عقب نشینی نافرجام بایدن از افغانستان به طالبان اجازه داد تا کشور را به یک کشور تروریستی تبدیل کند


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

حمله موشکی آتش جهنمی، که ایمن الظواهری رهبر القاعده را از بین برد و تلفات غیرنظامی گزارش نشده ای را در پی نداشت، یک موفقیت تاکتیکی فوق العاده در مبارزه با تروریسم بود. ظواهری که در سال ۱۹۹۸ به خاطر نقشش در طراحی بمب گذاری سفارتخانه های ایالات متحده در شرق آفریقا متهم شد، هدفی با ارزش بود که جامعه اطلاعاتی دهه ها او را شکار کرده است.

اما این حمله همچنین منعکس کننده یک شکست استراتژیک بود زیرا همان ترکیب سمی رژیم طالبان که پناهگاهی برای القاعده ایجاد کرد، که به حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر منجر شد، پس از خروج آشفته ایالات متحده از افغانستان در تابستان گذشته تکرار شده است.

افغانستان به یک کشور تروریستی شکست خورده تبدیل شده است. القاعده و داعش هر دو حضور رو به رشدی دارند که منطقه و فراتر از آن را تهدید می کند.

واشنگتن پست بایدن را به خاطر حضور القاعده در افغانستان تحت کنترل طالبان: “خروج بی نظم”

برای طالبان، گذشته آنها مقدمه است. همانطور که قبل از ۱۱ سپتامبر انجام دادند، طالبان عمدا پناهگاه امنی را برای القاعده فراهم می کند. ظواهری در یک بالکن در ولسوالی شیرپور در مرکز شهر کابل، در فاصله ای دورتر از سفارت سابق بریتانیا کشته شد. سراج الدین حقانی، سرپرست وزارت داخله طالبان، که وزارت امور خارجه ایالات متحده در سال ۲۰۰۸ او را به دلیل اتحاد شبکه حقانی با القاعده به عنوان تروریست جهانی معرفی کرد، بنا بر گزارش ها، بر امنیت ظواهری نظارت داشته و خانه ای نه چندان امن و “امن” را برای آن ترتیب داده است. ظواهری و خانواده اش.

جنگجویان طالبان در 25 نوامبر 2021 در کابل در کنار پرچم طالبان در گردهمایی که در آن بزرگان هزاره افغان حمایت خود را از حاکمان جدید طالبان این کشور تعهد کردند. (عکس از عارف کریمی / خبرگزاری فرانسه) (عکس از AREF KARIMI/AFP via گتی ایماژ)

جنگجویان طالبان در ۲۵ نوامبر ۲۰۲۱ در کابل در کنار پرچم طالبان در گردهمایی که در آن بزرگان هزاره افغان حمایت خود را از حاکمان جدید طالبان این کشور تعهد کردند. (عکس از عارف کریمی / خبرگزاری فرانسه) (عکس از AREF KARIMI/AFP via گتی ایماژ)
(عارف کریمی/ خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)

طالبان پناهگاه امن خود را به طالبان پاکستانی گسترش دادند که جمعیت غیرنظامی، دولت و برنامه هسته‌ای پاکستان را در تیررس خود دارد.

افغانستان که از یک بحران بشردوستانه تحت رژیم طالبان ماهر در شورش، اما نه دولتی اساسی رنج می برد، یک آهنربای مجازی برای جذب تروریست است.

افغانستان بار دیگر منبع بی‌ثباتی منطقه‌ای است، غرق در جنگجویان تروریست و فضای بدون حکومت، که از ۱۱ سپتامبر آموختیم، خطری آشکار و فعلی برای میهن ما است.

حمله موفقیت آمیز به ظواهری، اولین عملیات ضد تروریستی گزارش شده در افغانستان پس از خروج ایالات متحده از افغانستان، کارآمدی استراتژی دولت بایدن “بر فراز افق” را اثبات نمی کند. توانایی مبارزه با تروریسم را در افغانستان پیدا کنید، اصلاح کنید و به پایان برسانید، که کشور ما را از ۱۱ سپتامبر امن نگه داشته است.

برای دریافت خبرنامه نظر اینجا را کلیک کنید

و بیایید شفاف باشیم. افق در لبه دید ما بر روی زمین یا آب است. دیدن افق غیرممکن است. حمله به ظواهری بالاتر از افق تروریست مرده بود. جامعه اطلاعاتی ظواهری را مانند یک تک تیرانداز صبور، بنا بر گزارش ها برای بیش از شش ماه، نه در افق، بلکه به اندازه کافی نزدیک بدون شناسایی هویت و مکان دقیق ظواهری ردیابی کرد. این یک حمله، به همان اندازه که به یاد ماندنی بود، ثابت نمی‌کند که مأموریت ضد تروریسم ایالات متحده در افغانستان می‌تواند با سرعتی که لازم است پیش برود تا ظرفیت فزاینده القاعده و داعش برای آسیب رساندن به ما را کاهش دهد.

عملیات موثر ضد تروریستی به جمع آوری اطلاعات از منابع انسانی بستگی دارد. پیچیدگی و چالش ماموریت سیا برای استخدام جاسوسان و سرقت اسرار بدون حضور رسمی و سفارت در کابل، به طور تصاعدی افزایش یافته است. ما همچنین مؤثرترین متحد خود را در منطقه، یعنی دولت سابق افغانستان را از دست دادیم، که افسران اطلاعاتی و سربازان آن نیروی قدرتمندی در مبارزه با تروریسم بودند.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

بنابراین بیایید به یاد داشته باشیم که اتحاد طالبان با القاعده بیش از هر زمان دیگری از زمان ۱۱ سپتامبر، افغانستان را تهدیدی برای ملت ما می کند.

و ما نباید اجازه دهیم که این موفقیت مبارزه با تروریسم، به همان اندازه که مهم بود، ما را در یک احساس امنیت کاذب در مورد توانایی ما برای شناسایی و جلوگیری از تهدیدات ناشی از افغانستان قبل از بازدید از سواحل ما فرو ببرد.

برای اطلاعات بیشتر از دانیل هافمن اینجا را کلیک کنید