خانواده خود را ترک کرد، اگرچه تا سال ۲۰۰۰ جامعه منونیت را ترک نکرد.

“[Looking back]این مرد ۵۱ ساله می‌گوید: «من می‌خواستم بروم، اما پناه گرفته بودم و متوجه نشدم که می‌توانم در ۱۸ سالگی ترک کنم. از ۱۸. فکر می کردم در ۲۱ سالگی یک بزرگسال قانونی هستم. می ترسیدم که اگر بخواهم ترک کنم، مجبور شوم برگردم…. نمی دانستم چگونه، اما می دانستم که دارم می روم. با برادرم که قصد رفتن به پنسیلوانیا را داشت هماهنگ کردم. او از من بزرگتر بود… بنابراین من با او سوار شدم و به پنسیلوانیا نقل مکان کردم. نه کار داشتم و نه ماشین. من فقط با تحصیلات کلاس هشتم کمتر از ۱۰۰ دلار در جیبم داشتم… باید زندگی ام را از نو شروع می کردم زیرا جامعه منونیت تنها چیزی است که می دانستم. فکر می‌کردم اگر بروم، خدا مرا می‌کشد… واقعاً این را باور داشتم.»

دیلن رتزلاف در نقش ریچل در فیلمنامه درام ایفای نقش می کند "گناه آمیش."

دیلن رتزلاف در نقش ریچل در فیلمنامه فیلمنامه «گناه آمیش» بازی می کند.
(طول عمر)

او ادامه داد: «نیمه‌های شب آنجا را ترک نکردم. “من گفتم [my parents]، ‘من ترک می کنم.’ آنها به عنوان یک بزرگسال می دانستند، آنها نمی توانند من را مجبور به ماندن قانونی کنند.”

فیلم مادام العمر آن هچه پس از مرگ او همچنان روی آنتن می رود

یودر گفت پس از ترک خانه، درمان را برای رسیدگی به گذشته خود آغاز کرد. تا آوریل ۲۰۱۹ که این مرد ۴۸ ساله به جنوب سفر کرد تا با مجریان قانون ملاقات کند.

Post-Gazette گزارش داد که یودر گزارش های رسمی را به پلیس تنسی و کنتاکی، شهرستان های محل سکونت خود ارائه کرد، جایی که او سال ها سوء استفاده را توصیف کرد. او امیدوار بود که بتواند آگاهی را در مورد موضوع آزار جنسی در جوامع منزوی تر، مانند جامعه خود، افزایش دهد.

او به اشتراک گذاشت: “ابتدا باید یاد می گرفتم که همه چیزهایی که برای من اتفاق افتاد عادی نبودند و تقصیر من نبود.” اما یک شبه نبود.

جوآنا یودر گفت: کمک به ساخت "گناه آمیش" برای او درمانی بوده است

جوآنا یودر گفت که کمک به ساخت «گناه آمیش» برای او درمانی بوده است.
(طول عمر)

یودر گفت که تا زمانی که جنایات را در تنسی گزارش کرد، به دلیل محدودیت‌های قانونی نمی‌توانست کاری انجام دهد. در حالی که هیچ محدودیتی در کنتاکی وجود ندارد، او ادعا کرد که پرونده او اخیرا بسته شده است. جسی استاکتون، وکیل مشترک المنافع، بلافاصله به درخواست فاکس نیوز دیجیتال برای اظهار نظر پاسخ نداد.

الیزابت اسمارت برای فیلمبرداری یک فیلم جدید در مورد آدم ربایی اش تلاش کرد

وزارت زائر همچنین بلافاصله به درخواست فاکس نیوز دیجیتال برای اظهار نظر پاسخ نداد. کلیسای منونیت ایالات متحده، بزرگترین فرقه منونیت در ایالات متحده، گزارشی عمیق در مورد واکنش و پیشگیری از سوء استفاده جنسی منتشر کرد و توضیح داد که چگونه به اتهامات سوء استفاده می‌کند. رهبران معتبر کلیسا نیز ملزم به شرکت در آموزش اخلاق جنسی هستند. همچنین با Dove’s Nest، یک سازمان غیرانتفاعی با هدف “توانمندسازی و تجهیز جوامع مذهبی برای ایمن نگه داشتن کودکان و جوانان در خانه ها، کلیساها و جوامع خود” همکاری کرده است.

در بیانیه کلیسا در مورد آزار جنسی از کلیسای منونیت ایالات متحده آمریکا آمده است: “ما مصمم هستیم که حقیقت را در مورد آزار جنسی بگوییم؛ سوء استفاده کنندگان را پاسخگو بدانیم؛ جدی بودن گناه آنها را تصدیق کنیم؛ با دقت به کسانی که زخمی شده اند گوش دهیم؛ از افراد آسیب پذیر محافظت کنیم. از آسیب، ترمیم‌کننده برای عدالت کار کنید و امیدوار باشید که زخم‌ها التیام یابد، بخشش داده شود، و روابط به روش‌های سالم برقرار یا دوباره برقرار شود.»

مادام العمر "گناه آمیش" ترکیبی از داستان های زیادی است.

لایف تایم “یک گناه آمیش” ترکیبی از داستان های بسیاری است.
(طول عمر)

در ژوئیه ۲۰۱۹، Post-Gazette گزارش داد که بیل لی، فرماندار تنسی، لایحه‌ای را امضا کرد که در آن محدودیت‌ها برای تعقیب جرایم جنسی علیه کودکان تمدید و در بسیاری از موارد حذف شد. این رسانه گزارش داد که یودر در کنگره ایالتی در نشویل در کنار سایر قربانیان برای امضای قرارداد ایستاد.

بازیگران «داستان گابی پتیتو» صحنه فیلم مادام العمر آینده را بازی می کنند

یودر گفت: “هدف من برای ایالت تنسی این است که هیچ محدودیتی برای تجاوز جنسی در کودکی یا خردسالی وجود نداشته باشد.” “حذف کامل آن عالی خواهد بود، اما تغییر کرد و این برای من بسیار بزرگ بود. بسیار قدرتمند بود.”

یودر گفت که فیلم Lifetime بخشی از شفای مداوم او بوده است – و او همچنان امیدوار است.

او گفت: “شاید عدالت برای من همچنان به اشتراک گذاری فروشگاهم و افزایش آگاهی از طریق فیلمی مانند این باشد.” “امید بزرگترین چیز در تمام زندگی من بوده است… امیدوارم بینندگان بدانند که همیشه امیدی وجود دارد و آن را حفظ می کنند.”

اگر شما یا شخصی که می شناسید از سوء استفاده رنج می برید، لطفاً با خط تلفن ملی تجاوز جنسی به شماره ۱-۸۰۰-۶۵۶-۴۶۷۳ تماس بگیرید.