علوم ورزشی استفاده از چربی به عنوان سوخت بر عملکرد ورزشی چه تاثیری دارد؟


مخالفان رژیم های کم چرب و کم کربوهیدرات اغلب ادعا می کنند که این رژیم ها برای عملکرد فیزیکی مناسب نیستند. آنها معتقدند که چنین رژیم هایی می تواند به افراد مبتلا به انواع خاصی از سرطان مغز کمک کند یا مطمئناً برای افرادی که دارای اضافه وزن هستند و می خواهند سریع و آسان وزن خود را کاهش دهند مفید است و رژیم کتوژنیک در درمان صرع دارای استاندارد طلایی است ، اما با چربی یا چربی سازگاری دارد. -سازگاری توانایی شما در ورزش کردن را مختل می کند.

آیا این گفته درست است؟

اگرچه تأثیر سازگاری چربی بر عملکرد بی هوازی هنوز مشخص نیست ، اما مطمئناً می تواند بسیاری از جنبه های عملکرد فیزیکی را بهبود بخشد.

انرژی شما کارآمدتر می شود

سازگاری با چربی به شما امکان می دهد چربی را بهتر بسوزانید و وابستگی خود را به گلیکوژن ماهیچه ای برای سوخت برای ورزش کاهش دهید. مهم نیست که چقدر ورزش می کنید ، اگر از چربی بیشتر به عنوان گلیکوژن به عنوان سوخت استفاده کنید ، عملکرد شما مثرتر خواهد بود. با افزایش تمرینات ورزشی (با تغذیه مناسب و با گذشت زمان) ، همچنان می توانید به سوزاندن چربی خود اعتماد کنید و استفاده از گلیکوژن را برای تلاش و فعالیت شدیدتر در آینده موکول کنید.

در یک مطالعه ، ورزشکاران استقامتی که رژیم کتوژنیک داشتند 2.3 برابر بیشتر چربی را با حداکثر اکسیداسیون برای حدود 20 ماه سوزاندند و میزان چربی سوزی کلی آنها 59 درصد بیشتر از ورزشکارانی بود که رژیم معمولی داشتند.

یعنی آستانه بی هوازی آنها بسیار بیشتر از ورزشکاران تغذیه عادی بود. ورزشکاران تحت رژیم کتوژنیک توانستند با استفاده از کتون ها و چربی ها تمرینات سخت تر و طولانی تری انجام دهند. ذخیره گلیکوژن در هر دو گروه یکسان بود.

شما به بافت عظیم چربی های خود دسترسی دارید

گلیکوژن برای فعالیت های شدید بسیار مفید است ، اما ما نمی توانیم مقدار زیادی از آن را ذخیره کنیم. حداکثر ظرفیت عضله انسان برای ذخیره گلیکوژن تنها 600 گرم در بافت کبد و ماهیچه های اسکلتی است. این مقدار معادل 2400 کالری است.

حتی ورزشکاران لاغری که چربی قابل مشاهده ای در بدن خود ندارند می توانند ده ها هزار کالری را با بافت چربی خود مصرف کنند. ورزشکارانی که از تطبیق چربی پیروی می کنند ، می توانند بخش بزرگی از چربی بدن خود را قبل از رسیدن به ذخیره نسبتاً کمی گلیکوژن در ماهیچه ها و کبد بسوزانند ، بنابراین این گلیکوژن را برای استفاده بعدی ذخیره می کنند.

مقاله مرتبط: رژیم کتوژنیک چیست و چگونه بر عملکرد ورزشکاران تأثیر می گذارد؟

شما محدودیت غذایی نمی خواهید

زمانی که من یک ورزشکار قندی سوز بودم ، مجبور بودم از کربوهیدرات ها همیشه دوری کنم. هر چیزی را که می خورم سوزاندم ، اما در نهایت نمی توانم بیش از 2 ساعت بدون غذا دوام بیاورم و این امر نه تنها مرا تحت فشار فیزیکی قرار می دهد بلکه بر نیاز به غذا خوردن مداوم نیز استرس می آورد. احساس می کردم هیچ قدرتی ندارم. این جریان ادامه داشت تا اینکه من چربی سوز شدم! حالا مجبور نیستم همیشه غذا بخورم چون گرسنه نیستم.

ورزش هوازی برای شما راحت تر خواهد بود

از آنجا که هنگام تنظیم چربی به اکسیژن کمتری برای انجام یک فعالیت خاص نیاز دارید ، استفاده از چربی به عنوان سوخت باعث می شود ورزش هوازی برای شما راحت تر و راحت تر باشد ، بنابراین از انجام این تمرینات بیشتر لذت خواهید برد.

پس از مدتی به نقطه ای می رسید که حدود 70 درصد VO2max شما (میزان اکسیژن مصرفی در تمرینات هوازی در بافتهای بدن) بدون کوچکترین ناراحتی رخ می دهد. چنین موقعیت هایی شما را نیز از نظر روحی هیجان زده می کند. به جای فشار دادن دندان های خود و انجام تمرینات طاقت فرسا ، می توانید از تمرین خود لذت ببرید. اگر آستانه تحمل شما بالا رفت ، می توانید قبل از رسیدن به مرحله درد و ناراحتی بیشتر ورزش کنید و از آن عبور کنید.

میتوکندری بیشتری خواهید ساخت

میتوکندری منبع انرژی سلول های ما است. آنها می توانند انرژی گرمایی چربی ها ، کربوهیدرات ها و کتون ها را به انرژی واقعی مورد نیاز ما (ATP) تبدیل کنند. هرچه میتوکندری بیشتری داشته باشید ، ATP یا آدنوزین تری فسفات بیشتری در سلول های خود دارید.

بهترین راه برای افزایش تولید میتوکندری جدید ، فعال کردن AMPK است. AMPK در رابطه با کمبود انرژی افزایش می یابد. رژیم های کم کالری یا کربوهیدرات کم ، گلیکوژن کم ، گرسنگی ، کتون و انواع خاصی از ورزش همگی می توانند AMPK را افزایش دهند. هر چیزی که میزان کالری دریافتی را کاهش دهد یا محتوای کالری را افزایش دهد ، AMPK را افزایش می دهد.

وقتی انرژی اضافی خارج از نیروهای میتوکندری برای تبدیل آن به ATP باشد ، اتفاقات بدی رخ می دهد: مقاومت به انسولین ، تولید رادیکالهای بدون اکسیژن و استرس اکسیداتیو. داشتن میتوکندری بیشتر توانایی تبدیل را افزایش می دهد و شما می توانید ورود بیشتر انرژی را تحمل کنید. در نتیجه ، انرژی عملی بیشتری برای سرگرمی و فعالیت های مهم مانند ماراتن ، وزنه برداری ، فعالیت های کاری و کارآیی بیشتر به دست می آورید.

با سرعت کم تمرین کنید ، بدوید و با سرعت بالا رقابت کنید

چربی تأثیر فوری بر عملکرد شما ندارد. هیچ کس قبل از مسابقه کره نمی خورد! انطباق چربی برای عملکرد ورزشی یک رویداد طولانی مدت است: با استفاده مکرر و منظم ، با ایجاد میتوکندری جدید ، افزایش انعطاف پذیری متابولیک و افزایش میزان چربی سوزانده شده در تمرینات سخت ، ورزشکاران می توانند از موتور قوی تری بهره مند شوند.

“تمرینات با سرعت کم و رقابت با سرعت بالا” مدلی است که نقش اصلی را در دنیای تمرینات استقامتی و قدرتی ایفا می کند. اگر با گلیکوژن پایین تمرین می کنید ، بهتر از تمرین بدون گلیکوژن عمل خواهید کرد. وقتی صحبت از رقابت می شود ، باید کربوهیدرات خود را به دو نقطه افزایش دهید: افزایش چربی و اکسیداسیون بالای گلیکوژن.

مطالعات متعدد نشان داده است که ورزشکاران هم چربی به دلیل توانایی بیشتر در سوزاندن چربی و حفظ گلیکوژن ، در تمرینات متناوب با شدت بالا عملکرد بهتری نسبت به ورزشکاران متناوب با شدت بالا دارند. منتقدان ممکن است بگویند که شدت این تمرینات متناوب به اندازه کافی زیاد نبود. 6 فواصل 4 دقیقه ای روی تردمیل شیب دار با 2 دقیقه استراحت ، اما این انتقاد بی تاثیر است.

در مطالعه دیگری ، ورزشکاران به مدت 7 روز (کربوهیدرات متعادل ، چربی متعادل ، پروتئین متعادل) و 7 روز دیگر رژیم کم کربوهیدرات (45٪ چربی ، 5٪ کربوهیدرات ، 35٪ پروتئین) رژیم معمولی داشتند. سپس محققان یک سری آزمایش های فیزیکی روی افراد انجام دادند: قدرت مچ دست ، پرس نیمکت با حداکثر تکرار ، حداکثر تکرار در حالت اسکوات و پرش عمودی روی نیمکت و تست Wingate. این آزمایشات قانونی برای حداکثر قدرت و استقامت است. نتیجه این بود که اگرچه آنها بعد از مرحله رژیم کم کربوهیدرات وزن بیشتری کاهش دادند ، اما هیچ آسیبی به عملکرد ورزشی آنها وارد نشد.

بیشتر مردم عادی اولویت های متفاوتی دارند. تمرین و آماده شدن برای رقابت احتمالاً برنامه روزانه شما نیست. در عوض ، شما قوی تر ، چابک تر ، مناسب تر و سالم تر خواهید بود و زیبا تر به نظر خواهید رسید. هدف شما این است که آمادگی جسمانی بیشتری داشته باشید و عمر طولانی تری داشته باشید.

بنابراین تناسب جسورانه برای شما که حرفه ای ورزش نمی کنید خوب نیست؟ البته ، داشتن میتوکندری بیشتر برای کاهش استرس بر بدن ، کاهش استرس اکسیداتیو و مقاومت به انسولین و همچنین افزایش توانایی شما در سوزاندن چربی ، سلامتی بهتری برای شما خواهد داشت. می توانید از کوهنوردی ، دوچرخه سواری و فوتبال بازی با دوستان خود لذت ببرید.

تکنیک های تنظیم چربی به شما کمک می کند چربی بیشتری را از بدن خود بسوزانید

می توانید گلیکوژن را در زمانی که واقعاً به آن نیاز دارید ذخیره کنید. عملکرد بدنی همه افراد روی کره زمین ، از ورزشکاران گرفته تا پدربزرگ و مادربزرگ ، با تمرین در قالب تنظیم چربی بهتر و مفیدتر می شود. چرا آن را امتحان نمی کنید؟

تهیه و ترجمه: elmevarzesh.com

منبع: marksdailyapple


No Responses

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها
  https://2cindiet.ir/

   

  https://adiet.ir/

   

  https://atkinsshop.ir/

   

  https://arydiet.ir/

  https://badiet.ir/

   

  https://behsadiet.ir/

   

  https://cdiet.ir/

   

  https://chetorr.ir/

   

  https://cliksalamat.ir/

   

  https://clobfit.ir/

   

  https://dfdiet.ir/

   

  https://dietcolob.ir/

   

  https://dietdarmani.ir/

   

  https://dietforlife.ir/

   

  https://dietgroups.ir/

   

  https://dietiic.ir/

   

  https://dietition.ir/

   

  https://dietrejim.ir/

   

  https://dietsalamat.ir/

   

  https://dietsnews.ir/

   

  https://dranbaraa.ir/

   

  https://drbizh.ir/

   

  https://drrezbiz.ir/

   

  https://drshadibizhani.ir/

   

  https://drvitamind.ir/

   

  https://elmetaghzie.ir/

   

  https://exirsalamati.ir/

   

  https://fdiet.ir/

   

  https://fitanfood.ir/

   

  https://fitnesdiet.ir/

   

  https://fitaamin.ir/

   

  https://ganut.ir/

   

  https://foodketo.ir/

   

  https://ghafaridiete.ir/

   

  https://gi-si.ir/

   

  https://gvrt.ir/

   

  https://h-new.ir/

   

  https://happydiet.ir/

   

  https://healthdiets.ir/

   

  https://healthsnews.ir/

   

  https://hodafit.ir/

  https://kermanycom.ir/

   

  https://holodiet.ir/

   

  https://kermanyy.ir/

   

  https://ketogenicdiets.ir/

   

  https://ketodietshop.ir/

   

  https://nuteladiet.ir/

   

  https://nutgeram.ir/

   

  https://nutri-diet.ir/

   

  https://nutricell.ir/

   

  https://nutritionistsnews.ir/

   

  https://mdiet.ir/

   

  https://ketoshope.ir/

   

  https://oplasdiet.ir/

   

  https://parsiandiet.ir/

   

  https://ketozists.ir/

   

  https://laghariii.ir/

   

  https://limome.ir/

   

  https://lemondiet.ir/

   

  https://lagharifit.ir/

   

  https://maangdiet.ir/

   

  https://mi-xi.ir/

   

  https://na-hi.ir/

   

  https://na-se.ir/

   

  https://namnakk.ir/

   

  https://newsab.ir/

   

  https://newshealth.ir/

  https://nildiet.ir/

   

  https://novinn.ir/

   

  https://pcosdiet.ir/

   

  https://pezeshknew.ir/

   

  https://realnutrition.ir/

   

  https://reghim.ir/

   

  https://regimekhob.ir/

   

  https://rejimeketo.ir/

   

  https://rejimkermany.ir/

   

  https://rezhimdarmani.ir/

   

  https://rezhimeghazayi.ir/

   

  https://sabosdiet.ir/

   

  https://rezhimesalem.ir/

   

  https://salamatnew.ir/

   

  https://rezhimlaghar.ir/

   

   

  https://sebnews.ir/

   

  https://zolangdiet.ir/

   

  https://zdiet.ir/

   

  https://xdiet.ir/

   

  https://truediet.ir/

   

  https://taqhzie.ir/

   

  https://wellfitdiet.ir/

   

  https://taghziehnew.ir/

   

  https://sibe-salamati.ir/

   

  https://sha-min.ir/

   

  https://gamewake.ir/

   

  https://giahpezeshkan.ir/

   

  https://ispmr.ir/

   

  https://megig.ir/

   

  https://storg.ir/