عملیات Warp Speed ​​ترامپ “غیر ممکن” را ممکن کرد


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

۱۵ مه مصادف با دو سالگرد رئیس جمهور دونالد ترامپ است که با اعلام اینکه آمریکا میلیون ها واکسن ایمن و موثر را قبل از پایان سال ۲۰۲۰ به مردمش تحویل خواهد داد، عملیات Warp Speed ​​را به جهان معرفی کرد.

بر اساس جدیدترین یافته های بنیاد مشترک المنافع، تحویل این واکسن ها در زمان بی سابقه از مرگ بیش از ۲ میلیون آمریکایی جلوگیری کرده است. اعضای سابق شورای مشاوران اقتصادی رئیس جمهور تخمین زدند که این واکسن ها همچنین از کاهش تریلیون ها دلار تولید اقتصادی و میلیون ها شغل جلوگیری می کند.

عکس‌های COVID هنوز کار می‌کنند، اما محققان به دنبال بهبودهای جدید هستند

رئیس جمهور ایالات متحده، دونالد ترامپ، فرمان اجرایی توزیع واکسن را در طی اجلاس سران عملیات واکسن سرعت Warp در کاخ سفید در واشنگتن، ایالات متحده، 8 دسامبر 2020 امضا می کند. رویترز/ تام برنر

رئیس جمهور ایالات متحده، دونالد ترامپ، فرمان اجرایی توزیع واکسن را در طی اجلاس سران عملیات واکسن سرعت Warp در کاخ سفید در واشنگتن، ایالات متحده، ۸ دسامبر ۲۰۲۰ امضا می کند. رویترز/ تام برنر

همانطور که گروه کوچکی از ما دو سال پیش در آن روز گرم و مرطوب بهاری در باغ رز گرد هم آمدیم، به موفقیت بالقوه خود کاملاً مطمئن بودیم. ما رئیس جمهوری داشتیم که عمیقاً به روحیه نوآورانه و نبوغ بخش خصوصی ایالات متحده اعتقاد داشت. ما همچنین یک منشی به نام الکس آذر داشتیم که یک دهه را در بخش داروسازی گذرانده بود و بیشتر از سایر پیشینیان خود در مورد انگیزه ها و آستانه خطر آن می دانست.

به این یک ژنرال چهار ستاره، گاس پرنا، اضافه کنید، که فرماندهی مواد ارتش تخصص لجستیکی خود را با پشتیبانی از عملیات جنگی در خاورمیانه برای بیست سال متوالی ارتقا داده بود. در نهایت، ما به‌تازگی دو کارشناس تولید و ساخت واکسن شناخته‌شده در سطح جهانی، به ترتیب Moncef Slaoui و Carlo de Notaristefani را استخدام کرده بودیم. این یک تیم تمام ستاره بود.

با این حال، فراتر از اعضای این تیم کوچک Warp Speed، مشاغل جدی در کمین شک و تردید بودند. به عنوان مثال، همان شب در روز ۱۵ مه ۲۰۲۰، برایان ویلیامز در حال مصاحبه با دکتر ایروین ردلنر، مدیر مرکز ملی آمادگی در برابر بلایای دانشگاه کلمبیا بود. زمانی که به بیانیه پرزیدنت ترامپ در اوایل آن روز اشاره کرد، اظهار داشت: انجام آن تا پایان سال غیرممکن است. برخی ممکن است اظهارات دکتر ردلنر را لفاظی ساده سیاسی تلقی کنند، اما بر اساس معیارهای تاریخی، دیدگاه او کاملاً مستدل بود.

بهترین زمان قبلی در تاریخ برای ارائه یک واکسن ایمن و مؤثر به بازار تقریباً چهار سال در دهه ۱۹۶۰ بود. این در زمانی بود که ما در میانه یک بیماری همه گیر جهانی نبودیم که دسترسی به تجهیزات، مواد خام و نیروی کار لازم برای توسعه، تولید و توزیع واکسن ها را محدود می کرد.

آنچه که برنامه عملیات Warp Speed ​​تحت رهبری پرزیدنت ترامپ و وزیر آزار در هفت ماه بعدی انجام داد، فوق العاده و بی سابقه بود.

به طور خاص، آن:

 • از گسترش ۲۷ مرکز تولیدی از تولید ویال برای نگهداری واکسن تا تأسیساتی که واکسن‌ها را تولید می‌کنند و ویال‌ها را پر می‌کنند، حمایت کرد.
 • بیش از ۱۰۰۰۰۰ آمریکایی را از طریق آزمایشات بالینی دقیق در زمان بی سابقه به راه انداخت.
 • یک شبکه توزیع الکترونیکی مرتبط با بیش از ۵۰۰۰۰ سایت واکسن ایجاد کرد.
 • ایجاد ظروف مخصوص برای نگهداری و انتقال واکسن ها در دمای منفی ۸۰ درجه سانتیگراد.
 • برای تزریق واکسن، بیش از یک میلیارد سوزن و سرنگ را محکم کرد.
 • مراکز توزیعی را ایجاد کرد که از طریق آن میلیون ها واکسن جریان می یافت.
 • و یخ خشک لازم برای نگهداری واکسن ها در دمای مورد نیاز را تامین کرد.

چگونه همه اینها را در مدت زمان کوتاهی انجام دادیم؟ به بیان ساده، ما به شرکت‌های بخش خصوصی نمادین آمریکا روی آوردیم و آنها را بسیج کردیم.

البته، اکثر آمریکایی‌ها تاکنون نام‌های مدرنا، جانسون و جانسون و فایزر را می‌شناسند، اما تلاش‌های کاملاً قهرمانانه شرکت‌هایی مانند:

 • کورنینگ که ویال های شیشه ای نشکن را توسعه داد.
 • McKesson که همه کیت های تجویز واکسن را ایجاد و توزیع کرد.
 • FedEx و UPS که واکسن‌ها و کیت‌ها را بدون نقص به ده‌ها هزار سایت توزیع تحویل دادند.
 • CVS و Walgreen که کاروان‌های واکسن سیار را طراحی و سپس در هر خانه سالمندان در کشور مستقر کردند تا آسیب‌پذیرترین شهروندان ما را در ماه‌های ابتدایی سال ۲۰۲۱ واکسینه کنند.
 • و Palantir که پیچیده ترین سیستم ردیابی واکسن مورد استفاده در ایالات متحده را توسعه داد.

بله، دولت فدرال موفقیت عملیات Warp Speed ​​را امکان پذیر کرد، اما بخش خصوصی زیرک آمریکا موفقیت را به مردم آمریکا رساند.

دستاوردهای عملیات Warp Speed ​​ادای احترامی به یک دولت فدرال است که “در مسیر خود باقی ماند” و یک بخش خصوصی ماهر که به سرعت در جهت توسعه، تولید، توزیع، و اجرای واکسن ها متمرکز شد. دولت فدرال ریسک های مالی را که صنعت داروسازی به طور مستقل متحمل نمی شود، متقبل شد. همچنین یک چارچوب نظارتی بدون ابهام برای اعطای مجوزهای استفاده اضطراری در مراحل اولیه ایجاد کرد و از قانون تولید دفاعی برای اولویت‌بندی سریع زنجیره تامین به نفع تولیدکنندگان واکسن استفاده کرد.

برای دریافت خبرنامه نظر اینجا را کلیک کنید

در نهایت، نقش های شرکای بخش خصوصی را هماهنگ کرد. بخش خصوصی از فن‌آوری‌های پیشرفته، قابلیت‌هایی که برای دهه‌ها روی آن سرمایه‌گذاری کرده بود، و نبوغ خود برای نوآوری و ارائه محصولات و خدمات جدید در زمان بی‌سابقه استفاده کرد. این چیزی است که یک مشارکت عمومی و خصوصی موفق به نظر می رسد.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

در حالی که اکنون به سالگرد دو سالگی عملیات Warp Speed ​​می رسیم، امیدوارم مردم آمریکا به این واقعیت فکر کنند که هیچ کشور دیگری در جهان به این سرعت یا ماهرانه واکسن های ایمن و مؤثر را توسعه نداده، تولید، توزیع و تجویز نکرد. ما انجام دادیم. تا آوریل ۲۰۲۱، تقریباً پانزده ماه پس از شناسایی DNA ویروس کووید-۱۹، هر آمریکایی که مایل به واکسن بود، به واکسن دسترسی داشت.

در این فصل از تفرقه سیاسی، ما انتقادات دائمی هم از دولت فدرال و هم از سیستم شرکت آزاد خود می شنویم. عملیات Warp Speed ​​نمونه‌ای از این است که چگونه، هنگامی که ساختار و رهبری مناسبی داشته باشد، مشارکت بین این دو می‌تواند چیزی را که کارشناسانی مانند دکتر ردلنر ادعا می‌کرد غیرممکن است، ممکن سازد.

برای خواندن اطلاعات بیشتر از PAUL MANGO اینجا را کلیک کنید