شی چین یک تهدید واقعی برای تایوان است و تیم بایدن باید بیدار شود


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

گام های اشتباه دولت بایدن و دموکرات های همکار مانند نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان در مورد تایوان، محتمل تر و زودتر از آن چیزی است که بسیاری فکر می کنند، جنگ تیراندازی با چین کمونیست ایجاد می کند.

پکن در مورد مقاصد خود در قبال موضع ما در مورد تایوان که رژیم آن را استانی مرتد می‌داند کاملاً واضح است. یک روز پس از سفر اخیر پلوسی به این کشور جزیره‌ای، موشک‌های بالستیک چینی در شش منطقه محاصره تایوان فرود آمدند تا در داخل آب‌های منطقه اقتصادی انحصاری ژاپن قرار گیرند و نه به اشتباه. موشک‌های هدایت‌شونده دقیق معمولاً در جایی که در نظر گرفته شده فرود می‌آیند، پیامی روشن از سوی رژیم کمونیستی به دموکرات‌های عصبی در تایپه و متحدانی مانند توکیو و واشنگتن.

یقیناً، مانور سه روزه آتش مستقیم توسط ارتش آزادیبخش خلق چین، گواه این است که پکن معتقد است تهاجم به این کشور جزیره ای محتمل است. اکنون ساعت با سرعت بیشتری می گذرد، زیرا این حمله اجتناب ناپذیر به نظر می رسد. با این حال، سوال کلیدی این است: این برای کشورهایی مانند ایالات متحده چه معنایی دارد؟

چین مذاکرات نظامی و اقلیمی با آمریکا را در تلافی دیدار پلوسی متوقف کرد

بیایید با رفع یک تصور غلط کلیدی شروع کنیم. علیرغم وعده‌های مکرر پرزیدنت بایدن مبنی بر اینکه در صورت حمله پکن به کمک تایوان بشتابد، ما با تایپه معاهده دفاعی متقابل نداریم اما به سهم این کشور – ۸۵ درصد – از تولید جهان علاقه داریم. نیمه هادی ها در واقع، ما با به رسمیت شناختن پکن به عنوان رئیس قانونی همه مردم چین برای شامل کردن مردم تایوان، به تعهدات قانون روابط تایوان “چین واحد” ۱۹۷۹ خود عمل کرده ایم.

آنچه ما نمی دانیم این است که با توجه به به اصطلاح “سیاست ابهام استراتژیک” ما در مورد تایوان، آیا همانطور که بایدن در ماه مه امسال در ژاپن گفت، آیا در صورت حمله چین، ایالات متحده به کمک جزیره خواهد شتاب. من در مورد این وعده تردید دارم و نه فقط به این دلیل که ما نیروهای کافی در غرب اقیانوس آرام نداریم، بلکه به این دلیل که رئیس جمهور چین در مورد تایوان جدی است و قدرت رو به رشدی برای حمایت از نیات خود دارد.

ایالات متحده و غرب باید با این واقعیت بیدار شوند که چین کمونیست قصد دارد جهان را اداره کند و هر کشوری را که در مسیر خود باشد نابود خواهد کرد. ما باید تلاش های خود را برای کاهش این تهدید با تعدیل اساسی آمادگی های خود تسریع کنیم.

ما باید این واقعیت را بپذیریم که رئیس‌جمهور شی در مورد چیزی که او استان جدا شده – تایوان می‌خواند، بلوف نمی‌زند. علاوه بر این، آقای شی همیشه پیگیر، که هم به عنوان رئیس جمهور چین و هم به عنوان رئیس حزب کمونیست چین خدمت می کند، بدون توجه به تضمین هایی که خانم پلوسی به رئیس جمهور تایوان تسای اینگ ون داده است، به زودی قدرتمندتر و آماده عمل خواهد شد.

مایک پومپئو در مورد «تمرکز فاکنر» زنگ خطر به صدا در می‌آورد: «حزب کمونیست چین مرا شب‌ها بیدار نگه می‌دارد».

شی در پاییز امسال در برابر بیستمین کنگره حزب در تلاش برای سومین دوره ریاست جمهوری بی سابقه خواهد ایستاد، نتیجه ای که او را به عنوان رئیس جمهور مادام العمر مانند سلف قدرتمندش مائو تسه تونگ تثبیت خواهد کرد.

شی، مانند مائو، یک مارکسیست-لنینیست سرسخت است که در سال ۲۰۱۳ از گمنامی بیرون آمد تا رژیم کمونیستی را به ریشه های توتالیتر خود برگرداند و از فسادی که به لطف انفجار اقتصادی دهه ۱۹۹۰ بر نخبگان چین آزار داده بود، هدایت کرد.

رئیس جمهور چین، شی جین پینگ، دبیر کل کمیته مرکزی حزب کمونیست چین و رئیس کمیسیون نظامی مرکزی، با نمایندگان معلمان و دانشجویان در یک سمپوزیوم می نشیند و در طی بازدید از دانشگاه رنمین چین در پکن، سخنرانی مهمی را ایراد می کند. ، پایتخت چین، 25 آوریل 2022.

رئیس جمهور چین، شی جین پینگ، دبیر کل کمیته مرکزی حزب کمونیست چین و رئیس کمیسیون نظامی مرکزی، با نمایندگان معلمان و دانشجویان در یک سمپوزیوم می نشیند و در طی بازدید از دانشگاه رنمین چین در پکن، سخنرانی مهمی را ایراد می کند. ، پایتخت چین، ۲۵ آوریل ۲۰۲۲.
(Ju Peng/Xinhua از طریق Getty Images)

در کنار مأموریت حزبش برای از بین بردن فساد ایدئولوژیک، هدف اصلی شی همیشه این بوده است که تایوان را به کنترل پکن با پایان دادن به نزاع خانوادگی یک قرنی متحد کند.

یک روز پس از پایان بازدید جنجالی نانسی پلوسی، چین «حملات موشکی دقیق» را در تنگه تایوان شلیک کرد.

بدانید که چینی‌های کمونیست و کومینتانگ (سلف‌های رهبری معاصر تایوان) بین سال‌های ۱۹۲۷ و ۱۹۴۹ برای حق حاکمیت بر چین جنگ داخلی داشتند. به جز دوره جنگ لرد (۱۹۱۶-۱۹۲۸) و اشغال ژاپن (۱۹۳۷-۱۹۴۵)، این مبارزه داخلی خانوادگی تا سال ۱۹۴۹ ادامه یافت، زمانی که KMT در میدان جنگ شکست خورد. سپس چیانگ کای شک، رهبر KMT و ارتشش به تایوان گریختند و دولت در تبعید را تشکیل دادند.

وزیر امور خارجه تایوان، جوزف وو، در سمت چپ، با نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده، در حالی که آماده می شود در تایپه، تایوان، چهارشنبه، 3 اوت 2022، صحبت می کند. (وزارت امور خارجه تایوان از طریق AP)

وزیر امور خارجه تایوان، جوزف وو، در سمت چپ، با نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده، در حالی که آماده می شود در تایپه، تایوان، چهارشنبه، ۳ اوت ۲۰۲۲، صحبت می کند. (وزارت امور خارجه تایوان از طریق AP)

برای تشدید سردرگمی غرب در مورد تایوان، در سال ۱۹۵۰، رئیس جمهور هری ترومن، پس از پذیرش ادعای پکن در مورد تایوان در پایان جنگ جهانی دوم (اعلامیه کاریو ۱۹۴۳)، سیاست ما را در مورد آن جزیره به دلیل حمایت چین از شمال تغییر داد. تهاجم کره به کره جنوبی (ژوئن ۱۹۵۰). این مصادف بود با جنگ سرد با اتحاد جماهیر شوروی که منجر به همکاری ایالات متحده با دولت تایوان به رهبری KMT شد تا معاهده دفاع متقابل چین و آمریکا را در سال ۱۹۵۵ تصویب کند. این معاهده توسط رئیس جمهور جیمی کارتر به نفع پکن کنار گذاشته شد و جایگزین آن شد. قانون روابط تایوان فوق الذکر.

برای دریافت خبرنامه نظر اینجا را کلیک کنید

امروزه به دلیل ساده لوحی ژئوپلیتیکی و ایدئولوژیک آمریکا و به اصطلاح «سیاست ابهام استراتژیک» ما در مورد تایوان، رژیم چین یک قدرت جهانی است که آماده مقابله با آمریکا در همه جبهه ها اعم از اقتصادی، نظامی، فناوری، ژئوپلیتیک و ایدئولوژیک است. متأسفانه، همانطور که بسیاری از کارشناسان چین به درستی نتیجه می‌گیرند، پکن می‌تواند به زودی به یک هژمون جهانی تبدیل شود و ایالات متحده می‌تواند هزینه سنگینی را بپردازد.

تنش‌های مداوم چین با تایوان از بین نمی‌رود و احتمالاً زمانی که رئیس‌جمهور شی در پاییز امسال سومین دوره ریاست‌جمهوری خود را به پایان می‌رساند، تمام عیار خواهد شد.

در همین حال، ژنرال‌های چینی در حال آزمایش توانایی خود با موشک‌های دوربرد هستند و پیش‌بینی می‌کنند که نبردی برای بازپس‌گیری آنچه که آنها سرزمین مستقل چین می‌دانند، پیش‌بینی کنند. تا زمانی که شرایط تغییر نکند، تا چند سال بیشتر از این حمله پیش بینی شده است. سپس کتی-بار-در-در. پس از تایوان، جهان شروع به تجربه چیزی شبیه به قبل از جنگ جهانی دوم از رئیس‌جمهور مادام العمر شی خواهد کرد، کسی که مانند ظالم‌های گذشته استالین، مائو و هیتلر وزن خود را شروع خواهد کرد.

زمان عمل گذشته است چین در بسیاری از جبهه ها یک تهدید قابل اعتماد و قابل توجه است و شاخک های آن مانند یک اختاپوس غول پیکر در سراسر جهان گسترش یافته است.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

ایالات متحده و غرب باید با این واقعیت بیدار شوند که چین کمونیست قصد دارد جهان را اداره کند و هر کشوری را که در مسیر خود باشد نابود خواهد کرد. ما باید تلاش های خود را برای کاهش این تهدید با تعدیل اساسی آمادگی های خود تسریع کنیم.

این آمادگی ها شامل تنظیم مجدد روابط ما در زمینه های کلیدی با چین است: از نظر اقتصادی – دیگر وابسته به رژیم نباشیم. از نظر ایدئولوژیک – مقابله با نفرت مارکسیستی پکن از دموکراسی های لیبرال. از نظر فن آوری – از نشت فناوری های حیاتی که مدرنیزاسیون چین را پیش می برند، جلوگیری کنید. امنیت – ارتش ما را حفظ کنید تا همیشه از PLA توانمندتر باشد. و از نظر ژئوپلیتیکی – متحدان و شرکای خود را برای مقابله با تلاش‌های چین برای استخدام سایر کشورها به روش‌های اقتدارگرایانه خود حفظ کنیم.

برای خواندن اطلاعات بیشتر از رابرت مگنیس اینجا را کلیک کنید