شکایت از سانفرانسیسکو می‌خواهد تا پاکسازی اردوگاه‌های بی‌خانمان‌ها را متوقف کند


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

بی خانمان ها و حامیان آنها روز سه شنبه از شهر سانفرانسیسکو شکایت کردند و از شهر سانفرانسیسکو خواستند که از آزار و اذیت و تخریب اموال مردمی که در خیابان ها زندگی می کنند و جایی برای رفتن ندارند و با هدف مجبور کردن شهر به صرف میلیاردها دلار برای خانه های ارزان قیمت متوقف شود. که ساکنان را در خانه نگه می دارد.

کمیته وکلای حقوق مدنی منطقه خلیج سانفرانسیسکو و دیگران این شکایت را به نمایندگی از ائتلاف بی خانمان ها و هفت نفری که بی خانمان هستند یا در معرض خطر بی خانمان شدن هستند به دادگاه فدرال تسلیم کردند. متهمان شامل شهر، چندین بخش شهری و شهردار لندن برید هستند.

در این شکایت آمده است که سانفرانسیسکو “تصویر شهرداری دلسوز” را با طرحی برای رسیدگی به بی خانمان ها ارائه می دهد، اما دهه ها انفعال در مورد مسکن ارزان قیمت هزاران نفر را مجبور به استفاده از چادرها و وسایل نقلیه به عنوان سرپناه کرده است. یک بررسی سالانه بی خانمان ها نشان داد که در سال ۲۰۲۲، ۷۷۵۴ بی خانمان وجود دارد که نزدیک به ۶۰ درصد آنها بدون سرپناه زندگی می کنند.

بر اساس این شکایت، نه تنها شهر در ساخت مسکن ارزان قیمت شکست خورده است، بلکه شهر از تاکتیک های سنگین برای ترغیب افراد بی خانمان به جابجایی استفاده می کند، تهدید به دستگیری یا در واقع دستگیری افراد، و گرفتن وسایل مردم در رفت و برگشت کمپ های اولیه صبحگاهی که در آن پناهگاه است. طبق قانون ارائه نمی شود.

اگر بی خانمان ها حذف نشوند، مشاغل سان فرانسیسکو تهدید به اعتصاب مالیاتی می کنند

پرونده - مردم در 25 ژوئیه 2019 در نزدیکی لباس های دور ریخته شده و سوزن های استفاده شده در خیابانی در محله Tenderloin در سانفرانسیسکو می خوابند. مدافعان افراد بی خانمان از شهر سانفرانسیسکو در روز سه شنبه، 27 سپتامبر 2022 شکایت کردند و خواستار توقف آن شدند. آزار و اذیت و تخریب اموال مردم ساکن در خیابان و متعهد به هزینه 4 میلیارد دلاری برای مسکن ارزان قیمت.  (AP Photo/Janie Har, File)

پرونده – مردم در ۲۵ ژوئیه ۲۰۱۹ در نزدیکی لباس های دور ریخته شده و سوزن های استفاده شده در خیابانی در محله Tenderloin در سانفرانسیسکو می خوابند. مدافعان افراد بی خانمان از شهر سانفرانسیسکو در روز سه شنبه، ۲۷ سپتامبر ۲۰۲۲ شکایت کردند و خواستار توقف آن شدند. آزار و اذیت و تخریب اموال مردم ساکن در خیابان و متعهد به هزینه ۴ میلیارد دلاری برای مسکن ارزان قیمت. (AP Photo/Janie Har, File)
(AP Photo/Janie Har)

زال کی شروف، وکیل ارشد کمیته وکلای دادگستری، گفت: علاوه بر توقف اقدامات غیرقانونی، “ما باید گفتگو را در مورد آنچه که باعث بی خانمانی در اینجا می شود تغییر دهیم و به راه حل های اثبات شده برسیم.”

سانفرانسیسکو در میان بسیاری از شهرهای ساحل غربی است که بی خانمان های خیابانی به طور فزاینده ای مورد انتقاد سیاستمداران و ساکنان مسکن قرار گرفته است. فرماندار کالیفرنیا، گاوین نیوسام، دموکرات و شهردار سابق سانفرانسیسکو، از چادرهای پاکسازی استقبال کرد و گفت که اجازه دادن به مردم برای زندگی در فضای باز نه دلسوزانه و نه بی خطر است.

اما دادگاه استیناف حوزه نهم ایالات متحده در سال ۲۰۱۸ حکم داد که استناد یا دستگیری افراد به خاطر خوابیدن در ملاء عام در حالی که سرپناهی وجود ندارد، خلاف قانون اساسی است.

ساکن مادام العمر سان فرانسیسکو پس از سرقت کسب و کار به حومه شهر می رود: “سیاست های آنها کار نمی کند”

پرونده - مردی در نزدیکی چادرها در یک پیاده رو در سانفرانسیسکو، 21 نوامبر 2020 ایستاده است. مدافعان افراد بی خانمان از شهر سانفرانسیسکو، سه شنبه، 27 سپتامبر 2022 شکایت کردند و خواستار توقف آزار و اذیت و تخریب اموال مردم ساکن شدند. در خیابان ها و متعهد به هزینه 4 میلیارد دلاری برای مسکن ارزان قیمت.  (AP Photo/Jeff Chiu, File)

پرونده – مردی در نزدیکی چادرها در یک پیاده رو در سانفرانسیسکو، ۲۱ نوامبر ۲۰۲۰ ایستاده است. مدافعان افراد بی خانمان از شهر سانفرانسیسکو، سه شنبه، ۲۷ سپتامبر ۲۰۲۲ شکایت کردند و خواستار توقف آزار و اذیت و تخریب اموال مردم ساکن شدند. در خیابان ها و متعهد به هزینه ۴ میلیارد دلاری برای مسکن ارزان قیمت. (AP Photo/Jeff Chiu, File)
(AP Photo/Jeff Chiu)

در بیانیه‌هایی، هم دفتر شهردار و هم دفتر دادستانی شهر از اظهارنظر خودداری کردند، اما گفتند که سانفرانسیسکو بر گسترش سرپناه موقت و ارائه گزینه‌های مسکن دائمی تمرکز دارد. دفتر برید گفت که شهر از سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۳۰۰۰ واحد مسکونی حمایتی دائمی اضافه کرده است.

جن کوارت، سخنگوی دفتر دادستان شهر دیوید چیو، گفت: «زمانی که دادخواست به ما ابلاغ شد، شکایت را بررسی کرده و در دادگاه پاسخ خواهیم داد.

شروف اذعان کرد که دادگاه نمی تواند به سانفرانسیسکو دستور دهد تا مسکن ارزان قیمت بسازد، اما این گروه امیدوار است که این دعوا رهبران شهر را به این سمت سوق دهد.

ناحیه مدرسه کالیفرنیا والدین را تشویق می‌کند تا اتاق‌هایی را به معلمان اجاره کنند که با افزایش هزینه‌های اجاره، قیمت‌گذاری شده‌اند.

سان فرانسیسکو، کالیفرنیا - 24 فوریه: بی خانمان ها مواد مخدر غیرقانونی را در اردوگاهی در امتداد خیابان ویلو در منطقه تندرلوین در مرکز شهر در روز پنجشنبه، 24 فوریه 2022 در سانفرانسیسکو، کالیفرنیا مصرف می کنند.  لندن برید، شهردار سانفرانسیسکو، چهل و پنجمین شهردار شهر و شهرستان سانفرانسیسکو است.  او ناظر منطقه 5 بود و از سال 2015 تا 2018 رئیس هیئت نظارت بود.

سان فرانسیسکو، کالیفرنیا – ۲۴ فوریه: بی خانمان ها مواد مخدر غیرقانونی را در اردوگاهی در امتداد خیابان ویلو در منطقه تندرلوین در مرکز شهر در روز پنجشنبه، ۲۴ فوریه ۲۰۲۲ در سانفرانسیسکو، کالیفرنیا مصرف می کنند. لندن برید، شهردار سانفرانسیسکو، چهل و پنجمین شهردار شهر و شهرستان سانفرانسیسکو است. او ناظر منطقه ۵ بود و از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ رئیس هیئت نظارت بود.
(گری کورونادو / لس آنجلس تایمز از طریق گتی ایماژ)

در این شکایت از دادگاه می‌خواهد که به شهر دستور دهد تا زمانی که سرپناه کافی برای عرضه نداشته باشد، از مجازات افراد بی‌خانمان به دلیل خوابیدن و زندگی در املاک عمومی خودداری کند. همچنین از دادگاه می‌خواهد که شهر را از مصادره اموال منع کند و ناظری را برای اطمینان از پیگیری شهر تعیین کند.

بر اساس این شکایت، هفت شاکی نامبرده شامل دیوید مارتینز، مردی لاتین تبار است که در یک جعبه مقوایی می خوابد، زیرا کارگران شهر مدام چادر و سایر وسایل او را مصادره می کنند.

دو تن از شاکیان مردان سیاه پوستی هستند که قادر به خرید مسکن در شهری هستند که در آن متولد و بزرگ شده اند. یکی دیگر از اعضای دوقلو قطع عضو است که پروتزهایش توسط کارگران شهری در ماه ژوئن گرفته شده است.

چالش مقامات لس آنجلس دقت آخرین تعداد بی خانمان ها، حسابرسی تقاضا: گزارش ها

فردی که بی خانمانی را تجربه می کند، در روز پنجشنبه، ۱۴ آوریل، ۲۰۲۲، در منطقه تندرلوین سانفرانسیسکو، کالیفرنیا، ایالات متحده، در پیاده رو می خوابد. سانفرانسیسکو خانه بیش از ۹۸۰۰ نفر بی خانمان از آخرین تعداد آزاد شده در سال ۲۰۱۹ بوده است که این تعداد بیشتر است. بر اساس برآورد به موقع شهر که احتمالاً مقدار قابل توجهی کم است، بیش از 30 درصد از دو سال قبل است.

فردی که بی خانمانی را تجربه می کند، در روز پنجشنبه، ۱۴ آوریل، ۲۰۲۲، در منطقه تندرلوین سانفرانسیسکو، کالیفرنیا، ایالات متحده، در پیاده رو می خوابد. سانفرانسیسکو خانه بیش از ۹۸۰۰ نفر بی خانمان از آخرین تعداد آزاد شده در سال ۲۰۱۹ بوده است که این تعداد بیشتر است. بر اساس برآورد به موقع شهر که احتمالاً مقدار قابل توجهی کم است، بیش از ۳۰ درصد از دو سال قبل است.
(دیوید پل موریس / بلومبرگ از طریق گتی ایماژ)

تورو کاستانو در یک اظهارنامه قانونی گفت که در آگوست ۲۰۲۰ وسایل خود را طبق دستور بسته بندی کرد اما کارگران شهر همه وسایل او را از جمله کیمونوی عروسی مادرش و یک لپ تاپ مک بوک پرو در کامیون زباله انداختند. آنها به او تختخوابی در یک پناهگاه بی خانمان دادند که او به دلیل ترس از ابتلا به ویروس کرونا آن را رد کرد.

کاستانو که او نیز لاتین تبار است، در بیانیه خود گفت: «فکر نمی‌کنم منصفانه باشد که من را مجبور به انجام آن انتخاب دشوار مراقبت‌های بهداشتی تحت تهدید استناد کنند.»

طبق این شکایت، شهر ۷۲ ساعت قبل از پاکسازی یک منطقه یا کیسه و برچسب اموال برای افراد بی خانمان برای جمع آوری بعداً، برخلاف سیاست های خود، اخطار نمی دهد. کارکنان خدمات بی خانمان تا ساعاتی پس از بیرون راندن افراد از خانه نمی دانند که در آن روز چه نوع سرپناهی وجود دارد.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

شروف گفت: «هیچکس نمی‌گوید شهر نباید زباله‌ها را حذف کند، اما وقتی مک‌بوک پرو‌ها را می‌بینیم، این دقیقاً هدف قرار دادن افراد بی‌خانمان است.

دفتر شهردار گفت سانفرانسیسکو حدود ۳۵۰۰ تخت پناه دارد.

در این دادخواست تخمین زده می‌شود که سانفرانسیسکو باید نزدیک به ۶۷۰۰ واحد جدید مقرون‌به‌صرفه بسازد که هزینه آن ۴.۸ میلیارد دلار برآورد می‌شود تا هر فردی که در حال حاضر در سانفرانسیسکو خانه‌ای ندارد، بسازد.