شورای امنیت سازمان ملل از طالبان افغانستان خواسته است که محدودیت‌های زنان و دختران را لغو کند


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

شورای امنیت سازمان ملل متحد این هفته از رهبران طالبان خواست تا سیاست‌ها و عملکردها را در قبال زنان و دختران افغانستان که حقوق و آزادی‌های آنها را محدود می‌کنند، “به سرعت معکوس کنند” – اما به طور کلی، اطمینان کمی وجود دارد که تغییر معنی‌داری رخ دهد.

فقط یک هفته پیش، طالبان قانونی را اعلام کردند که به موجب آن همه گویندگان اخبار زنان مجبور به پوشاندن صورت خود در تلویزیون می شوند.

شورای امنیت روز سه شنبه، دو هفته پس از گفتگوهای پشت درهای بسته، بیانیه خود را منتشر کرد و در آن “نگرانی عمیق خود را در رابطه با کاهش فزاینده احترام به حقوق بشر و آزادی های اساسی زنان و دختران در افغانستان توسط طالبان” ابراز کرد.

کلی کوری، سفیر پیشین برای مسائل جهانی زنان، ندید که طالبان به درخواست شورا احترام بگذارند. او گفت که شورای امنیت سازمان ملل باید جدیت خود را با انجام اقدامات اساسی تر نشان دهد.

خاطره احمدی مجری تلویزیون هنگام خواندن اخبار طلوع نیوز، در کابل، افغانستان، 22 مه، چهره خود را پوشانده است.

خاطره احمدی مجری تلویزیون هنگام خواندن اخبار طلوع نیوز، در کابل، افغانستان، ۲۲ مه، چهره خود را پوشانده است.
(آپ عکس/ابراهیم نوروزی)

درخواست گروه شورشی افغانستان برای حمایت از بایدن، هشدار نسبت به تهدیدات تروریستی جدید

“بهترین راه برای [take action] کوری گفت: بازگرداندن ممنوعیت سفر به طوری که آنها نتوانند به پرواز با جت های خصوصی ادامه دهند و می دانید که آنها یک دولت قانونی هستند، که قطعاً چنین نیستند.

او افزود که با توجه به هشدارهای قبلی زنانی که تحت کنترل طالبان زندگی می کردند، رفتار طالبان با زنان نباید تعجب آور باشد. آنها قبلاً می خواستند به ما هشدار دهند که طالبان تغییر نکرده است. ما باید به حرف زنان گوش می دادیم.

اصیلا وردک، که به عنوان یکی از نمایندگان افغانستان در مذاکرات سال ۲۰۱۹ با طالبان در قطر خدمت می کرد، به فاکس نیوز دیجیتال یک “آپارتاید جنسیتی” در افغانستان توصیف کرد. وردک که پیش از فروپاشی دولت در ماه اوت ۲۰۲۱ به عنوان مدیرکل امور سازمان ملل متحد در وزارت خارجه افغانستان نیز خدمت می کرد، توضیح داد که چگونه زنان از جامعه تبعید می شوند و نمی توانند در محیط های اقتصادی یا اجتماعی شرکت کنند.

زنان افغان در تظاهراتی در کابل، افغانستان، 26 مارس، شعار می‌دهند و نشانه‌هایی از اعتراض در دست دارند.

زنان افغان در تظاهراتی در کابل، افغانستان، ۲۶ مارس، شعار می‌دهند و نشانه‌هایی از اعتراض در دست دارند.
(آپ عکس/ محمد شعیب امین، فایل)

سازمان ملل: بیش از یک میلیون کودک در افغانستان ممکن است با سوءتغذیه شدید مواجه شوند

او گفت که اگرچه شورای امنیت اکنون از زبان تندتری استفاده می‌کند، اما زنان همچنان باید پشت میز بنشینند. آژانس‌های سازمان ملل می‌توانند بیشتر بر آوردن زنان و مردان و فعالان جامعه مدنی و سایر بازیگران از کشور، داخل و خارج از کشور تمرکز کنند و [them at] یک میز با طالبان.”

وی افزود: “زنان در افغانستان عوامل تغییر هستند.”

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

شان کیلبن، یکی از مدافعان متحدان اجتماعی، با فاکس نیوز دیجیتال به اشتراک گذاشت که طالبان اغلب زنان را برای انتقام گرفتن از کسانی که به ایالات متحده یا دولت قبلی متحد ایالات متحده خدمت کرده اند، انتخاب می کنند. «نمونه‌هایی از این انتقام‌جویی شامل وادار کردن مادران، همسران و خواهران کسانی است که از افغانستان و آمریکا خارج شده‌اند تا مرتباً با رهبری محلی طالبان تماس بگیرند. فرماندهان محلی طالبان سپس به طرز وحشیانه‌ای این زنان را در طول این بازرسی‌ها مورد ضرب و شتم قرار دادند، که اغلب آنها را مخدوش می‌کردند. چهرههایشان.”

کیلبنه گفت که بر اساس قوانین شریعت که توسط طالبان اجرا می شود، مردان، زنان و کودکان بی گناه افغان با “احساس ناامیدی شدید” روبرو هستند.