شورلت کوروت ۱۹۷۱ آل وردن فضانورد آپولو ۱۵ دوباره کشف شد و آماده بازسازی شد


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

این یک ماشین پروژه خارج از این جهان است.

یک شورلت کوروت مدل ۱۹۷۱ که توسط فضانورد آپولو ۱۵ ال وردن هدایت می شد، که سال ها فراموش شده بود و سال ها در یک خودروی فرسوده به دست عوامل رها شده بود، به زودی دوباره آماده حرکت خواهد شد.

این کوپه یکی از سه موردی بود که توسط ملبورن، فلوریدا، فروشنده شورلت و جیم راتمان برنده Indy 500 در سال ۱۹۶۰ به مدت یک سال به خدمه ماموریت اجاره داده شد.

راتمان از زمان برنامه مرکوری کوروت‌ها را به فضانوردان اجاره می‌داد، و کاملاً از ارزش تبلیغاتی حضور قهرمانان آمریکایی در ماشین‌هایش در حال گشت و گذار بودند، اما خدمه آپولو ۱۵ آخرین نفر بودند.

جنرال موتورز در حال ساخت وسیله نقلیه زمینی قمری برای بازگشت به ماه

کوروت 1971 وردن دارای یک V8 454 اینچ مکعبی است.

کوروت ۱۹۷۱ وردن دارای یک V8 454 اینچ مکعبی است.
(مکس کایزرمن)

خلبان ماژول فرماندهی، وردن و خدمه‌اش، جیمز اروین و دیوید اسکات، رنگ‌های قرمز، سفید و آبی را با خطوط هماهنگ سفارش دادند. وردن یک نمونه سفید با یک V8 454 اینچی مکعبی در زیر کاپوت و یک جعبه دنده ۴ سرعته دستی Muncie را انتخاب کرد.

او در پایان اجاره آن را پس داد و به مالکیت خصوصی فروخته شد و چندین بار دست به دست شد و در تگزاس به پایان رسید.

اینجاست که دنی رید، کلکسیونر معروف کوروت، آن را کشف کرد و در سال ۲۰۱۷ آن را به مجموعه خود اضافه کرد و به طور رسمی تاریخچه آن را در این فرآیند ثبت کرد.

رید همچنین مالک کوروت ۱۹۶۹ آلن بین، فضانورد آپولو ۱۲ است که مستقیماً از جنرال موتورز در سال ۱۹۷۱ به همراه مدل آبی ۱۹۷۱ دیو اسکات خریداری کرد. ماشین وردن زمانی که رید آن را پیدا کرد، کارایی داشت، اما به خاطر چند سال نشستن بیرون، بسیار خراب بود.

مکس کیزرمن وردن را از طریق کسب و کارش Luna Replicas می شناخت.

مکس کیزرمن وردن را از طریق کسب و کارش Luna Replicas می شناخت.
(مکس کایزرمن/ناسا)

مکس کایزرمن، مالک بازار کالای برنامه فضایی Luna Replicas و دوست وردن، به فاکس نیوز اتوز گفت که نوه وردن، ویل پنچاک، در مورد ماشین باخبر شد و در سال ۲۰۲۰ در رید از آن بازدید کرد. وردن در همان سال درگذشت و پنچاک. و رید باید در مورد اینکه چه اتفاقی باید برای ماشین بیفتد صحبت کنند.

“ما می خواهیم میراث الوردن برای الهام بخشیدن به جوانان برای ورود به علوم و ریاضیات و هنرها را ادامه دهیم.”

قیصرمن و پنچاک تصمیم گرفتند با هم متحد شوند و آن را بخرند. نه برای تعمیر و چرخاندن آن در یک حراج، بلکه برای تبدیل شدن به نگهبان آن و به اشتراک گذاری آن با جهان. آنها اکنون Project AstroVette Endeavor را راه اندازی کرده اند و قصد دارند تا حدودی آن را بازیابی کنند و با نمایش آن در موزه های علمی و رویدادهای دیگر از آن به عنوان یک ابزار آموزشی استفاده کنند.

یوجین سرنان، راننده خارج از این جهان، سواری خود بر ماه را بازگو می کند.

کایزرمن گفت: “ما می خواهیم میراث آل وردن برای الهام بخشیدن به جوانان برای ورود به علوم و ریاضیات و هنرها را که برنامه فضایی و کوروت همه آنها را نشان می دهد، ادامه دهیم.”

این خودروی ۸۰۰۰۰ مایلی در حال حاضر کار می کند و عمدتاً بدون زنگ زدگی است، اما در طول سال ها تعمیرات جزئی و چند قطعه تعویض شده است، بنابراین آنها هنوز تصمیم می گیرند که با آن چه کنند. آیا آن را همانطور که هست حفظ کنیم یا آن را تا حد امکان به حالت اولیه بازگردانیم.

کوروت وردن تعمیر شده است اما بازسازی نشده است.

کوروت وردن تعمیر شده است اما بازسازی نشده است.
(مکس کایزرمن)

به گفته کایزرمن، تجدید استانداردهای انجمن ملی مرمت‌کنندگان کوروت می‌تواند بیش از ۱۰۰۰۰۰ دلار باشد، در حالی که یک بازسازی گسترده با کیفیت خودرو ممکن است یک چهارم میلیون یا بیشتر هزینه داشته باشد.

آنها آماده هر گونه حمایتی برای این پروژه هستند و همچنین از هر کسی که عکس‌هایی از خودروی دهه ۱۹۷۰ دارد می‌خواهد آنها را به اشتراک بگذارد تا به درک بهتری از وضعیت اصلی آن کمک کند، دقیقاً تایرهایی که در زمانی که Worden آن را داشت. در حال حاضر، آنها فقط یک عکس از مجله Life دارند که شامل سه فضانورد و ماشین هایشان است که در پشت خودروی ماهگرد ماموریت پارک شده بودند، که اولین باری بود که به ماه رفت.

کایزرمن گفت: «چقدر باورنکردنی است که اولین فضانوردانی که روی ماه راندند، آخرین نفری بودند که راتمان کوروت را سوار کردند.

«آل همیشه آن نگرش کلاسیک «چیزهای درست» را که شما با فضانوردان دوران آپولو مرتبط می‌دانید، نشان می‌داد».

رابرت پرلمن، مورخ برنامه فضایی آمریکایی و ویراستار collectSPACE، که وردن را نیز می‌شناخت، به فاکس نیوز اتوز گفت: «آل همیشه آن نگرش کلاسیک «چیزهای درست» را که شما با فضانوردان دوران آپولو مرتبط می‌دانید، تراوش می‌کرد.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

“من معتقدم که او خوشحال خواهد شد که بداند AstroVette او نه تنها در حال بازسازی است، بلکه با کمک نوه‌اش این کار را انجام می‌دهد. و او مطمئناً می‌خواهد دوباره در صندلی راننده باشد که آماده حرکت به جاده است.”