شی جین پینگ چین قدرت بیشتری به دست می آورد و آسیا را به جنگ نزدیک می کند


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

یک فرمانروای مسیحایی که قبلاً به عنوان تأثیرگذارترین شخصیت جهان شناخته می شد، در شرف به دست آوردن قدرت مطلق بر پرجمعیت ترین ایالت سیاره است.

آنچه بعد اتفاق می افتد برای نسل ها به یادگار خواهد ماند. به احتمال زیاد، شی جین پینگ، رئیس جمهور چین، چین را وارد جنگ خواهد کرد.

این درام در بیستمین کنگره ملی حزب کمونیست که از یکشنبه آغاز می شود، آغاز می شود. در اولین پلنوم کنگره، که بلافاصله پس از پایان کنگره تشکیل می‌شود، اعضای کمیته دائمی دفتر سیاسی جدید در حالی که از پشت پرده راه می‌روند، آشکار خواهند شد. همه انتظار دارند که شی برای پنج سال آینده رهبری گروه را به عنوان حاکم بر عهده بگیرد. علاوه بر این، اکثریت فکر می‌کنند که او می‌تواند اساساً در طول این دوره از قدرت بی‌قیدی استفاده کند.

افزایش میلیاردها کمک نظامی سنا به تایوان برای مقابله با تجاوز چین

شی با چنین قدرتی چه خواهد کرد؟ از جمله، او می خواهد نقشه جهان را دوباره ترسیم کند، در صورت لزوم با زور. چین در طول یک دهه تصدی خود به عنوان عالی‌رتبه، تلاش‌های خود را برای گرفتن قلمرو از همسایگان، به‌ویژه هند، تایوان، ژاپن و فیلیپین افزایش داده است.

ناوهای یو اس اس رونالد ریگان (CVN 76) و یو اس اس نیمیتز (CVN 68) گروه های ضربتی حامل بخار در دریای چین جنوبی، دوشنبه، 6 ژوئیه 2020. (نیروی دریایی ایالات متحده)

ناوهای یو اس اس رونالد ریگان (CVN 76) و یو اس اس نیمیتز (CVN 68) گروه های ضربتی حامل بخار در دریای چین جنوبی، دوشنبه، ۶ ژوئیه ۲۰۲۰. (نیروی دریایی ایالات متحده)
(کارشناس ارتباطات جمعی کلاس ۳ جیسون تارلتون/ نیروی دریایی ایالات متحده از طریق AP)

با این حال، جاه طلبی های او بسیار فراتر از همسایگی چین است. شی یک انقلابی است. او با عباراتی خوش خیم صحبت می کند، مانند “جامعه ای از آینده مشترک برای بشر”.

با این حال، سخنان او جاه طلبی نفس گیر را پوشانده است. همانطور که زیردستان روشن می‌کنند، شی این تصور دوران امپریالیستی را ترویج می‌کند که حاکمان چین نه‌تنها فرمان بهشت ​​را بر تیانشیا داشتند – «همه زیر بهشت» – بلکه آنها همچنین موظف بودند بر جهان حکومت کنند.

شی جین پینگ در پیام سال نوی ۲۰۱۷ خود اعلام کرد: چینی ها همیشه معتقد بودند که جهان متحد است و همه زیر بهشت ​​یک خانواده هستند.

اما چرا با سیاره زمین توقف کنیم؟ در سال ۲۰۱۸، مقامات چینی در مورد ماه و مریخ به عنوان قلمرو مستقل چین صحبت کردند.

در حال حاضر، تایوان به ویژه در تیررس شی قرار دارد. در ماه مارس، دولت مرکزی چین در گزارش کاری خود به کنگره ملی خلق اعلام کرد که متعهد به “حل و فصل مساله تایوان در دوره جدید” است. این اولین بار از زمان به قدرت رسیدن شی در اواخر سال ۲۰۱۲ است که این سند یک بار در سال شامل یک چارچوب زمانی برای الحاق جمهوری جزیره است.

«عصر جدید» یکی از عبارات مورد علاقه شی است. وی استفاده از آن را از آبان ماه سال گذشته آغاز کرد و در اظهارات قبلی تا حدی معنای آن را توضیح داده است. او در سال ۲۰۱۹ گفت: “ما نباید اجازه دهیم این مشکل از نسلی به نسل دیگر منتقل شود.” به طور خلاصه، شی معتقد است که او کسی است که تایوان را به جمهوری خلق چین می‌پیوندد. در هر صورت، او امتحان آن را به آزمونی برای مشروعیت خود تبدیل کرده است.

و او در حال آماده سازی برای جذب تایوان بوده است. البته سریع‌ترین تجهیز نظامی از زمان جنگ جهانی دوم وجود دارد، اما تلاش‌های او برای بسیج جمعیت غیرنظامی به‌ویژه سرد کننده است.

به عنوان مثال، او از اصلاحات قانون دفاع ملی حمایت کرد که از اول سال گذشته اجرایی شد. تغییراتی که بسیج توده ای جامعه را در نظر می گیرد، قدرت را از یک ارگان غیرنظامی، یعنی شورای دولتی دولت مرکزی، به یک نهاد نظامی، یعنی کمیسیون مرکزی نظامی حزب کمونیست منتقل کرد. شی رئیس CMC، همانطور که گفته می شود.

وزیر امور خارجه تایوان، جوزف وو، در سمت چپ، با نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، در حالی که آماده می شود در تایپه، تایوان، چهارشنبه، 3 اوت 2022 ترک کند، صحبت می کند. پلوسی پس از سفری که تنش ها با چین را تشدید کرد، تایوان را ترک کرد و روز چهارشنبه گفت که او و سایر اعضای کنگره در هیئت او نشان دادند که از تعهد خود به جزیره خودگردان دست نخواهند کشید.

وزیر امور خارجه تایوان، جوزف وو، در سمت چپ، با نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، در حالی که آماده می شود در تایپه، تایوان، چهارشنبه، ۳ اوت ۲۰۲۲ ترک کند، صحبت می کند. پلوسی پس از سفری که تنش ها با چین را تشدید کرد، تایوان را ترک کرد و روز چهارشنبه گفت که او و سایر اعضای کنگره در هیئت او نشان دادند که از تعهد خود به جزیره خودگردان دست نخواهند کشید.
((وزارت امور خارجه تایوان از طریق AP))

برای ثبت نام در خبرنامه نظر ما اینجا را کلیک کنید

گلوبال تایمز حزب، با خلاصه سخنان یک مقام ناشناس CMC گزارش می دهد که قانون دفاع ملی اصلاح شده “مضمون این مفهوم است که همه باید در دفاع ملی مشارکت داشته باشند.” «کلیه سازمان‌های ملی، نیروهای مسلح، احزاب سیاسی، گروه‌های مدنی، بنگاه‌ها، تشکل‌های اجتماعی و سایر سازمان‌ها باید از توسعه دفاع ملی حمایت کرده و در آن سهیم باشند، وظایف دفاعی ملی را انجام دهند و مأموریت‌های دفاع ملی را مطابق قانون انجام دهند. ”

شی بیشتر از اصلاح قوانین انجام می دهد. کادرهای حزب کمونیست به کارخانه های خصوصی دستور می دهند که تولید محصولات برای بخش غیرنظامی را متوقف کنند تا بتوانند اقلامی را برای ارتش تولید کنند. در واقع، حزب اکنون کارخانه‌هایی را راه‌اندازی می‌کند که زمانی متعلق به کارآفرینانی بود که فرار کرده بودند و نمی‌خواستند بخشی از ماشین جنگ باشند.

چارلز برتون از مؤسسه مک‌دونالد-لوریر مستقر در اتاوا به جان باتچلور، مجری رادیو سی‌بی‌اس، گفت: «فکر می‌کنم این واقعاً به او چراغ سبز می‌دهد تا ارتش را به هر بهانه‌ای که احساس می‌کند برای دفاع از قدرتش ضروری است، اعزام کند.» به شی جین پینگ و اصلاحات قانون دفاع ملی.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

اگر شی از اولین پلنوم با قدرتی اساساً کنترل نشده بیرون بیاید – یک شرط مطمئن طبق دیدگاه اجماع – نمی توان گفت که او چه خواهد کرد. برای بسیاری، تهاجم تمام عیار به مثلا تایوان غیرقابل تصور است، اما چنگ انداختن روسیه برای اوکراین در ابتدای سال جاری نیز غیرقابل تصور بود. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور تهاجمی روسیه در آن زمان، مانند شی اکنون، تنها مرد یک نظام سیاسی تک نفره بود.

بنابراین، مراقب باشید. شی جین پینگ به ما گفته است که چه خواهد کرد. او در حال آماده سازی برای انجام آن است، و پس از اولین پلنوم او قدرت انجام اهداف خطرناک خود را خواهد داشت.

برای خواندن مطالب بیشتر توسط گوردون چانگ اینجا را کلیک کنید