سناتور هاولی از میسوری، آ.گ گارلند را به دلیل کوتاهی در انجام اعتراضات در خانه‌های قضات دیوان عالی مورد قیام قرار می‌دهد.


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

سناتور جاش هاولی، مریک گارلند، دادستان کل، مریک گارلند را به انفعال در قبال معترضانی که هفته گذشته پس از سوء قصد به قتل برت کاوانا، قاضی دیوان عالی کشور هجوم آوردند، متهم می کند.

هاولی در نامه ای که روز سه شنبه به گارلند فرستاد، این نگرانی را مطرح کرد که با وجود تظاهرات در خارج از خانه کاوانا و افزایش حملات حامی سقط جنین به مراکز منابع بارداری، هیچ اقدام قابل توجهی انجام نشده است. قانون فدرال تصریح می کند که اعتصاب در منازل قضات به قصد ارعاب آنها یا تأثیرگذاری بر احکام آنها غیرقانونی است.

سناتور جاش هاولی، رئیس جمهور، در جلسه استماع کمیته خدمات مسلح سنا در مورد وزارت نیروی هوایی در بررسی درخواست مجوز دفاع برای سال مالی 2023 و برنامه دفاعی سال های آینده، در ساختمان دیرکسن در روز سه شنبه، 3 می، سخنرانی می کند. 2022.

سناتور جاش هاولی، رئیس جمهور، در جلسه استماع کمیته خدمات مسلح سنا در مورد وزارت نیروی هوایی در بررسی درخواست مجوز دفاع برای سال مالی ۲۰۲۳ و برنامه دفاعی سال های آینده، در ساختمان دیرکسن در روز سه شنبه، ۳ می، سخنرانی می کند. ۲۰۲۲.
(تام ویلیامز/CQ-Roll Call، Inc از طریق گتی ایماژ)

هاولی نوشت: «برای از بین بردن این موج خشونت، باید فوراً بایستید و قانون را اجرا کنید، کسانی را که آن را نقض می‌کنند محاکمه کنید، و لفاظی‌های خشونت‌آمیز از سمت چپ را محکوم کنید.»

روز پنجشنبه، نیکلاس راسک ۲۶ ساله از کالیفرنیا به اتهام توطئه برای کشتن قاضی کاوانا به دلیل آنچه که او پیش بینی می کرد تصمیم کاوانا در مورد پرونده دادگاه عالی که به طور بالقوه می تواند سرنوشت رو علیه وید را تعیین کند، دستگیر شد. بعد از ظهر همان روز، معترضان با سر و صدا در بیرون خانه کاوانا با شعار و طبل تظاهرات کردند.

لایحه حمایت از عدالت اسکاتوس یک قدم نزدیکتر به قانون شدن چند روز پس از تلاش برای قتل کاواناوگ

این تظاهرات یکی از جهش‌هایی در چنین فعالیت‌هایی بود که در پاسخ به پیش‌نویس رای دادگاه عالی فاش شده بود که نشان می‌داد دادگاه در آستانه لغو رو در مقابل وید است، پرونده تاریخی سال ۱۹۷۳ که سقط جنین را در سراسر کشور قانونی کرد. در هفته های پس از انتشار آن، مراکز بارداری حامی زندگی نیز مورد حمله قرار گرفته اند.

پس از یک سوء قصد به قتل، یک خط طبل به بیرون از خانه کاوانا راهپیمایی کرد

پس از یک سوء قصد به قتل، یک خط طبل به بیرون از خانه کاوانا راهپیمایی کرد
(اخبار فاکس)

هاولی پیشنهاد کرد که تنش‌ها از این هم فراتر رفت و به اظهارات سناتور چاک شومر در مارس ۲۰۲۰ در پله‌های دادگاه عالی اشاره کرد و به کاوانا گفت: “شما طوفان را رها کردید و بهای آن را خواهید پرداخت. نمی‌دانید چه ضربه‌ای زده است. اگر با این تصمیمات وحشتناک جلو بروید.”

هاولی علاوه بر این، سایر مقامات دموکرات را به تحریک “فعالیت غیرقانونی علیه قضات” در نقض قوانین فدرال متهم کرد.

پلیس فاش می کند که کاواناوگ تلاش برای قتلی را که مظنون به تماس با ۹۱۱ بوده است

هاولی گفت: «همه این لفاظی‌ها نه تنها مردی را که تلاش کرد جان جاستیس کاوانو را بگیرد، بلکه رادیکال‌هایی را که به مراکز منابع بارداری در سراسر کشور حمله کرده‌اند، جسور می‌کند» و افزود: «وقتی مقامات دموکرات آشکارا می‌گویند خوب است که رادیکال ها توجه داشته باشند، قانون را زیر پا بگذارند و مرتکب جنایات شوند. به همین دلیل است که آنقدر ظالمانه است که ساعاتی پس از سوءقصد، دفتر شما بلافاصله تظاهرکنندگان غیرقانونی را که در تلاشی دوباره برای ارعاب خانه قاضی کاوانا را محاصره کرده بودند، دستگیر نکرد.

گروهی از نوازندگان درام پس از سوء قصد به بیرون از خانه کاوانا راهپیمایی کردند.

گروهی از نوازندگان درام پس از سوء قصد به بیرون از خانه کاوانا راهپیمایی کردند.
(اخبار فاکس)

هاولی نامه خود را با درخواست از دادستان کل به پایان رساند که چرا دفتر او معترضان را در خارج از خانه کاوانا دستگیر نکرد و چرا “شما برای دستگیری مجرمان برای بمب گذاری آتش در مراکز منابع بارداری در سراسر کشور پای خود را می کشید.”

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

فاکس نیوز برای پاسخ با وزارت دادگستری تماس گرفته است.