شهر اورلاندو می‌گوید مردم «احتمالاً نمی‌خواهند ۴ ژوئیه را جشن بگیرند»، با پیام «پشیمانی» عقب‌نشینی می‌کند.


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

شهر اورلاندو، فلوریدا به دلیل بیانیه‌ای که هنگام تبلیغ ویژه آتش‌بازی چهارم ژوئیه ارائه شده است، عذرخواهی کرده است که می‌گوید «نمی‌توان» افرادی را که «فعلاً نمی‌خواهند ملت ما را جشن بگیرند» سرزنش کرد.

به گزارش WESH-TV، در بیانیه اصلی آمده است: “بسیاری از مردم احتمالاً نمی خواهند در حال حاضر ملت ما را جشن بگیرند و ما نمی توانیم آنها را سرزنش کنیم.” “وقتی این همه تفرقه، نفرت و ناآرامی وجود دارد، چرا می خواهید جشنی برگزار کنید که هر کدام از آن ها را جشن بگیرد؟”

در ادامه بیانیه آمده است: «اما با جدیت تمام، در قلب خود می‌دانید که آتش‌بازی چهارم ژوئیه شگفت‌انگیز است، به‌ویژه زمانی که در گرمای ۹۰ درجه، رطوبت ۱۰۰ درصد، در کنار ۱۰۰۰۰۰ نفر از نزدیک‌ترین دوستانتان ایستاده‌اید». “در آن لحظه، چیزی فرا می‌رسد و همه ما در پیوندی غیرقابل توضیح متحد می‌شویم. بله، آمریکا در حال حاضر درگیر جنگ است، اما می‌دانید که… ما قبلاً آتش بازی را خریده‌ایم.”

این بیانیه در رسانه های اجتماعی از جمله از سوی فرمان برادری پلیس در اورلاندو که گفته بود این پیام “بد سلیقه” است، با واکنش مواجه شد.

پیش از ۴ ژوئیه، آمریکا پاسخ می دهد: آیا به آمریکایی بودن خود افتخار می کنید؟

 یک تفنگدار آمریکایی در 4 ژوئیه 2018 در واشنگتن دی سی آتش بازی را از چمن جنوبی کاخ سفید تماشا می کند.

یک تفنگدار آمریکایی در ۴ ژوئیه ۲۰۱۸ در واشنگتن دی سی آتش بازی را از چمن جنوبی کاخ سفید تماشا می کند.
((عکس از الکس ادلمن/گتی ایماژ))

شامگاه شنبه شهرداری بابت این بیانیه عذرخواهی کرد.

شهر گفت: «شهر اورلاندو صمیمانه از تأثیر منفی سخنان ما بر برخی از افراد جامعه متاسف است. “ما درک می کنیم که این سخنان باعث رنجش برخی از ساکنان ما شده است، که هدف ما نبود. ما برای آزادی هایی که در این کشور داریم ارزش قائل هستیم و از مردان و زنانی که برای آنها جنگیدند و به مبارزه ادامه می دهند سپاسگزاریم. ما به جشن چهارم افتخار می کنیم. در ماه ژوئیه برای ابراز قدردانی از آن مردان و زنان و احترام به کشوری که در آن زندگی می کنیم.”

نکات ایمنی در آتش بازی چهارم ژوئیه: آنچه باید بدانید

جشن اورلاندو “آتش بازی در فواره” در مرکز شهر در پارک دریاچه ایولا برگزار می شود و حدود ساعت ۹:۱۰ شب آغاز خواهد شد.

Orlando، فلوریدا، ایالات متحده آمریکا Downtown Drone Skyline Aerial

Orlando، فلوریدا، ایالات متحده آمریکا Downtown Drone Skyline Aerial
(iStock)

این ایمیل جنجالی اندکی پس از آن منتشر شد که حزب دموکراتیک شهرستان پیما در آریزونا جنجال برانگیخت بر سر پستی که رویدادی به نام “F— چهارم” را تبلیغ می کرد.

آتش بازی واقعی ۴ ژوئیه — اجازه ندهید چپ روز استقلال را لغو کند

این پست در نهایت حذف شد اما گروه اعلام کرد که از این رویداد حمایت می کند.

فاکس نیوز دیجیتال روز شنبه گزارش داد که چپ‌ها در رسانه‌های اجتماعی، از جمله چندین کاربر تأیید شده، تعطیلات آخر هفته چهارم ژوئیه را با زباله‌های ایالات متحده جشن گرفتند.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

حال و هوای من امسال بیشتر شبیه این است که اگر این کشور را به خاک لعنتی بسوزانیم، به عنوان یک غذای کوچک، چه می شود؟ Alisha Grauso، ویرایشگر ویژگی های هالیوود Screen Rant، در توییتر پست کرد.

آتش بازی پشت پرچم ایالات متحده در طول جشن چهارم ژوئیه در State Fair Meadowlands، East Rutherford، NJ منفجر شد.

آتش بازی پشت پرچم ایالات متحده در طول جشن چهارم ژوئیه در State Fair Meadowlands، East Rutherford، NJ منفجر شد.
(AP)

بر اساس نظرسنجی فاکس نیوز که اوایل این هفته منتشر شد، ۳۹ درصد از آمریکایی‌ها امروز به ایالات متحده «افتخار» می‌کنند که نسبت به ژوئن سال ۲۰۱۷، ۱۲ درصد کاهش داشته است.