فیلم قاتل سریالی جسیکا چستین و ادی ردمین به نام «پرستار خوب» سیستم مراقبت های بهداشتی ایالات متحده را بررسی می کند.


فیلم جدید جسیکا چستین و ادی ردمین به نام «پرستار خوب» در نتفلیکس، داستان واقعی قاتل زنجیره‌ای چارلز کالن، پرستاری در بخش مراقبت‌های ویژه را روایت می‌کند که به قتل ۲۹ بیمار خود اعتراف کرد اما ممکن است بیش از ۳۰۰ نفر را به قتل رسانده باشد.

این فیلم که بر اساس کتاب چارلز گریبر در سال ۲۰۱۳ با عنوان “پرستار خوب: داستان واقعی پزشکی، جنون و قتل” ساخته شده است، بر روی همکار پرستار و دوست کالن، امی لاگرن (چستین) تمرکز دارد که جنایات او را افشا می کند و به قتل او پایان می دهد. .

توبیاس لیندهولم کارگردان و کریستی ویلسون-کرنز فیلمنامه نویس به آسوشیتدپرس گفتند که آنها تصمیمی عمدی گرفتند تا داستان را روی لوگرن و شکست های سیستم مراقبت های بهداشتی ایالات متحده متمرکز کنند که کالن را قادر ساخت تا قربانیان خود را به مدت ۱۶ سال به قتل برساند.

فیلم جدید جسیکا چستین و ادی ردمین در نتفلیکس "پرستار خوب" داستان واقعی قاتل زنجیره ای چارلز کالن را روایت می کند.

فیلم جدید جسیکا چستین و ادی ردمین به نام «پرستار خوب» در نتفلیکس، داستان واقعی قاتل زنجیره‌ای چارلز کالن را روایت می‌کند.
((عکس از دیا دیپاسوپیل/گتی ایماژ)

“من پتانسیل انجام یک قاتل زنجیره ای را به گونه ای دیدم که قبلاً آن را ندیده بودیم، جایی که ما اغوا نمی شویم که چرا او این کار را انجام می دهد یا او به عنوان یک شخص چقدر آسیب دیده است، اما یک قدم به عقب بردارید و نگاه کنید. لیندهولم گفت که چرا و چگونه اجازه می دهیم این کار ادامه یابد.

جسیکا چستین پس از خروج میشل ویلیامز به «صحنه های ازدواج» ملحق می شود: گزارش

او در ذهن من، هانیبال لکتر نیست. این ذهن درخشان نیست. این یک مرد نسبتاً ساده است که یک کار نسبتاً ساده را انجام می دهد، اما یک سیستم اجازه می دهد.

کالن از موقعیت خود به عنوان یک پرستار برای کشتن بیماران خود با تزریق دوزهای کشنده دارو به کیسه های IV استفاده کرد. او توانست با انتقال از بیمارستانی به بیمارستان دیگر در نیوجرسی و پنسیلوانیا از تشخیص فرار کند. هم کتاب و هم فیلم نشان می‌دهند که بیمارستان‌های انتفاعی برای جلوگیری از مسئولیت احتمالی کالن را پوشانده‌اند.

لیندهولم گفت: «این مورد از ما می‌پرسد که آیا این ایده خوبی است که مردم از سلامت دیگران پول در می‌آورند؟» “آیا این ایده خوبی است که بیمارستان ها کسب و کار هستند؟”

ویلسون-کنز ۱۰ سال پیش شروع به نوشتن اقتباس خود از کتاب گریبر کرد. او به آسوشیتدپرس گفت که تحقیقات خود را با بازدید از لوگرن در خانه‌اش آغاز کرد.

ویلسون-کرنز به یاد می آورد: «من به خانه امی واقعی در شمال نیویورک آمدم. “فکر می کنم ۲۳ یا ۲۴ ساله بودم. من اینطور گفتم: “تا به حال این کار را نکرده بودم. این واقعا برای من مهم است. این داستان زندگی شماست. می توانید به من کمک کنید؟”

علاوه بر این، ویلسون-کرنز پرستاران را به مدت دو هفته در بیمارستانی در کانکتیکات تحت نظر داشت. او گفت: “آنچه من دریافتم این است که ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی واقعی – پزشکان، پرستاران، رادیولوژیست ها، متخصصان بیهوشی – همه این افراد باورنکردنی و قهرمان هستند.”

“آنها زندگی خود را در جعبه ای قرار می دهند تا بتوانند به نجات افراد دیگر کمک کنند. من فکر نمی کنم هیچ کدام از آنها دستمزد کافی دریافت کنند. فکر می کنم حتی در ۱۰ برابر، آن پرستاران به اندازه کافی دستمزد نمی گیرند. من یاد گرفتم که سیستمی که آنها هستند اجبار به کار کردن در داخل بهترین راه برای مراقبت از بیمار نیست.”

 کالن در سال 2006 به 11 حبس ابد متوالی محکوم شد.

کالن در سال ۲۰۰۶ به ۱۱ حبس ابد متوالی محکوم شد.
(جان ویلر/گتی ایماژ)

چستین برای به تصویر کشیدن لاگرن از گفتگوهایش با پرستار واقعی الهام گرفت. چستین برای اینکه آریتمی لاگرن را به صورت واقع بینانه روی صفحه نمایش دهد، قبل از فیلمبرداری ضربان قلبش را بالا برد. او همچنین یک قطعه گوش با ضربان قلب داشت که می‌توانست در حین فیلمبرداری یک صحنه تندتر شود.

چستین می‌گوید: “او شب‌ها کار می‌کرد تا دخترانش احساس می‌کردند که او یک مادر خانه‌نشین است. این چیزی است که او مدام می‌گفت که بچه‌هایش وقتی بیدار بودند او را می‌دیدند.”

این تصور که این زن سلامتی خود را به خطر می‌اندازد تا بتواند فرزندانش را تامین کند و همچنین آسایش خود را با نخوابیدن به خطر می‌اندازد، به من می‌گوید که او کیست و چه چیزی می‌تواند انجام دهد.»

ردمین که نقش کالن را بازی می‌کرد، تصاویری از زندگی واقعی کالن را از حضور در دادگاه و مصاحبه‌اش در سال ۲۰۱۳ در «۶۰ دقیقه» تماشا کرد. کالن در سال ۲۰۰۶ به ۱۱ حبس ابد متوالی محکوم شد.

ردمین گفت: «چیزی در بدن او وجود داشت که برای من جالب بود. او مردی بسیار آرام است. اما اگر واقعاً از نزدیک نگاه کنید، خواهید دید که او همیشه خودش را آرام می کند.

"پرستار خوب" در جشنواره بین المللی فیلم تورنتو در 11 سپتامبر به نمایش درآمد.

«پرستار خوب» در جشنواره بین المللی فیلم تورنتو در ۱۱ سپتامبر به نمایش درآمد.
(عکس از تیلور هیل/فیلم مجیک)

“همیشه چیزی در حال حرکت است. آن مرد انسانی به طرز وحشتناکی آسیب دیده بود و این ایده که به دنبال راحتی باشد برای من جالب بود.”

برای ثبت نام در خبرنامه سرگرمی اینجا را کلیک کنید

«پرستار خوب» در جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو در ۱۱ سپتامبر به نمایش درآمد و لوگرن هنگام روی صحنه آمدن او مورد تشویق ایستاده قرار گرفت. ویلسون-کنز گفت که او به ویژه از دیدن تجلیل لوگرن به خاطر قهرمانی اش متاثر شد.

ویلسون-کارن گفت: «این زن به خاطر کاری که انجام داد شناخته نشد. “مردم زنان معمولی را به عنوان این نوع قهرمانان تصور نمی کنند. آنها روی پرده ها نیستند، در رسانه ها حضور ندارند و به اندازه کافی در کتاب ها حضور ندارند.

برای اینکه ببینم امی واقعی در نهایت به خاطر کاری که انجام داده است – که نجات جان های بی شماری است – شناخته می شود – فکر کردم: این روش بدی برای گذراندن یک دهه نیست. من این کار را دوباره انجام خواهم داد.”

«پرستار خوب» از ۲۶ اکتبر در نتفلیکس پخش خواهد شد.

آسوشیتدپرس در این گزارش مشارکت داشته است.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید