طالبان زنان را از ورزشگاه‌ها و پارک‌ها منع می‌کنند، زیرا «تفکیک جنسیتی» و قوانین حجاب رعایت نمی‌شود.


طالبان زنان را از استفاده از سالن‌های ورزشی و ورود به پارک‌ها به دلیل مشکلاتی که شهروندان به تبعیض جنسیتی و قوانین حجاب ندارند، ممنوع خواهند کرد.

محمد عاکف مهاجر، سخنگوی وزارت فضیلت و معاونت افغانستان گفت: “متاسفانه دستورات رعایت نشد و قوانین زیر پا گذاشته شد و مجبور شدیم پارک ها و سالن های ورزشی را برای زنان تعطیل کنیم.” در بیشتر موارد زن و مرد را با هم در پارک ها دیده ایم و متأسفانه حجاب رعایت نشده است».

بنابراین ما مجبور شدیم تصمیم دیگری بگیریم و فعلاً دستور دادیم تمام پارک‌ها و سالن‌های ورزشی برای زنان بسته شود.»

مهاجر ادعا کرد که این گروه در ۱۵ ماه گذشته “تمام تلاش خود را” کرده است تا مناطق را به روی زنان باز نگه دارد، حتی سعی کرده است روزهای متفاوتی را برای مردان و زنان تعیین کند تا از سالن ها یا پارک ها به عنوان راهی برای حفظ تفکیک جنسیتی مورد نظر خود استفاده کنند. اما آن اقدامات کارساز نبود. طالبان به نظارت بر مناطق برای اطمینان از عدم استفاده زنان از آنها ادامه خواهد داد.

بایدن، مارپیچ نزولی دموکرات ها با افغانستان آغاز شد

این تصمیم جدیدترین از مجموعه اقداماتی است که طالبان برای محدود کردن حقوق زنان در افغانستان از زمان به قدرت رسیدن در اوت ۲۰۲۱ انجام داده است.

یک جنگجوی طالبان در یک پارک تفریحی در کابل، افغانستان، پنجشنبه 10 نوامبر 2022 نگهبانی می‌دهد. طالبان زنان را از استفاده از سالن‌های ورزشی و پارک‌ها در افغانستان، پنجشنبه، 10 نوامبر منع کرده است. هفته، آخرین فرمان این گروه برای سرکوب حقوق و آزادی های زنان است.

یک جنگجوی طالبان در یک پارک تفریحی در کابل، افغانستان، پنجشنبه ۱۰ نوامبر ۲۰۲۲ نگهبانی می‌دهد. طالبان زنان را از استفاده از سالن‌های ورزشی و پارک‌ها در افغانستان، پنجشنبه، ۱۰ نوامبر منع کرده است. هفته، آخرین فرمان این گروه برای سرکوب حقوق و آزادی های زنان است.
(آپ عکس/ابراهیم نوروزی)

نگرانی بین المللی در مورد حقوق زنان زمانی به واقعیت تبدیل شد که طالبان زنان را از تحصیلات متوسطه منع کردند. شورای امنیت سازمان ملل متحد از طالبان خواست که به سرعت این سیاست را که روزنامه گاردین آن را ممنوعیت کامل تحصیلات عالی برای زنان خواند، «به سرعت معکوس کند».

روسیه برای تقویت نیروها در اوکراین، کماندوهای افغان را استخدام می کند: تأثیر “غافلگیرکننده” عقب نشینی نظامی آمریکا

سهیل شاهین، نماینده واقعی سازمان ملل متحد در افغانستان در سازمان ملل و سخنگوی سابق طالبان، قبلاً به فاکس نیوز دیجیتال گفته بود که مقایسه بین افغانستان و کشورهای غربی هنگام بحث در مورد مسائل اجتماعی مناسب نیست.

حمیده، 18، چپ، و صدف، 14، دختران افغان که در حال آموزش برای بوکسور شدن هستند، در ورزشگاه خود در ورزشگاه غازی کابل، افغانستان، سه شنبه، 23 اکتبر 2007، کار می کنند. طالبان زنان را از استفاده از سالن های ورزشی در افغانستان منع می کند. یک مقام در کابل روز پنجشنبه، 10 نوامبر 2022، آخرین فرمان این گروه مذهبی را در مورد سرکوب حقوق و آزادی های زنان از زمان به قدرت رسیدن آنها بیش از یک سال پیش، گفت.

حمیده، ۱۸، چپ، و صدف، ۱۴، دختران افغان که در حال آموزش برای بوکسور شدن هستند، در ورزشگاه خود در ورزشگاه غازی کابل، افغانستان، سه شنبه، ۲۳ اکتبر ۲۰۰۷، کار می کنند. طالبان زنان را از استفاده از سالن های ورزشی در افغانستان منع می کند. یک مقام در کابل روز پنجشنبه، ۱۰ نوامبر ۲۰۲۲، آخرین فرمان این گروه مذهبی را در مورد سرکوب حقوق و آزادی های زنان از زمان به قدرت رسیدن آنها بیش از یک سال پیش، گفت.
(آپ عکس/رفیق مقبول، فایل)

شاهین گفت: «ما یک جامعه متفاوت، یک جامعه اسلامی هستیم، بنابراین نمی‌توانیم با جامعه اروپایی همتا شویم».

درخواست دیوان بین المللی کیفری برای بازگشایی تحقیقات در مورد جنایات جنگی افغانستان مورد تایید قرار گرفت

شاهین گفت: «یک سال پیش همه چیز در قدرت گرفتن ما تکمیل شد، و شما در قرن‌های ایالات متحده – همه دولت‌های قدیمی‌تر – دارید، بنابراین همه چیز بهتری خواهید داشت، بنابراین ما نمی‌توانیم با ما برابری کنیم.» ما به زمان نیاز داریم تا همه چیز را بسازیم، با قوانین اسلامی خود، هنجارهای آن جامعه مطابقت دهیم و امیدواریم با گذشت زمان همه مسائل حل شود.»

بایگانی، اعضای زن تیم تکواندوی افغانستان در یک جلسه آموزشی در کابل، افغانستان، دوشنبه، 1 مارس 2021 تمرین می کنند. یک مقام در کابل، پنجشنبه، 10 نوامبر 2022، گفت که طالبان استفاده زنان از سالن های ورزشی را در افغانستان ممنوع می کند. آخرین فرمان این گروه برای سرکوب حقوق و آزادی های زنان از زمانی که آنها بیش از یک سال پیش قدرت را به دست گرفتند.

بایگانی، اعضای زن تیم تکواندوی افغانستان در یک جلسه آموزشی در کابل، افغانستان، دوشنبه، ۱ مارس ۲۰۲۱ تمرین می کنند. یک مقام در کابل، پنجشنبه، ۱۰ نوامبر ۲۰۲۲، گفت که طالبان استفاده زنان از سالن های ورزشی را در افغانستان ممنوع می کند. آخرین فرمان این گروه برای سرکوب حقوق و آزادی های زنان از زمانی که آنها بیش از یک سال پیش قدرت را به دست گرفتند.
(آپ عکس/رحمت گل، فایل)

طالبان بارها تاکید کرده اند که از حقوق زنان «در محدوده اسلام» محافظت خواهند کرد، اما حدود این حقوق نامشخص است و با هر سیاست جدید، همواره کاهش می یابد.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

سخنگوی فعلی طالبان تا زمان انتشار به درخواست فاکس نیوز دیجیتال برای اظهار نظر پاسخ نداد.