فرماندار نیویورک، هوچول، لوایح ایالتی را با هدف حمایت از حقوق سقط جنین امضا می کند


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

کتی هوچول، فرماندار نیویورک روز دوشنبه قانون جدیدی را امضا کرد که حمایت های قانونی را برای افرادی که به دنبال سقط جنین در نیویورک هستند، گسترش می دهد.

این لایحه در پاسخ به تصمیم پیش بینی شده دادگاه عالی ایالات متحده که به طور بالقوه می تواند پرونده تاریخی ۱۹۷۳، Roe v. Wade را که سقط جنین را قانونی می کرد، لغو کند.

فرماندار نیویورک، کتی هوچول، در طی مراسمی برای امضای بسته قانونی برای حمایت از حقوق سقط جنین در نیویورک، دوشنبه، 13 ژوئن 2022 صحبت می کند.

فرماندار نیویورک، کتی هوچول، در طی مراسمی برای امضای بسته قانونی برای حمایت از حقوق سقط جنین در نیویورک، دوشنبه، ۱۳ ژوئن ۲۰۲۲ صحبت می کند.
(AP Photo/Mary Altaffer)

پیش نویس رأی دادگاه عالی که درز کرده بود، اعتراضات سراسری را برانگیخت و کنگره را بر آن داشت تا امنیت قضات دیوان عالی را افزایش دهد.

فرماندار هوچول در انتظار صدور حکم گفت: “دوستان من، آسمان به معنای واقعی کلمه در آستانه سقوط در یکی دو هفته آینده است و به همین دلیل است که ما امروز اینجا هستیم.” “حق کنترل بدن ما قرار است تا به حال حل شده باشد، یا ما فکر می کردیم.”

فعالان طرفدار انتخاب در پیش بینی حکم سقط جنین، خیابان های مجاور دادگاه عالی را مسدود کردند

یک قانون جدید نیویورک با منع همکاری دادگاه های ایالتی و محلی نیویورک و سازمان های مجری قانون در اکثر سناریوها، از ارائه دهندگان سقط جنین در برابر دستگیری، استرداد و رسیدگی های قانونی در سایر ایالت ها محافظت می کند.

بر اساس قانون جدید دیگری، نیویورک از حق مردم برای مراقبت از سقط جنین در ایالت حمایت خواهد کرد.

زمانی که افراد یا نهادهای دیگر به دلیل جستجو، دسترسی یا ارائه سقط جنین علیه آنها اتهامات مدنی یا کیفری را مطرح می کنند، مردم می توانند به دلیل دخالت غیرقانونی در حق خود برای مراقبت های بهداشتی باروری شکایت کنند.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

قوانین حمایت از ارائه دهندگان و مراقبت های سقط جنین بلافاصله اعمال می شود.

آسوشیتدپرس در این گزارش مشارکت داشته است.