علوم ورزشی بهترین تغذیه برای خشک شدن بدن و برش ماهیچه ها


آنچه در این مقاله می خوانید

دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود افراد درصد چربی بدن خود را تا حد ممکن پایین نگه دارند ، اما تلاش برای شکاک و غیر اصولی کمک نمی کند. فراموش نکنید که بدن دوست دارد مقدار مشخصی از چربی را در خود نگه دارد و برای این منظور هر کاری از دستش بر می آید انجام می دهد! مهمترین راه برای بدن برای حفظ این چربی ها کند کردن متابولیسم یا با حفظ چربی بدن و استفاده از بافت ماهیچه ای است.

بدن هوشمند است و هزاران سال است که این کار را انجام می دهد ، بنابراین نمی توانید آن را فریب دهید تا یک شبه تغییر کند! شما باید زندگی خود را بر اساس تغییری که می خواهید ایجاد کنید ، برنامه ریزی کنید. تغذیه یکی از مهمترین بخشهای تلاش شما و هدف شما در کاهش درصد چربی بدن و خشک شدن بدن است. ولی…

هیچ محدودیتی در دریافت کالری برای کاهش آب بدن وجود ندارد

بدن شما دارای مکانیسم های دفاعی است که برعکس عمل می کند و چربی لازم را ذخیره می کند. آنزیمی به نام لیپوپروتئین لیپاز دشمن تلاش های شما برای سوزاندن چربی است و متابولیسم شما را کند می کند و شما را مجبور می کند که چربی را به عنوان آخرین منبع انرژی ذخیره کنید و در نهایت بدن ماهیچه های خود را برای انرژی رها می کند ، همچنین وزن شما کاهش می یابد. اما وزن اشتباه!

70 درصد ماهیچه ها آب است ، بنابراین بر اساس استانداردها فکر می کنید که کار درستی را انجام می دهید ، اما این ماهیچه و آب است که از بین می روند ، و وقتی عضله خود را از دست می دهید ، متابولیسم شما کاهش می یابد و وقتی رژیم خود را متوقف می کنید ، همه به شما کمک می کنند. بازگشت چربی از دست رفته

علاوه بر این ، مقداری چربی اضافی ذخیره می کنید تا مطمئن شوید که بدن شما در صورت امتحان مجدد چربی کافی دارد! بنابراین طبیعی است که با وجود اینکه کمتر غذا می خورید ، به ذخیره چربی ادامه دهید.

وعده های غذایی مکرر

شما باید به طور منظم و اغلب چیزی بخورید ، به این معنی که هرگز نباید بیش از سه ساعت بدون غذا بمانید. بنابراین شما باید شش یا هفت وعده غذا در روز بخورید. اگر نتوانید زمین مناسب را بدست آورید ، ناامید نخواهید شد ، سپس روی یک سرمایه گذاری خوب سرمایه گذاری کنید.

در نتیجه متابولیسم شما افزایش می یابد ، از گرسنگی و اشتهای کاذب رنج نمی برید و قند خون شما دچار نوسان نمی شود ، انرژی بیشتری خواهید داشت و غذایی که می خورید به راحتی هضم می شود و متابولیک ایجاد می کنید. محیطی که از چربی سوزی و عضله سازی شما پشتیبانی می کند.

نکته

با کاهش کالری دریافتی و کم چربی می توانید از چربی سوزی جلوگیری کنید. می توانید مقدار قند و نشاسته سازنده گلوکز را به طور متناوب محدود کنید. ویژگی بعدی دو مزیت نسبت به کنترل کالری دارد.

لازم نیست ابتدا گرسنگی را تحمل کنید. دوم ، با تغذیه پروتئین و چربی بدن ، بدن شما مصرف گلوکز را متوقف می کند و به طور طبیعی از چربی ذخیره شده استفاده می کند.

اسیدهای چرب ضروری (امگا 3 و امگا 6)

کیفیت سلامتی ما تا حد زیادی به کیفیت غذایی که می خوریم بستگی دارد. در این تحقیق ، 45 عنصر اساسی شناسایی شده است. “مورد نیاز” یعنی ؛ ما قطعاً برای زنده و سالم بودن به آن نیاز داریم. بدن ما نمی تواند این مواد مغذی ضروری را در جاهای دیگر دریافت کند ، بنابراین ما باید آنها را به طور طبیعی از غذاهایی که می خوریم (یا مکمل ها) دریافت کنیم. کمبود هر یک از این مواد مغذی ضروری به سلامت آسیب می رساند.

امگا 3 این ماده نقش مهمی در حفظ سلامت سیستم ایمنی و محافظت در برابر آلودگی های روزانه ایفا می کند. روغن ها و مارگارین های فرآوری شده مضر فعالیت EPA و DHA را در بدن مهار کرده و مستقیماً باعث بسیاری از بیماری های امروزی می شوند.

اسیدهای چرب ضروری باعث تحریک متابولیسم ، سرعت بخشیدن به آن ، افزایش جذب اکسیژن و افزایش تولید انرژی می شود. این اسیدهای چرب ضروری روند اکسیداسیون را بهبود می بخشد. ورزشکاران با مصرف اسیدهای چرب ضروری ، بهبودی سریعتر و سریع تری از ماهیچه های خسته خواهند داشت.

فراوان ترین منبع غذایی آلفا لینولنیک اسید (ALA) دانه کتان است. اسید اکوساپنتانوئیک (EPA) و دوکوزاهگزانوئیک اسید (DHA) نیز در روغن ماهی ، مانند روغن کبد ماهی ، یافت می شود. اسیدهای چرب امگا 3 لینولئیک اسید نامیده می شود و در اکثر دانه های روغنی یافت می شود. بدن این چربی را به گاما لینولئیک اسید تبدیل می کند.

نقش پروتئین در بدن را خشک می کند

بدنسازان به دنبال توده عضلانی سطح بالا هستند. هدفی که نیاز بیشتری به انرژی ایجاد می کند. اکثر وزنه برداران فکر می کنند “هرچه پروتئین بیشتر ، بهتر” ، اما این درست نیستبه به شرط آنکه انرژی کافی از کربوهیدرات ها بدست آید ، بدنسازان باید چیزی بین 1.5 تا 2 گرم پروتئین در روز مصرف کنند. کیلوگرم وزن بدن. هرگونه پروتئین اضافی که مصرف می کنیم به عنوان سوخت یا چربی ذخیره می شود.

پروتئین های مصرفی به اسیدهای آمینه تبدیل می شوند و این اسیدهای آمینه با سایر اسیدهای آمینه تولید شده توسط بدن ترکیب شده و یک بانک اسید آمینه تشکیل می دهند. بافت از این بانک اسیدهای آمینه می گیرد تا پروتئین های خاصی را که بدن به آن نیاز دارد (ماهیچه ها ، مو ، ناخن ، هورمون ها ، آنزیم ها و غیره) بسازد.

این بانک اسید آمینه همچنین به عنوان انرژی از طریق فرآیند دامیناسیون مورد استفاده قرار می گیرد تا در صورت عدم نیاز سایر سوختها (کربوهیدرات ها و چربی ها) به انرژی مورد استفاده قرار گیرد.

ویتامین های گروه B آنها همچنین در متابولیسم انرژی نقش دارند و در طول دوره کم آبی بدن ضروری هستند. ویتامین B12 برای تشکیل سلول های خونی و رشته های عصبی مورد نیاز است. روی برای رشد بافت ، عملکرد سیستم ایمنی بدن و بهبود زخم ضروری است.

منیزیم نیاز به رشد استخوان و عصب و عملکرد ماهیچه ها. انتخاب پروتئینی که می توانید داشته باشید شامل انواع حبوبات و حبوبات ، انواع ماهی ، انواع گوشت بدون چربی ، همه آجیل ها ، تمام طیور بدون پوست ، انواع صدف ، سوشی و پروتئین گیاهی (مانند سویا) است.

نکات کاربردی برای خشک کردن بدن

 • مقدار متعادل پروتئین بخورید و رژیم غذایی کم چربی را انتخاب کنید.
 • گوشت های بسیار بدون چربی را انتخاب کنید و چربی هایی را که می بینید جدا کنید.
 • سیب زمینی ها را پوست گرفته و آب آن را بگیرید.
 • از سس های چرب با ماهی و گوشت اجتناب کنید و آنها را بدون روغن بپزید.
 • برای خود این هدف را در نظر بگیرید که حداقل دو تا سه وعده ماهی در هفته بخورید.

کربوهیدرات ها

کربوهیدراتهای مختلف نیز عملکردهای متفاوتی در بدن دارند. به عنوان مثال ، گلوکز و سبوس هر دو کربوهیدرات هستند ، اما گلوکز بلافاصله وارد جریان خون می شود و باعث واکنش فوری و بالای انسولین می شود ، در حالی که انرژی موجود در سبوس هرگز به طور ناگهانی تولید نمی شود ، زیرا هضم نشده و پاسخ انسولین را تعدیل می کند. بنابراین ، شما باید نوع کربوهیدرات های مصرفی را ارزیابی کنید. گلوکز منبع اصلی سوخت برای فعالیت عضلات است و هرچه تنش عضلانی بیشتر باشد ، وابستگی به گلوکز به عنوان سوخت بیشتر است.

درک نحوه جلوگیری از افت سطح گلوکز باید تمرکز اصلی شما در تغذیه باشد. استفاده مداوم از کربوهیدراتها می تواند مشکل ساز باشد زیرا انسانها بر خلاف پروتئین یا چربی ، ظرفیت محدودی برای ذخیره کربوهیدراتها دارند. مقداری از آن در ماهیچه ها و برخی در کبد به صورت گلیکوژن ذخیره می شود.

گروه کربوهیدرات

 • نشاسته: (کربوهیدراتهای پیچیده) غلات ، سیب زمینی ، ماکارونی ، ماکارونی ، برنج و نان
 • فیبر رژیمی: غلات کامل و نان ، لوبیا و نخود سبز خشک ، میوه ها و سبزیجات
 • قندها: (کربوهیدراتهای ساده) آب میوه ها ، شیر ، غلات شیرین و کیک و کلوچه ، مربا و شربت

به یاد داشته باشید که هر وعده غذایی باید حاوی پروتئین ، کربوهیدرات و حداقل دو وعده غذایی شامل ترکیبی از سبزیجات باشد. نوشیدنی های پروتئینی حاوی کربوهیدراتهای پیچیده (بدون قند) نیز برای یک وعده غذایی مفید هستند ، اما به خاطر داشته باشید که بدن ما نیز به فیبر نیاز دارد که باید از سبزیجات ، میوه ها ، جو دوسر ، سیب زمینی شیرین ، برنج و گندم تهیه شود. یک روز در هفته را به روز تقلب اختصاص دهید (تقلب کنید) و در آن روز هرچه می خواهید بخورید.

مصرف مایع زیر بدن را خشک می کند

حدود 70 درصد ماهیچه ها از آب تشکیل شده اند و مایعات مکانیسم های ضروری انتقال مواد مغذی و کربوهیدرات ها هستند و نقش مهمی در فعالیت سلولی ایفا می کنند. اگر به اندازه کافی آب بدن خود را تامین نکنید ، توانایی شما در انتقال مواد مغذی کاهش می یابد و قدرت خود را از دست می دهید و احساس تنبلی و بی حالی می کنید. قبل ، حین و بعد از غذا یک لیوان آب بنوشید تا در طول روز هیدراته بمانید. نوشیدن آب در حین ورزش ، به ویژه در هوای گرم را فراموش نکنید.

ترجمه و ویرایش: elmevarzesh.com


No Responses

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها
  https://2cindiet.ir/

   

  https://adiet.ir/

   

  https://atkinsshop.ir/

   

  https://arydiet.ir/

  https://badiet.ir/

   

  https://behsadiet.ir/

   

  https://cdiet.ir/

   

  https://chetorr.ir/

   

  https://cliksalamat.ir/

   

  https://clobfit.ir/

   

  https://dfdiet.ir/

   

  https://dietcolob.ir/

   

  https://dietdarmani.ir/

   

  https://dietforlife.ir/

   

  https://dietgroups.ir/

   

  https://dietiic.ir/

   

  https://dietition.ir/

   

  https://dietrejim.ir/

   

  https://dietsalamat.ir/

   

  https://dietsnews.ir/

   

  https://dranbaraa.ir/

   

  https://drbizh.ir/

   

  https://drrezbiz.ir/

   

  https://drshadibizhani.ir/

   

  https://drvitamind.ir/

   

  https://elmetaghzie.ir/

   

  https://exirsalamati.ir/

   

  https://fdiet.ir/

   

  https://fitanfood.ir/

   

  https://fitnesdiet.ir/

   

  https://fitaamin.ir/

   

  https://ganut.ir/

   

  https://foodketo.ir/

   

  https://ghafaridiete.ir/

   

  https://gi-si.ir/

   

  https://gvrt.ir/

   

  https://h-new.ir/

   

  https://happydiet.ir/

   

  https://healthdiets.ir/

   

  https://healthsnews.ir/

   

  https://hodafit.ir/

  https://kermanycom.ir/

   

  https://holodiet.ir/

   

  https://kermanyy.ir/

   

  https://ketogenicdiets.ir/

   

  https://ketodietshop.ir/

   

  https://nuteladiet.ir/

   

  https://nutgeram.ir/

   

  https://nutri-diet.ir/

   

  https://nutricell.ir/

   

  https://nutritionistsnews.ir/

   

  https://mdiet.ir/

   

  https://ketoshope.ir/

   

  https://oplasdiet.ir/

   

  https://parsiandiet.ir/

   

  https://ketozists.ir/

   

  https://laghariii.ir/

   

  https://limome.ir/

   

  https://lemondiet.ir/

   

  https://lagharifit.ir/

   

  https://maangdiet.ir/

   

  https://mi-xi.ir/

   

  https://na-hi.ir/

   

  https://na-se.ir/

   

  https://namnakk.ir/

   

  https://newsab.ir/

   

  https://newshealth.ir/

  https://nildiet.ir/

   

  https://novinn.ir/

   

  https://pcosdiet.ir/

   

  https://pezeshknew.ir/

   

  https://realnutrition.ir/

   

  https://reghim.ir/

   

  https://regimekhob.ir/

   

  https://rejimeketo.ir/

   

  https://rejimkermany.ir/

   

  https://rezhimdarmani.ir/

   

  https://rezhimeghazayi.ir/

   

  https://sabosdiet.ir/

   

  https://rezhimesalem.ir/

   

  https://salamatnew.ir/

   

  https://rezhimlaghar.ir/

   

   

  https://sebnews.ir/

   

  https://zolangdiet.ir/

   

  https://zdiet.ir/

   

  https://xdiet.ir/

   

  https://truediet.ir/

   

  https://taqhzie.ir/

   

  https://wellfitdiet.ir/

   

  https://taghziehnew.ir/

   

  https://sibe-salamati.ir/

   

  https://sha-min.ir/

   

  https://gamewake.ir/

   

  https://giahpezeshkan.ir/

   

  https://ispmr.ir/

   

  https://megig.ir/

   

  https://storg.ir/