علم ورزش آیا نوشیدنی های ارگانیک ورزشی برای بهبود بعد از ورزش مفید هستند؟


آنچه در این مقاله می خوانید

نوشیدنی های ورزشی می توانند بخش مهمی از مدیریت تامین آب برای بزرگسالان و ورزشکاران فعال باشند. تحقیقات نشان داده است که نوشیدنی های ورزشی ارگانیک یا غیر ارگانیک ، بسته به شدت و مدت فعالیت بدنی ، می توانند با تغذیه ورزشی تکمیل شوند. هدف آنها برآوردن نیازهای متغیر ورزشکاران با ارائه محصول سالم تر است ، اما س questionال این است که آیا نوشیدنی های ورزشی ، ارگانیک یا غیر ارگانیک ، ضروری هستند.

نوشیدنی های ارگانیک ورزشی در مقابل نوشیدنی های ورزشی سنتی

بهبود سلامت دلیل اصلی مصرف کنندگان نوشیدنی های ورزشی ارگانیک است. غذاهای ارگانیک بدون استفاده از کودهای شیمیایی ، استروئیدها ، آنتی بیوتیک ها و آفت کش ها ساخته می شوند. تولیدکنندگان گاتورید شروع به بهبود محصول خود با حذف روغن برم سبزیجات کرده اند ، که اثرات نامطلوبی روی سلامتی دارد.

نسخه نوشیدنی ورزشی ارگانیک بیشتر اصلاح شده و تنها شامل هفت ماده است: آب ، نیشکر ارگانیک ، اسید سیتریک ، طعم طبیعی ارگانیک ، نمک دریا ، سدیم سدیم و کلرید پتاسیم.

نوشیدنی های ورزشی سنتی شیرین کننده های قندی هستند و در گروه غذایی نوشیدنی های غیر الکلی یا نوشابه قرار می گیرند. ترکیبات رایج شامل آب ، الکترولیت ها (سدیم و پتاسیم) ، شکر ، رنگ های مصنوعی و طعم دهنده ها است.

ممکن است نوشیدنی های ارگانیک ورزشی با حداقل مواد اولیه انتخاب بهتری باشند ، اما تولیدکنندگان هنوز مقدار زیادی شکر و سدیم غیر ضروری در محصول را حل نکرده اند. آنها مشخص نکردند که آیا نوشیدنی های ورزشی سالم هستند (ارگانیک هستند یا نه) و چه زمانی باید مصرف شوند.

تاریخ

آیا نوشیدنی های ارگانیک ورزشی برای بهبود بعد از ورزش بهتر است؟

نوشیدنی های ورزشی در سال 1965 توسط محققان دانشگاه فلوریدا برای تیم فوتبال خود موسوم به گاتور اختراع شد. برای بهبود روحیه تیمی ، نوشیدنی ورزشی جدید Gatorid نام گرفت. هدف Gatoride ایجاد تعادل آب و الکترولیت در ورزشکاران در طول تمرینات سنگین به مدت چند ساعت بود.

سال بعد ، فلوریدا گیترز برای اولین بار زیر نظر نارنجی گاو یک پیروزی تاریخی کسب کرد. چیزی که گاتورز را از سایر تیم های فوتبال متمایز کرد نوشیدنی ورزشی جدیدی بود که برای آنها طراحی شده بود و ظاهراً عملکرد ورزشی آنها را بهبود بخشید.

سری گاتوراد آغاز شد و صاحبان محصولات سپس موسسه علوم ورزشی گاتوراد را تاسیس کردند. گاتوراد بیشترین درصد فروش و بازاریابی نوشیدنی های ورزشی را تا به امروز کنترل کرده است.

Gatorad ، یک نوشیدنی ورزشی ارگانیک ، در حال تقاضای مصرف کنندگان برای گزینه های سالم تر است و مطمئناً سایر تولیدکنندگان نوشیدنی های ورزشی نیز از این روش پیروی خواهند کرد. صنعت محصولات ارگانیک بازاری چند میلیارد دلاری است و انگیزه ای برای تولیدکنندگان مواد غذایی است. ورزشکاران فعال و بزرگسالان تلاش می کنند تا سالم تر باشند ، این به معنی بهبود تغذیه ورزشی است.

تحقیقات متناقض

موسسه علوم ورزشی گاتورید حامی اصلی تحقیقات در مورد نوشیدنی های ورزشی است. این منجر به تضاد منافع می شود زیرا محققان به میزان قابل توجهی به بودجه صنعت وابسته هستند. بر اساس مقاله تحقیقی منتشر شده در PLOS Medicine ، بودجه صنعت می تواند منجر به حمایت از محصولات حامیان مالی بدون در نظر گرفتن پیامدهای بالقوه سلامتی آنها شود.

به طور کلی ، یافته های دقیق مبتنی بر شواهد برای نوشیدنی های ورزشی کمیاب به نظر می رسد. به نظر می رسد بسیاری از آزمایشات بالینی فرضی بوده و یافته های متناقضی گزارش شده است.

تحقیقات نشان می دهد که تصمیم گیری در مورد نوشیدنی های ورزشی باعث افزایش عملکرد ورزشی می شود یا هیچ تفاوتی نمی کند. شواهد قانع کننده می تواند برای ورزشکاران ، مربیان و متخصصان تغذیه که برای انتخاب سالمتر و بهتر به تحقیقات تکیه می کنند مشکل ساز باشد.

نقش نوشیدنی ورزشی

آیا نوشیدنی های ورزشی ارگانیک برای بهبود بعد از ورزش بهتر است؟

نوشیدنی های ورزشی برای ورزشکاران و بزرگسالان فعال برای بازسازی مایعات و الکترولیت ها (سدیم و پتاسیم) که در طول فعالیت بدنی شدید از بین می روند طراحی شده است. طبق مقاله ای در مجله انجمن بین المللی تغذیه ورزشی ، این می تواند عملکرد ورزشکارانی را که به دلیل مصرف کربوهیدرات ها و مایعات در نوشیدنی های ورزشی بیش از دو ساعت تمرین می کنند ، افزایش دهد.

ورزشکاران و بزرگسالان فعال که به طور منظم فعالیت بدنی انجام می دهند ، آب و الکترولیت ها را از طریق عرق از دست می دهند. تحقیقات نشان داده است که مدیریت آب ، از جمله آب و نوشیدنی های ورزشی ، می تواند به حفظ آب بدن افراد کمک کند.

هدف جلوگیری از کم آبی بدن و تغییرات بیش از حد در تعادل الکترولیت ها است که می تواند بر عملکرد ورزشی تأثیر منفی بگذارد. میزان عرق برای هر ورزشکار متفاوت است و بنابراین توصیه می شود برنامه های جایگزینی مایعات را اجرا کنید. به گفته کالج پزشکی ورزشی آمریکا ، نوشیدنی های ورزشی برای ورزشکارانی که بیش از 60 دقیقه ورزش سنگین انجام می دهند مفید است.

مشکل قند

نوشیدنی های ورزشی ارگانیک یا غیر ارگانیک حاوی مقدار زیادی قند هستند. به گفته مرکز تغذیه سالم ، برخی از نوشیدنی های ورزشی می توانند حاوی 19 گرم قند ، 200 میلی گرم سدیم و 80 کالری در هر وعده باشند. وعده غذایی 8 اونس. میزان قند یک نوشیدنی ورزشی حاوی 19 گرم قند تقریباً 5 قاشق چایخوری است.

مشکل این است که بزرگسالان ، نوجوانان و غیر ورزشکاران آنها را با نرخ هشداردهنده ای مصرف می کنند. تحقیقات نشان می دهد که نوشیدنی های شیرین قندی (SSB) ، مانند نوشیدنی های ورزشی ، “منبع اصلی افزودن قند در رژیم غذایی ایالات متحده” هستند. ثابت شده است که مصرف زیاد قند در اضافه وزن ، چاقی و سلامت ضعیف دندان ها نقش دارد.

دستورالعمل های سازمان بهداشت جهانی (WHO) به بزرگسالان توصیه می کند که بیش از 6 قاشق چای خوری شکر در روز مصرف نکنند. این مقدار باید برای کودکان حداکثر 3 قاشق چای خوری در روز باشد. یک نوشیدنی ورزشی تقریبا نیاز روزانه قند بزرگسالان را برآورده می کند و برای کودکان مناسب نیست.

به گفته ائتلاف اقدام چاقی (OAC) ، مقادیر زیادی شکر ، سدیم و کالری غیر ضروری هنگام مصرف نوشیدنی های ورزشی در خارج از سالن بدنسازی تولید می شود. مصرف بیش از حد قند از نوشابه های شیرین قندی (SSB) “عامل اصلی ایجاد حفره ، چاقی و دیابت نوع 2 است.”

مجله انجمن دندانپزشکی آمریکا مقاله ای را منتشر کرد که نشان می داد نوشیدنی های شیرین قندی (SSBs) مانند نوشیدنی های ورزشی نه تنها عامل اصلی ایجاد حفره هستند ، بلکه جایگزینی برای مصرف مایعات سالم تر نیز هستند.

به نظر می رسد SSB باعث کاهش مشکلات بهداشت دهان و دندان ، به ویژه در بزرگسالان و کودکان می شود. تحقیقات نشان داده است که علت اصلی و منبع ایجاد حفره ، نوشیدنی های شیرین هستند.

مقایسه نوشیدنی های ورزشی

نوشیدنی های ورزشی در اندازه ها ، انواع مختلف و مواد اولیه موجود است. نوشیدنی های ورزشی ارگانیک مانند گاتوراید هنوز باید به دلیل محتوای آنها به طور کامل مورد تحقیق قرار گیرند. سری جدید ارگانیک گاتورید شامل هفت قاشق چای خوری شکر افزوده در هر. سرو 16.9 اونس.

طبق گفته انجمن قلب آمریکا (AMA) ، این مقدار توصیه شده 6 قاشق چایخوری شکر برای بزرگسالان است. مشکل دیگر نوشیدنی های ورزشی این است که آنها به عنوان یک گزینه سالم برای ورزشکاران و عموم مردم به بازار عرضه می شوند. ائتلاف اقدام به چاقی (OAC) یک نمودار برای تجزیه مواد تشکیل دهنده نوشیدنی های ورزشی محبوب ارائه کرده است:

آیا نوشیدنی های ورزشی ارگانیک برای بهبود بعد از ورزش بهتر است؟

حقایق و توصیه ها در مورد نوشیدنی های ورزشی

انتظار می رود بازاریابی و فروش نوشیدنی های ارگانیک ورزشی به میزان قابل توجهی افزایش یابد. این نوشیدنی ها برای بهبود سلامتی و تناسب اندام ما تبلیغ می شوند ، اما طبق تحقیقات انجام شده ، این نوشیدنی ها برای افراد غیر ورزشکار توصیه نمی شود. در اینجا برخی از حقایق و توصیه ها از تحقیقات نوشیدنی های ورزشی آمده است:

 • فواید نوشیدنی های ورزشی برای سلامتی فقط برای ورزشکارانی است که فعالیت بدنی منظمی دارند.
 • یک کودک یا جوان آمریکایی معمولی از نظر جسمانی آنقدر فعال نیست که بتواند نوشیدنی های ورزشی بنوشد.
 • آب و رژیم متعادل برای بزرگسالان فعال ، نوجوانان یا کودکانی که کمتر از یک ساعت ورزش می کنند توصیه می شود.
 • نوشیدنی های ورزشی منبع قند و کالری اضافی در رژیم غذایی ما هستند.
 • نوشیدنی های ورزشی می تواند خطر سلامت ضعیف دندان را افزایش دهد.
 • مصرف نوشیدنی های ورزشی به افزایش مصرف سدیم کمک می کند.
 • نوشیدنی های ورزشی عامل مهمی در چاقی در بزرگسالان ، نوجوانان و کودکان است.

نوشیدنی های ورزشی به همراه سایر نوشیدنی های شیرین قندی (SSB) حدود 50 درصد از قند اضافه شده به رژیم غذایی آمریکا را تشکیل می دهند.

تهیه و ترجمه: elmevarzesh.com


No Responses

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها
  https://2cindiet.ir/

   

  https://adiet.ir/

   

  https://atkinsshop.ir/

   

  https://arydiet.ir/

  https://badiet.ir/

   

  https://behsadiet.ir/

   

  https://cdiet.ir/

   

  https://chetorr.ir/

   

  https://cliksalamat.ir/

   

  https://clobfit.ir/

   

  https://dfdiet.ir/

   

  https://dietcolob.ir/

   

  https://dietdarmani.ir/

   

  https://dietforlife.ir/

   

  https://dietgroups.ir/

   

  https://dietiic.ir/

   

  https://dietition.ir/

   

  https://dietrejim.ir/

   

  https://dietsalamat.ir/

   

  https://dietsnews.ir/

   

  https://dranbaraa.ir/

   

  https://drbizh.ir/

   

  https://drrezbiz.ir/

   

  https://drshadibizhani.ir/

   

  https://drvitamind.ir/

   

  https://elmetaghzie.ir/

   

  https://exirsalamati.ir/

   

  https://fdiet.ir/

   

  https://fitanfood.ir/

   

  https://fitnesdiet.ir/

   

  https://fitaamin.ir/

   

  https://ganut.ir/

   

  https://foodketo.ir/

   

  https://ghafaridiete.ir/

   

  https://gi-si.ir/

   

  https://gvrt.ir/

   

  https://h-new.ir/

   

  https://happydiet.ir/

   

  https://healthdiets.ir/

   

  https://healthsnews.ir/

   

  https://hodafit.ir/

  https://kermanycom.ir/

   

  https://holodiet.ir/

   

  https://kermanyy.ir/

   

  https://ketogenicdiets.ir/

   

  https://ketodietshop.ir/

   

  https://nuteladiet.ir/

   

  https://nutgeram.ir/

   

  https://nutri-diet.ir/

   

  https://nutricell.ir/

   

  https://nutritionistsnews.ir/

   

  https://mdiet.ir/

   

  https://ketoshope.ir/

   

  https://oplasdiet.ir/

   

  https://parsiandiet.ir/

   

  https://ketozists.ir/

   

  https://laghariii.ir/

   

  https://limome.ir/

   

  https://lemondiet.ir/

   

  https://lagharifit.ir/

   

  https://maangdiet.ir/

   

  https://mi-xi.ir/

   

  https://na-hi.ir/

   

  https://na-se.ir/

   

  https://namnakk.ir/

   

  https://newsab.ir/

   

  https://newshealth.ir/

  https://nildiet.ir/

   

  https://novinn.ir/

   

  https://pcosdiet.ir/

   

  https://pezeshknew.ir/

   

  https://realnutrition.ir/

   

  https://reghim.ir/

   

  https://regimekhob.ir/

   

  https://rejimeketo.ir/

   

  https://rejimkermany.ir/

   

  https://rezhimdarmani.ir/

   

  https://rezhimeghazayi.ir/

   

  https://sabosdiet.ir/

   

  https://rezhimesalem.ir/

   

  https://salamatnew.ir/

   

  https://rezhimlaghar.ir/

   

   

  https://sebnews.ir/

   

  https://zolangdiet.ir/

   

  https://zdiet.ir/

   

  https://xdiet.ir/

   

  https://truediet.ir/

   

  https://taqhzie.ir/

   

  https://wellfitdiet.ir/

   

  https://taghziehnew.ir/

   

  https://sibe-salamati.ir/

   

  https://sha-min.ir/

   

  https://gamewake.ir/

   

  https://giahpezeshkan.ir/

   

  https://ispmr.ir/

   

  https://megig.ir/

   

  https://storg.ir/