سناتور پورتمن به والدین و نوجوانان درباره قاتل خاموش فنتانیل هشدار می دهد: “هر دارویی که مصرف کنید می تواند شما را بکشد.”


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

سناتور راب پورتمن، ایالت اوهایو، روز پنجشنبه چین و مکزیک را مقصر مرگ و میر بالای فنتانیل در ایالات متحده دانست و خواستار تدابیر امنیتی شدیدتر در مرزها برای توقف حمل و نقل مواد افیونی مصنوعی شد که جان هزاران آمریکایی را گرفته است.

پورتمن روز پنجشنبه به عنوان بخشی از سریال جدید سریال که به «مسمومیت آمریکا» ناشی از جریان فنتانیل به داخل کشور می‌پردازد، به «گزارش ویژه» پیوست.

وی افزود: «ما تمرکز زیادی روی مرز داریم به دلیل اینکه مردم به آنجا می آیند و ماه گذشته مانند ماه قبل غیرقانونی ترین ورود بوده است، اما چیزی که ما در مورد آن صحبت نمی کنیم این واقعیت است که مقدار زیادی مواد مخدر پورتمن که در کمیته امنیت داخلی و امور دولتی عضویت دارد، به مجری شبکه فاکس نیوز، برت بایر، گفت.

FENTANYL SURGE هشدارهایی را از مجریان قانون ایجاد می کند: “مرز به سمت شما می آید”

پورتمن گفت که ماموران گشت مرزی ماه گذشته ۱۱۰۰ پوند فنتانیل کشف کردند که برای کشتن حدود ۲۰۰ میلیون آمریکایی کافی است.

به گفته مقامات، خوزه زندخاس 25 ساله و بنیتو مادریگال 19 ساله با 150 بسته حاوی 1000 قرص فنتانیل در روز جمعه در جریان توقف ترافیک در شهرستان تولار کالیفرنیا کشف شدند.

به گفته مقامات، خوزه زندخاس ۲۵ ساله و بنیتو مادریگال ۱۹ ساله با ۱۵۰ بسته حاوی ۱۰۰۰ قرص فنتانیل در روز جمعه در جریان توقف ترافیک در شهرستان تولار کالیفرنیا کشف شدند.
(دفتر کلانتری شهرستان تولار)

ویرانگری فنتانیل در نزدیکی خانه برای سناتوری که ماه گذشته آماده سخنرانی در دانشگاه ایالتی اوهایو بود، زمانی که به او اطلاع دادند که سه دانشجو بر اثر قرص آدرال که در خیابان آغشته به فنتانیل بود، جان خود را از دست دادند، وارد شد.

“خیلی ناراحت کننده بود، زیرا صحبت های من در مورد آینده الهام بخش تر بود، اما باید این واقعیت را در نظر می گرفتم که برای همه والدین و همه دانش آموزانی که آنجا بودند، شما نمی توانید به هیچ ماده مخدری، به هیچ ماده مخدر خیابانی اعتماد کنید. پورتمن گفت.

پورتمن در پاسخ به این سوال که آیا راه حلی قریب الوقوع برای جلوگیری از افزایش تعداد تلفات وجود دارد یا خیر، «سه گام واضح» برای مهار مصرف بیش از حد در ایالات متحده را تشریح کرد.

او گفت: «یکی، سفت کردن مرزها است. “این مشکل مرزی مربوط به کالاهای قاچاق است، فقط مردم نیستند. به طور خاص، این مشکل در مورد این مواد افیونی است که مصنوعی است، کشنده است و باعث حدود دو سوم مرگ و میرهای مخدر در آمریکا می شود.”

خیلی زود رفت: فنتانیل از چین جاری شد

پورتمن همچنین کاخ سفید را تشویق کرد تا در یک کمپین رسانه ملی برای آموزش والدین و نوجوانان در مورد خطرات مربوط به فنتانیل و مواد مخدر خیابانی سرمایه گذاری کند.

اخیراً قرص های تقلبی ساخته شده از فنتانیل کشف و ضبط شده است.

اخیراً قرص های تقلبی ساخته شده از فنتانیل کشف و ضبط شده است.
(DEA)

او گفت: “من فکر می کنم ارزش دارد که دولت مقداری پول برای انجام یک کمپین رسانه ملی هزینه کند.” ما این کار را در یک زمان انجام دادیم و تا حدودی موثر بود، نانسی ریگان به این دلیل مشهور بود، اما این یک پیام کاملا واضح است که به سادگی این است که هر دارویی که می‌توانید مصرف کنید می‌تواند شما را بکشد.

او گفت: “این در همه چیز مخلوط می شود، کوکائین، مت آمفتامین، هروئین، اما حتی داروهای ضد افسردگی، زاناکس و غیره. بنابراین پیامی که شما می توانید از آن خارج شوید، و باید فوراً برای نجات جان ها خارج شوید.”

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

چین همچنان منبع اصلی فنتانیل در جهان است اداره مبارزه با مواد مخدر. دو روش برای تحویل دارو به ایالات متحده استفاده می شود. این دارو یا به ایالات متحده ارسال می شود مستقیماً از طریق پست بین المللی یا از طریق مکزیک حمل می شود. پورتمن گفت که «همیشه احساس می‌کرده است که چین در نحوه برخورد با این موضوع غیرمسئولانه عمل می‌کند» و از دیگر کشورها خواست که چین و مکزیک را تحت فشار قرار دهند تا «اقدام خود را پاک کنند».