شهر فلوریدا که برای بازسازی استخر عمومی کلیسا هزینه می کند، طبق بند تاسیس: شرکت آزادی مذهبی، مشکلی ندارد


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

اولین بار در FOX: شرکت آزادی مذهبی First Liberty روز سه‌شنبه نامه‌ای به شهر پالاتکا در فلوریدا ارسال کرد و از استفاده از بودجه عمومی برای بازسازی استخر المپیک کلیسا پس از اینکه یک گروه سکولار ادعا کرد این اقدام ناقض بند استقرار متمم اول است، دفاع کرد.

کیشا راسل و رایان گاردنر، وکلای مؤسسه فرست لیبرتی، در نامه ای که به آنها ارائه شده است، نوشتند: «بند تأسیس اولین متمم قانون اساسی ایالات متحده به سازمان های مذهبی اجازه می دهد تا از مزایای عمومی دولتی مانند بودجه مورد بحث در اینجا بهره مند شوند. فاکس نیوز دیجیتال.

علاوه بر این، بند تمرین آزاد، نوع تبعیض مذهبی را که توسط پیشنهاد شده ممنوع می‌کند [the Freedom From Religion Foundation] FFRF که به موجب آن سازمان‌های مذهبی واجد شرایط به دلیل شخصیت یا هویت مذهبی‌شان کنار گذاشته می‌شوند.»

وکلای اول آزادی نماینده کلیسای باپتیست مبلغان کالواری هستند که اخیراً درخواست کمک هزینه ۳۵۰۰۰ دلاری برای بازسازی استخر شنای سرپوشیده المپیک که در مرکز زندگی خانوادگی آن واقع شده است به منظور بازگشایی آزادانه استخر برای استفاده و لذت جامعه ارائه کرده است.

هیئت مدرسه منطقه بوستون مدرسه خصوصی کلیسا را ​​پس از اتهام “تبعیض مذهبی” تایید کرد

FFRF قبلاً نامه ای ارسال کرده بود و هشدار داده بود که این کمک هزینه، بند تاسیس را نقض می کند. کریستوفر لاین، وکیل کارمند FFRF، در نامه مورخ ۱۱ مه نوشت: «مرکز بدون شک از استخر خود برای ترغیب افراد جامعه استفاده خواهد کرد تا به مرکز بیایند و سپس بتواند آنها را برای پیوستن به کلیسا استخدام کند.

مرکز زندگی خانوادگی در پالاتکا، فلوریدا.

مرکز زندگی خانوادگی در پالاتکا، فلوریدا.

لاین نوشت: “در حالی که ما مطمئناً درک می کنیم که چرا شهر برای کمک به تهیه استخر برای جامعه خود ارزش قائل است، اما نمی تواند از بودجه شهری برای تعمیر استخر کلیسا استفاده کند.” وجوه مالیات دهندگان نباید برای کمک به یک کلیسا در استخدام فرزندان شهر استفاده شود و درخواست کلیسا باید رد شود.

وکیل FFRF گفت: «بند استقرار قانون اساسی ما – که از آزادی مذهبی آمریکایی ها با تضمین جدایی مداوم دین از دولت محافظت می کند – حکم می کند که دولت به هیچ وجه نمی تواند مذهب را تأیید کند. او با استناد به والز علیه کمیسیون مالیات نیویورک (۱۹۷۰، همراه با تیلتون علیه ریچاردسون (۱۹۷۱) و موارد دیگر، ادعا کرد که قانون اساسی هرگونه “حمایت مالی، حمایت مالی و مشارکت فعال حاکمیت در فعالیت های مذهبی” را ممنوع می کند.

وکلای اول آزادی به پرونده اخیر دادگاه عالی، کلیسای ترینیتی لوتری کلمبیا علیه کامر (۲۰۱۷) اشاره کردند که در آن یک کلیسای مسیحی برای کمک به بازسازی زمین بازی خود برای یک برنامه کمک هزینه عمومی در دسترس درخواست کرده بود و ادعا می کرد که مزایای یک بازی جدید سطح زمین بازی “به جامعه محلی” گسترش می یابد.

دادگاه حکم داد که دولت نمی تواند از کلیسا بخواهد که «بین کلیسا بودن و دریافت مزایای دولتی انتخاب شود». راسل و گاردنر استدلال کردند که این مورد مستقیماً برای مبلغان کالواری قابل اجرا است.

کلیسای باپتیست مبلغان کالواری در پالاتکا، فلوریدا.

کلیسای باپتیست مبلغان کالواری در پالاتکا، فلوریدا.
(Google Maps)

وکلای First Liberty FFRF را به دلیل نادیده گرفتن این پرونده و سایر موارد مرتبط مقصر دانستند، در حالی که ادعا کردند “هیچ یک از موارد ذکر شده توسط FFRF در اینجا کنترل نمی شود.”

یکی از مواردی که FFRF به آن اشاره کرد، تیلتون علیه ریچاردسون، “در واقع کمک های بی طرفانه یکباره برای ساختن ساختمان ها در کالج های مذهبی و غیر مذهبی را تایید کرد.” وکلای دادگستری استدلال کردند که پرونده Wirtz در مورد Calvary Missionary صدق نمی کند، زیرا “این موضوع شامل فروش اموال دولتی به یک دبیرستان کاتولیک است.
برای ارزش پایین تر از بازار، نه درخواستی برای منافع دولت خنثی.”

علاوه بر این، بسیاری از موارد ذکر شده FFRF، از جمله Wirtz، آزمون سه بخشی را که دادگاه در Lemon v. Kurtzman (1971) ساخته بود، به کار برد، آزمونی که دیوان عالی «دیگر آن را برای مواردی که «مزایای دولتی و معافیت‌های مالیاتی» را بررسی می‌کنند، اعمال نمی‌کند. که به سازمان‌های مذهبی می‌روند، همانطور که قاضی برت کاوانا در هم‌فکری خود در لژیون آمریکایی علیه انجمن انسان‌گرای آمریکایی (۲۰۱۹) توضیح داد.

دادگاه عالی

دادگاه عالی
(AP Photo/J. Scott Applewhite, File)

وکلای اول لیبرتی ادعا کردند که پالاتکا به جای نقض متمم اول با اعطای پول به میسیونری کالواری، با انکار کمک هزینه به دلیل مذهب کلیسا، آن را نقض می کند.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

آنها نوشتند: “به طور قابل توجهی، بی طرفی دولت به این معنی است که دولت نمی تواند از قدرت خود برای ناتوانی یا رفتار خصمانه با سازمان های مذهبی استفاده کند.” “بنابراین، مطابق با این دستور بی طرفی، دیوان عالی مدت طولانی است که بند تاسیس به سازمان های مذهبی اجازه می دهد تا از مزایای عمومی دولتی استفاده کنند.”