فلوریدا AG Moody از بایدن می خواهد که فنتانیل را یک سلاح کشتار جمعی اعلام کند.


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

انحصاریاشلی مودی، دادستان کل فلوریدا خواستار اعلام فنتانیل غیرقانونی به عنوان سلاح کشتار جمعی پس از دو بار مصرف بیش از حد انبوه در ایالت او – و در میان افزایش مصرف بیش از حد منتسب به این داروی کشنده است.

مودی از رئیس جمهور بایدن می خواهد یا از اختیارات اجرایی استفاده کند یا از کنگره بخواهد که فنتانیل را یک سلاح کشتار جمعی اعلام کند – اقدامی که سازمان های دولتی مانند وزارت امنیت داخلی، وزارت دادگستری و پنتاگون را ملزم به همکاری با یکدیگر می کند.

او در نامه‌ای به بایدن می‌گوید: «با توجه به تعداد آمریکایی‌هایی که به قتل می‌رسند، باید از کل دولت فدرال و هر تاکتیک و توانایی‌هایی که داریم برای جلوگیری از مرگ و تخریبی که فنتانیل ایجاد می‌کند، استفاده کنیم.»

سلاح های کشتار جمعی توسط دولت ایالات متحده به عنوان «وسیله هسته ای، رادیولوژیکی، شیمیایی، بیولوژیکی یا هر وسیله دیگری که هدف آن آسیب رساندن به تعداد زیادی از مردم است» تعریف می شود. دفتر مودیز به ارزیابی‌های قبلی دولت اشاره کرد که فنتانیل “به احتمال زیاد گزینه مناسبی برای حمله با سلاح شیمیایی است.”

بایدن، در دیدار با رئیس جمهور مکزیک، از منطقه برای توقف قاچاق مرزی کمک خواست

“تکیه به بازیگران جنایتکار غیردولتی و تروریست ها برای فکر کردن یا عمل کردن به گونه ای که انتظار می رود یک پیشنهاد بازنده است. واقعیت این است که مرگ و میر فنتانیل همراه با در دسترس بودن آن در مکزیک برای کارتل های جنایتکار و بازیگران غیردولتی، آن را به یک سلاح محتمل تر تبدیل می کند. برای استفاده،” مودی در نامه می گوید.

کشفیات این دارو در مرز جنوبی که ۵۰ تا ۱۰۰ برابر قوی تر از مورفین است و در مقادیر اندک می تواند کشنده باشد، در سال های اخیر افزایش یافته است. گمرک و حفاظت مرزی (CBP) 10586 پوند از این دارو را در سال مالی ۲۰۲۱ کشف و ضبط کرد. این رقم در مقایسه با ۴۵۵۸ پوند کشف شده در سال مالی ۲۰۲۰ و ۲۶۳۳ پوند در سال مالی ۲۰۱۹ بیشتر است.

در حالی که مشخص نیست چه مقدار فنتانیل وارد ایالات متحده می شود، زیرا این تعداد فقط به دستگیری این دارو اشاره دارد، تعداد مرگ و میر مربوط به این دارو در حال افزایش است. این اداره مبارزه با مواد مخدر اوایل سال جاری نسبت به افزایش مصرف بیش از حد فنتانیل در سراسر کشور هشدار داد.

این آژانس به آمار مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری استناد کرد که در یک دوره ۱۲ ماهه منتهی به اکتبر، بیش از ۱۰۵۰۰۰ مصرف بیش از حد دارو وجود داشت که ۶۶ درصد آن مربوط به فنتانیل و سایر مواد افیونی مصنوعی بود. مرگ و میر اغلب زمانی اتفاق می‌افتد که مصرف‌کننده متوجه نمی‌شود که فنتانیل را مصرف می‌کند که با داروهای دیگر همراه است.

مودی در مورد بحران فنتانیل در ایالت خود زنگ خطر را به صدا درآورده است و از بایدن خواسته است که این موضوع را با رئیس جمهور مکزیک آندرس مانوئل لوپز اوبرادور در میان بگذارد. بیشتر فنتانیل در مکزیک با پیش سازهای چینی تولید می شود و از طریق مرز زمینی جنوبی قاچاق می شود.

جمهوریخواهان از بایدن خواستند رئیس جمهور مکزیک را برای مبارزه با قاچاق فنتانیل تحت فشار قرار دهد.

او به دو مورد اخیر اوردوز انبوه در ایالت ها اشاره کرد، از جمله ۱۹ مورد اوردوز در شهرستان گاددن در آخر هفته چهارم ژوئیه.

او در بیانیه ای به فاکس نیوز دیجیتال گفت: “گشت مرزی به اندازه کافی فنتانیل کشف کرده است که می تواند کل جمعیت آمریکا را چندین برابر بکشد.” “با در نظر گرفتن این موضوع و رویدادهای اخیر اوردوز گسترده در شهرستان های هیلزبورو و گاددن، من از رئیس جمهور بایدن می خواهم فنتانیل غیرقانونی را به عنوان یک سلاح کشتار جمعی طبقه بندی کند.”

«دولت فدرال در حال حاضر تلاش می‌کند تا زنجیره تأمین سایر سلاح‌های شیمیایی، بیولوژیکی، رادیولوژیکی یا هسته‌ای را مختل کند – تصور این که تاکتیک‌های مشابه می‌تواند برای کاهش جریان فنتانیل غیرقانونی به ایالات متحده از طریق کارتل‌ها در مکزیک به کار گرفته شود، سخت نیست. زندگی آمریکایی های بی شماری،” او گفت.

مودی می‌گوید که تامین امنیت مرز جنوبی یک اقدام مثبت برای جلوگیری از قاچاق فنتانیل خواهد بود، اما او چندان امیدوار نیست که دولت بایدن این کار را انجام دهد.

او در این نامه می‌گوید: «در حالی که اقدامات و گام‌های زیادی وجود دارد که دولت شما می‌تواند انجام دهد، مانند توقف هجوم بی‌شمار مهاجران غیرقانونی و تقویت بیشتر مرزهای جنوبی، من متوجه هستم که دولت شما قادر به انجام این اقدامات نیست یا ناتوان است». .

نماینده لنس گودن، آر-تگزاس، قبلاً خواستار چنین اعلامیه ای شده بود و این ماده را “یکی از خطرناک ترین داروها مسئول ایجاد یک بحران بهداشت عمومی در ایالات متحده” خوانده بود.

وی ادامه داد: «این حیاتی است که دولت فدرال اقدام فوری برای رسیدگی به اپیدمی مواد افیونی و محافظت از مردم آمریکا با تعیین فنتانیل به عنوان یک دارو انجام دهد. [WMD]،” او گفت.

سایر جمهوری خواهان از بایدن خواسته بودند که این دیدار را در اولویت اصلی دیدار خود با رئیس جمهور مکزیک لوپز اوبرادور قرار دهد.

نماینده کنگره تگزاس خواستار اعلام فنتانیل به عنوان “سلاح کشتار جمعی” شد

کاخ سفید از ادعاهای جمهوری خواهان مبنی بر عدم اقدام خود عقب نشینی کرده است و در عوض به تعدادی ابتکار عمل برای مقابله با بحران مواد افیونی و فنتانیل از جمله سرمایه گذاری در آژانس های برنامه های ملی کنترل مواد مخدر و ۲۹۳ میلیون دلار برای CBP برای جلوگیری از قاچاق فنتانیل اشاره کرده است.

کاخ سفید نیز دارد با موفقیت هل داد سازمان ملل متحد مواد شیمیایی پیش ساز را ممنوع کرد و خود بایدن دو فرمان اجرایی در این زمینه صادر کرد.

“پرزیدنت بایدن در اولین وضعیت اتحادیه خود، از ملت خواست تا گرد هم آیند و به عنوان بخشی از دستور کار اتحاد او، اپیدمی مواد افیونی را شکست دهند. استراتژی ملی کنترل مواد مخدر او بر دنبال کردن دو عامل اصلی بحران متمرکز است: اعتیاد درمان نشده. دکتر راهول گوپتا، مدیر دفتر سیاست ملی کنترل مواد مخدر کاخ سفید، ماه گذشته در بیانیه ای به فاکس گفت. “و درخواست بودجه او خواستار افزایش تاریخی بودجه برای گمرکات و حفاظت از مرزهای ما است که هر روز جان خود را با انجام کار سخت امنیت مرزهای ما به خطر می اندازند. رئیس جمهور بایدن هنگام صدور فرمان اجرایی خود در مورد تحریم ها اعلام کرد که قاچاق بین المللی مواد مخدر از جمله فنتانیل و سایر مواد افیونی مصنوعی که از مکزیک می‌آیند، تهدیدی فوق‌العاده برای امنیت ملی ایالات متحده است و رئیس‌جمهور در حال رسیدگی به این بحران است.»

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

بایدن سرانجام در اظهارات عمومی خود در کنار لوپز اوبرادور به بحران فنتانیل اشاره کرد و گفت که ایالات متحده “تلاش های ما را برای مختل کردن قاچاق فنتانیل و سایر مواد مخدر، که به معنای واقعی کلمه می کشند، فنتانیل مردم را می کشد، تسریع می بخشد.”

بایدن همچنین از تلاش‌های اخیر دولتش برای مختل کردن قاچاق انسان و مواد مخدر که به گفته او منجر به ۲۰۰۰۰ عملیات و بیش از ۳۰۰۰ دستگیری در ماه آوریل شد، اشاره کرد.