علوم ورزشی خواص موز


آنچه در این مقاله می خوانید

اگر به شما بگوییم که می توانید ابزاری جدید برای کمک به کاهش وزن ، ساختن ماهیچه ، مبارزه با سرطان ، افزایش انرژی و هزینه کمتری ارائه دهید ، چگونه واکنش نشان می دهید؟ البته همه ما در داشتن چنین ابزاری تردید نکردیم. در این مقاله ، مجله علوم ورزشی به شما در مورد خواص موز می گوید ، مزایای شگفت انگیزی که بدون شک از خواندن آنها برای خود شگفت زده خواهید شد ، آیا خوردن موز واقعاً مفید است؟

17 خاصیت موز

1- خواص موز در سم زدایی بدن

موز سرشار از پکتین است که یک سم زدای طبیعی است. فیبر شبه ژلاتین که به ترکیبات سمی در خون متصل شده و آنها را از طریق ادرار دفع می کند. بر اساس یک مطالعه ، پکتین در واقع دفع جیوه در ادرار را در عرض 24 ساعت پس از مصرف 150 درصد افزایش می دهد. تحقیقات در مورد کاهش وزن نیز نشان داده است که پکتین می تواند میزان چربی جذب شده توسط سلول ها را کاهش دهد.

2- افزایش قدرت بینایی

این موزه حاوی ویتامین A و C است که هر دو حاوی آنتی اکسیدان هستند و برای سلامت پوست و مو مفید هستند. همچنین حاوی بتاکاروتن ، یک آنتی اکسیدان است که می تواند به حمایت از سلول ها و ترمیم آسیب در سطح تلفن همراه کمک کند ، و همچنین ویتامین E و لوتئین ، که هر دو به سلامت چشم کمک می کنند.

3- خون قوی تر و سالم تر

همانطور که احتمالاً می دانید ، تقویت خون و از بین بردن کم خونی مربوط به آهن است ، موز نیز منبع آهن است. آهن نیز با سطوح انرژی ارتباط دارد زیرا آهن اکسیژن مورد نیاز سلول ها را تامین می کند. از طرف دیگر کمبود آهن ، کاهش وزن را متوقف می کند ، زیرا وقتی آهن بدن پایین است ، متابولیسم بدن کند شده و کاهش وزن متوقف می شود.

4- فشار خون از خواص موز کمتر است

مصرف ترکیبی از سدیم کم و پتاسیم بالا باعث پایین ترین فشار خون و کمترین سکته مغزی می شود. موز نیز این ترکیب را دارد. میوه هایی که فشار خون را پایین می آورند و بدن را در برابر حملات قلبی و سکته مغزی محافظت می کنند.

5- شما را در برابر سرطان مقاوم می کند

دلفینیدین یکی از آنتی اکسیدان های موجود در موز است که خاصیت ضد توموری دارد. یک مطالعه روی سم شناسی مواد غذایی و شیمیایی به این نتیجه رسید که استفاده از دلفینیدین مانع از رشد و گسترش سلول های سرطانی معده و کنترل وزن می شود.

خواص موز

6- بدن را در برابر بیماری ها مقاوم کنید

موز سرشار از کاروتنوئیدها ، بتا کاروتن و آلفا کاروتن است. بر اساس مقالات ، غذاهایی که حاوی مقادیر زیادی کاروتنوئید هستند می توانند بدن را در برابر بیماری های مزمن از جمله برخی از سرطان ها ، بیماری های قلبی عروقی و دیابت محافظت کنند. برخی از کاروتنوئیدها به ویژه بتاکاروتن نقش پیش ویتامین A را بازی می کنند و در بدن به ویتامین A تبدیل می شوند. بودن.

7- انرژی بیشتر

موز سرشار از گلوکز است ، مناسب ترین منبع قند که انرژی مطلوب را برای فعالیت های ورزشی فراهم می کند. خوردن موز بعد از تمرین به جایگزینی سریع انرژی از دست رفته در حین تمرین کمک می کند.

8. استخوان های قوی می گیرید

اگرچه موز حاوی مقدار زیادی کلسیم نیست ، اما می تواند با جذب پروبیوتیک فروکتولیگوساکارید به جذب کلسیم کمک کند. بر اساس مطالعه ای در مجله American of Clinical Nutrition ، هنگامی که فروکتولیگوساکاریدها در دستگاه گوارش تخمیر می شوند ، توانایی بدن را برای جذب کلسیم افزایش می دهند.

9- هضم غذا راحت تر خواهد بود

یکی دیگر از خواص موز این است که می تواند به سیستم گوارشی ضعیف کمک کند. موز منبع عالی پروبیوتیک ها (کربوهیدرات های غیرقابل هضم) است که مانند غذا برای باکتری های روده ، هضم را بهبود می بخشد. از آنجا که حاوی فروکتولیگوساکاریدها هستند ، شاخه ای از مولکولهای فروکتوز هستند که به سلامت دستگاه گوارش کمک می کنند.

10 – سطح کلسترول بد را کاهش می دهد

فست فود حاوی چربی ترانس (نوعی چربی است که LDL را افزایش می دهد). وقتی از چنین غذاهایی استفاده می کنید ، چربی بد خون شما افزایش می یابد. اما خبر خوب این است که خوردن موز از چربی های بد خون جلوگیری می کند.

خواص موز

یک موز بخورید قبل از اینکه چربی خون شما افزایش یابد (لیپید کلسترول بد را کاهش می دهد و کلسترول خوب را افزایش می دهد) زیرا حاوی فیتواسترول است. فیتواسترول ها حاوی ترکیباتی هستند که کلسترول LDL را کاهش می دهند ، یعنی به عنوان لیپیتر عمل می کنند.

موز حاوی ویتامین B است که برای سلامت قلب ، سیستم ایمنی بدن ، دستگاه گوارش و عملکرد سیستم عصبی مهم است.

11- احساس سیری خواهید کرد

موز (نارس) سرشار از چیزی به نام نشاسته است و به معنای واقعی کلمه در برابر هضم مقاوم است. همچنین اشتها را سرکوب می کند و منجر به اکسیداسیون موثرتر چربی ها می شود. نتایج یک مطالعه نشان داد که جایگزینی تنها 5 درصد کربوهیدرات های روزانه با منبع نشاسته مقاوم می تواند چربی سوزی بعد از غذا را تا 30 درصد افزایش دهد.

12- خواص موز در چربی سوزی

موز حاوی 12 میلی گرم کولین است که بخشی از ویتامین های گروه B است. کولین برای متابولیسم چربی مورد نیاز است. اگر مقدار کولین در بدن شما بسیار کم باشد ، چربی اضافی در کبد تجمع می یابد. (دلیل مهمی که الکلی ها معده بزرگ و متورم دارند این است که الکل کولین را کاهش می دهد.) غذاهای سرشار از کولین بخش مهمی از رژیم غذایی بدون چربی هستند! بنابراین برای سوزاندن چربی ، موزارلا را فراموش نکنید.

13- کمتر نفس می کشی!

نفخ شکم حتی بهترین ورزشکاران با شکم شش تکه را مانند افرادی که الکل مصرف کرده اند نشان می دهد. با موز با احتباس گاز و آب مبارزه کنید. یک مطالعه نشان داد زنانی که موز را به عنوان پیش غذا دوبار در روز به مدت 60 روز مصرف می کردند ، 50 درصد از نفخ و نفخ خود کاسته بودند! چرا؟ موز باکتری های ضد نفخ را در معده افزایش می دهد و همچنین منبع خوبی از پتاسیم است که می تواند به کاهش حبس و احتباس مایعات کمک کند.

14- فندک بخوابید

مصرف موز به دلیل تریپتوفان باعث خواب خوب و راحت می شود. تریپتوفان پیش ساز ملاتونین است که باعث افزایش آرامش و افزایش خواب منظم می شود. به یاد داشته باشید که قبل از خواب موز بخورید.

15- استرس کمتر و شادی بیشتر

ویتامین B9 علاوه بر بهبود روحیه ، همانطور که گفتیم حاوی تریپتوفان و پیش ساز سروتونین است. سروتونین یک ضد افسردگی طبیعی است و می تواند بی خوابی ، اضطراب و سایر مشکلات خلقی مانند خستگی ، تحریک پذیری ، اضطراب ، عصبانیت و پرخاشگری را درمان کند. موز همچنین حاوی نوراپی نفرین است که به کنترل استرس کمک می کند.

موز حاوی ویتامین B9 است که فولات نامیده می شود. به عبارت دیگر ، غذایی که می تواند با افسردگی مبارزه کند ، به سروتونین ، ماده شیمیایی که باعث ایجاد احساس خوب می شود ، کمک می کند تا سریعتر وارد مغز شما شود.

16. شما می خواهید عضلات بدون چربی بسازید

اگر احساس می کنید ماهیچه های شما بعد از ورزش درد می کنند یا به سرعت رشد نمی کنند ، ممکن است منیزیم کافی در رژیم غذایی شما وجود نداشته باشد. موز منبع خوبی از منیزیم است که می تواند به انقباض و شل شدن ماهیچه ها و همچنین سنتز پروتئین کمک کند ، که به نوبه خود توده عضلانی بدون چربی را افزایش می دهد. مصرف منیزیم باعث تجزیه چربی در بدن می شود ، فرایندی که در آن بدن چربی ذخیره شده را آزاد می کند.

17- خواص موز در بازیابی سریعتر

پتاسیم موجود در موز به بدن کمک می کند تا سریعتر بعد از تمرین بهبود یابد و به بدن اجازه می دهد بیشتر و بهتر تمرین کند. یکی دیگر از خواص موز این است که قند خون را ثابت نگه می دارد. سطح پایدار قند خون به پانکراس اجازه می دهد هورمون چربی سوز گلوکاگون را ترشح کند. آیا تا به حال فکر کرده اید که خوردن موز می تواند بسیار مفید باشد!؟

18- خواص پوست موز برای پوست!

اگر شما از جمله افرادی هستید که از خشکی پوست رنج می برید ، می توانند با ماساژ دادن پوست موز در صورت ، پوست خشک را درمان کرده و رطوبت لازم را به پوست شما ارائه دهند. لازم به ذکر است که این روش برای افراد مبتلا به بیماری های پوستی مانند اگزما و پسوریازیس م effectiveثر و بی خطر است.

تهیه و ترجمه: elmevarzesh.com
http://www.eatthis.com/benefits-of-bananas


No Responses

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها
  https://2cindiet.ir/

   

  https://adiet.ir/

   

  https://atkinsshop.ir/

   

  https://arydiet.ir/

  https://badiet.ir/

   

  https://behsadiet.ir/

   

  https://cdiet.ir/

   

  https://chetorr.ir/

   

  https://cliksalamat.ir/

   

  https://clobfit.ir/

   

  https://dfdiet.ir/

   

  https://dietcolob.ir/

   

  https://dietdarmani.ir/

   

  https://dietforlife.ir/

   

  https://dietgroups.ir/

   

  https://dietiic.ir/

   

  https://dietition.ir/

   

  https://dietrejim.ir/

   

  https://dietsalamat.ir/

   

  https://dietsnews.ir/

   

  https://dranbaraa.ir/

   

  https://drbizh.ir/

   

  https://drrezbiz.ir/

   

  https://drshadibizhani.ir/

   

  https://drvitamind.ir/

   

  https://elmetaghzie.ir/

   

  https://exirsalamati.ir/

   

  https://fdiet.ir/

   

  https://fitanfood.ir/

   

  https://fitnesdiet.ir/

   

  https://fitaamin.ir/

   

  https://ganut.ir/

   

  https://foodketo.ir/

   

  https://ghafaridiete.ir/

   

  https://gi-si.ir/

   

  https://gvrt.ir/

   

  https://h-new.ir/

   

  https://happydiet.ir/

   

  https://healthdiets.ir/

   

  https://healthsnews.ir/

   

  https://hodafit.ir/

  https://kermanycom.ir/

   

  https://holodiet.ir/

   

  https://kermanyy.ir/

   

  https://ketogenicdiets.ir/

   

  https://ketodietshop.ir/

   

  https://nuteladiet.ir/

   

  https://nutgeram.ir/

   

  https://nutri-diet.ir/

   

  https://nutricell.ir/

   

  https://nutritionistsnews.ir/

   

  https://mdiet.ir/

   

  https://ketoshope.ir/

   

  https://oplasdiet.ir/

   

  https://parsiandiet.ir/

   

  https://ketozists.ir/

   

  https://laghariii.ir/

   

  https://limome.ir/

   

  https://lemondiet.ir/

   

  https://lagharifit.ir/

   

  https://maangdiet.ir/

   

  https://mi-xi.ir/

   

  https://na-hi.ir/

   

  https://na-se.ir/

   

  https://namnakk.ir/

   

  https://newsab.ir/

   

  https://newshealth.ir/

  https://nildiet.ir/

   

  https://novinn.ir/

   

  https://pcosdiet.ir/

   

  https://pezeshknew.ir/

   

  https://realnutrition.ir/

   

  https://reghim.ir/

   

  https://regimekhob.ir/

   

  https://rejimeketo.ir/

   

  https://rejimkermany.ir/

   

  https://rezhimdarmani.ir/

   

  https://rezhimeghazayi.ir/

   

  https://sabosdiet.ir/

   

  https://rezhimesalem.ir/

   

  https://salamatnew.ir/

   

  https://rezhimlaghar.ir/

   

   

  https://sebnews.ir/

   

  https://zolangdiet.ir/

   

  https://zdiet.ir/

   

  https://xdiet.ir/

   

  https://truediet.ir/

   

  https://taqhzie.ir/

   

  https://wellfitdiet.ir/

   

  https://taghziehnew.ir/

   

  https://sibe-salamati.ir/

   

  https://sha-min.ir/

   

  https://gamewake.ir/

   

  https://giahpezeshkan.ir/

   

  https://ispmr.ir/

   

  https://megig.ir/

   

  https://storg.ir/