سقوط هواپیمای جنگی روسیه در نزدیکی ساختمان مسکونی ۴ کشته و ۲۵ زخمی بر جای گذاشت


یک فروند هواپیمای جنگی روسیه روز دوشنبه پس از شکست موتور در یکی از شهرهای روسیه در دریای آزوف به یک منطقه مسکونی سقوط کرد که در پی آتش سوزی گسترده ای که چندین طبقه از یک ساختمان آپارتمان ۹ طبقه را فرا گرفت، حداقل چهار نفر کشته و شش نفر دیگر مفقود شدند.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که یک بمب افکن Su-34 در شهر بندری یِیسک پس از آتش گرفتن یکی از موتورهای آن در حین برخاستن برای یک مأموریت آموزشی سرنگون شد. طبق این گزارش، هر دو خدمه به سلامت نجات یافتند، اما هواپیما به یک منطقه مسکونی سقوط کرد و باعث آتش سوزی شد زیرا تن ها سوخت در اثر برخورد منفجر شد.

مقامات گفتند که حداقل چهار تن از ساکنان کشته شدند، شش نفر ناپدید شدند و ۲۵ نفر دیگر زخمی شدند، از جمله هشت نفر که حالشان وخیم است. مقامات اتاق های اورژانس را در بیمارستان های محلی رزرو کردند و هواپیماهای پزشکی را سرکوب کردند. حداقل ۱۷ آپارتمان تحت تأثیر آتش سوزی قرار گرفتند و حدود ۱۰۰ نفر از ساکنان تخلیه شدند و اسکان موقت برای آنها فراهم شد.

اتحادیه اروپا ایران را به دلیل نقض حقوق بشر پس از مرگ یک زن ۲۲ ساله در بازداشت پلیس به اصطلاح اخلاقی تحریم کرد.

کرملین اعلام کرد که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه از سقوط مطلع شده و وزیران بهداشت و اورژانس و فرماندار محلی را به محل اعزام کرده است. یِیسک، شهری ۹۰۰۰۰ نفری، پایگاه بزرگ هوایی روسیه را در خود جای داده است.

شعله های آتش و دود را می توان در صحنه سقوط هواپیمای جنگی روسی در نزدیکی آپارتمانی در ییسک روسیه در 17 اکتبر 2022 مشاهده کرد.

شعله های آتش و دود را می توان در صحنه سقوط هواپیمای جنگی روسی در نزدیکی آپارتمانی در ییسک روسیه در ۱۷ اکتبر ۲۰۲۲ مشاهده کرد.
(OSTOROZHNO NOVOSTI از طریق AP)

چندین ساعت پس از سقوط، فرماندار منطقه ونیامین کندراتیف گفت که خدمات اضطراری موفق به مهار آتش شدند و تخلیه ساکنان ساختمان های مجاور را غیرضروری کردند.

ویدئوهای دوربین مداربسته منتشر شده در کانال‌های اپلیکیشن پیام‌رسان روسیه، یک هواپیما را در حال انفجار در یک توپ آتشین غول‌پیکر نشان می‌دهد. ویدئوهای دیگر نشان می‌دهد که یک ساختمان آپارتمانی توسط شعله‌های آتش و ضربات شدید ناشی از انفجار آشکار سلاح‌های هواپیمای جنگی فراگرفته شده است.

Su-34 یک بمب افکن دو موتوره مافوق صوت مجهز به حسگرها و تسلیحات پیشرفته است که یکی از اجزای اصلی حمله نیروی هوایی روسیه بوده است. این هواپیما در طول جنگ در سوریه و نبرد در اوکراین مورد استفاده گسترده قرار گرفته است.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

حادثه روز دوشنبه دهمین سقوط غیرجنگی گزارش شده یک هواپیمای جنگی روسی از زمانی است که مسکو نیروهای خود را به اوکراین در ۲۴ فوریه فرستاده است. کارشناسان نظامی خاطرنشان کرده اند که با افزایش شدید تعداد پروازهای نظامی روسیه در طول جنگ، سقوط ها نیز افزایش یافته است.