فلینت، میشیگان، شورای شهر پس از اظهار نظر «گتو» داغ می شود


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

جلسه شورای شهر فلینت، میشیگان، پس از آن که یک زن شورای سفیدپوست در یک جلسه شش ساعته از اقدامات رئیس زن که سیاه پوست است، به عنوان “گتو” نام برد، دچار هرج و مرج شد.

اوا ورثینگ، عضو شورایی که این اظهار نظر را مطرح کرد، بعداً بابت این اظهار نظر عذرخواهی کرد و آن را “واکنش زانو زدگی” نسبت به آنچه که رفتار ناعادلانه می دانست، عذرخواهی کرد، اما استدلال ها و اظهارات نژادی نشان دهنده سابقه لفاظی های تند در تاریخ اخیر شورای شهر فلینت است. .

این اختلاف بر سر این بود که آیا یکی از اعضای شورا می تواند مصوبه مربوط به جلسات علنی را اصلاح کند، که برخی از اعضای شورا معتقد بودند که دستور کار آن خارج از دستور کار است. اوا ورثینگ، عضو شورا، اظهار داشت که “یک پیشنهاد همیشه در دستور کار است.”

جری وینفری-کارتر، رئیس، پاسخ داد که مطمئن نیست چرا اصلاحیه در وهله اول ارائه شده است. چرا این طرح را اصلاح می کنیم؟

ورثینگ اظهار داشت: “چون ما می توانیم.”

وینفری کارتر پاسخ داد: «می‌دانی، این‌جا خنده‌دار نشو، چون من این را روشن می‌کنم».

در ضبط شده از جلسه شورا، شنیده می شود که ورثینگ اظهار نظری می کند که شنیدن آن از طریق میکروفون دشوار است، اما تونیا برنز، عضو شورای نزدیک، پاسخ داد: “واقعا؟ این یک اصطلاح نژادپرستانه است. نگویید “گتو”.

قاضی میشیگان قرارداد ۶۲۶ میلیون دلاری برای حل و فصل دعاوی بحران آب فلینت را تایید کرد

در این جلسه، چند تن از اعضای شورا از بیانیه ورثینگ ناراحت شدند.

برنز گفت: “نقطه اطلاعات، خانم رئیس. من فکر می کنم این یک حمله شخصی است که بگوییم “گتو شدن”.

اوا ورثینگ

اوا ورثینگ
(بخش نهم شورای شهر اوا ورثینگ فلینت)

پس از اینکه وینفری-کارتر هشداری به ورثینگ داد، جلسه منحرف شد، و او سپس درخواست تجدید نظر در مورد صدور را داد – که توسط یکی دیگر از اعضای شورای سیاهپوست به کار گرفته شد.

وینفری کارتر تلاش کرد تا جلسه را به مسیر اصلی بازگرداند. “من نمی دانم چه خبر است، اما من اینجا نیستم تا بازی کنم. من اینجا هستم تا منصف باشم. می خواهم از همه همکارانم بشنوم… همه فرصتی برای صحبت دارند. ” او “همه آگهی های تبلیغاتی خانم شورا ورثینگ، غیرضروری است. و گفتن آنچه او غیرضروری است… او نامرتب بود، بی مورد” را محکوم کرد.

ورثینگ پاسخ داد: «اول از همه، ما حتی نباید این بحث را داشته باشیم. این طرح باید مورد بررسی و رای گیری قرار می گرفت. “شما تصمیم گرفتید من را به نوعی تهدید کنید، بنابراین من فکر کردم که این کار نامناسب است، خانم وینفری کارتر، بنابراین اگر نمی گفتید هیچ واکنشی نشان نمی داد. وقتی صندلی هستید، باید حرفه ای باشید و با همه رفتار کنید. همان.” ورثینگ رئیس را به “گوش دادن به یک همکار” و برگزاری “جلسه تک نفره” متهم کرد.

عضو شورا اریک میس با یک نکته دستوری وارد شد. میز گفت، اصطلاح گتو، “برای من، رنگ‌های نژادی دارد. می‌توانید بخندید، خانم ورثینگ، اما من می‌توانم نام‌های مطمئنی برای محله شما بیاورم.”

رئیس هیئت مدیره مدرسه میشیگان به دلیل حمله به خزانه‌دار از سمت خود برکنار شد

ورثینگ پاسخ داد که خود میز او را “زن بدجنس” خطاب کرده و به نژاد او نیز اشاره کرده است. میز ادامه داد و توضیح داد

“ما از شما توهین می کنیم که ما را گتو می نامید. حالا من به شما اطمینان می دهم، می خواهم چند کلمه را جستجو کنم و با شما چیزی تماس بگیرم. من نمی خواهم شما را تریلر صدا کنم – چیزی نیست، اما خواهم گفت.” میس گفت.

میس گفت: “شهرت من این است که وقتی یک بار پایین می آیی، من دو، سه بار پایین می روم.” و هر چه زودتر اعضای شورا این را یاد بگیرند… امتیاز را حفظ می کنم. میز گفت: «شخصیت مهم است چه سیاه، سفید، نارنجی، بنفش، سبز، دموکرات، جمهوری خواه باشید.

بحث داغ ادامه یافت و سایر اعضای شورا مخالف استفاده ورثینگ از کلمه گتو بودند.

برنز می‌گوید: «وقتی با «گتو» صحبت می‌کنید و هفت سیاه‌پوست در اینجا هستند، آزرده و وحشت زده می‌شوم، این یک مشکل است. او بعداً گفت: “ما باید مراقب باشیم، زیرا در هیچ نژادی برتری وجود ندارد، همه ما در اینجا برابر هستیم.” او همچنین حرفه ورثینگ را به عنوان معلم مدرسه مطرح کرد: “شما به بچه ها آموزش می دهید، و راحت از “گتو” استفاده می کنید؟

ورثینگ پاسخ داد که اظهار نظر برنز به منزله یک حمله شخصی است، که وینفری-کارتر گفت: “شما تمام شب حملات شخصی انجام داده اید، بنابراین اجازه دهید او اظهارات خود را تمام کند.”

ورثینگ گفت: “من خودم را معذورم، خانم رئیس، این منصفانه نیست.”

بخش نهم شورای شهر اوا ورثینگ فلینت

بخش نهم شورای شهر اوا ورثینگ فلینت
(بخش نهم شورای شهر اوا ورثینگ فلینت)

پس از تبادلات داغ بیشتر، که در طی آن ظاهرا ورثینگ ترک کرد، وینفری-کارتر نظم را بازگرداند. او گفت: “بس کن، همین کافی است” و تمایل خود را برای ادامه جلسه ابراز کرد.

سخنرانی های بیشتری و همچنین اتهامات بدرفتاری و تعصب نژادی آغاز شد. با غیبت ورثینگ، درخواست تجدیدنظر او رد شد و او اخطار دریافت کرد. این دیدار در مجموع شش ساعت به طول انجامید.

ورث بعداً بیانیه ای صادر کرد و گفت از اظهار نظر خود متاسف است. به گزارش MLive، ورثینگ روز جمعه گفت: “این یک واکنش تند زانو بود. من گفتم، “این محله یهودی نشین است” زیر لب.

در بیانیه‌ای به فاکس نیوز، ورثینگ گفت که اگرچه عذرخواهی کرده است، اما هرگز به خاطر “ترومایی که نه تنها من بلکه کارکنان شهر در ۴.۵ سال گذشته متحمل شده‌ایم” عذرخواهی نکرده است.

ورثینگ گفت: “من در این شورا مورد سوء استفاده زیادی قرار گرفته ام. هرگز از من عذرخواهی نشده است.” ورثینگ با بیان اینکه کارتر “از من برای عذرخواهی به خاطر گفتن “من تمام تلاشم را می کنم” به من زنگ نزده است.” او گفت که او را نژادپرست، دروغگو و “کارن مشاور” می خواند که من احساس می کنم نسبت به من نژادپرست است.

ورثینگ گفت: “چرا این رفتار مجاز است؟ این در مورد نژاد است. هر سه زن سفیدپوست در این شورای جدید توسط اریک میز به نژاد آنها اشاره شده است. نه داستانی وجود داشت و نه عذرخواهی.”

اتهامات نژادی و لفاظی های تند برای شورای شهر جدید نیست. ورثینگ هنگامی که پس از نامزدی بدون مخالفت در نوامبر ۲۰۲۱ دوباره انتخاب شد، گفت که از “منفی، نژادپرستی و کینه توزی در شورای کنونی” ناامید شده است.

او گفت: “به عنوان رهبران، ما باید رفتاری را که می‌خواهیم در شهرمان ببینیم الگوبرداری کنیم. و متأسفانه، در چهار سالی که من در شورا هستم، هنوز این اتفاق نیفتاده است.”

ماه گذشته، شورا پس از یک جلسه ۱۰ ساعته با ۶-۰ (با غیبت یا ممتنع برخی از اعضا) رای به عزل میز از ریاست جمهوری داد. به گزارش MLive، میز قبل از رای گیری گفت: “من می بینم که یک درمان متفاوت آماده می شود… نژاد ممکن است یک عامل باشد.”

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

در جلسه بعدی شورا دو هفته بعد، میس پس از اینکه دو بار در جلسه ۲۶ آوریل از دستور خارج شد، با دستبند برداشته شد. او اصرار داشت که برکناری‌اش از سمت ریاست‌جمهوری نادرست بوده است و زمانی خود را با جورج فلوید مقایسه کرد که در جریان دستگیری یک افسر پلیس مینیاپولیس که نزدیک به ۸ دقیقه روی گردن او زانو زد، کشته شد.

به گزارش MLive، میس به آلی هرکنرودر، رئیس هیئت مدیره، گفت: “تو از نظر سیاسی زانوتو روی گردن من گذاشتی…”. “من به سختی نمی توانم نفس بکشم.”

برنز در آن جلسه گفت که میز وقت همه را تلف می کند. برنز می‌گوید: «این ربطی به رنگ در حال حاضر ندارد، بلکه (همه چیز) به رفتار شما مربوط می‌شود.

اعضای شورا برنز، وینفری-کارتر و برنز به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ ندادند.