ستون نویس WaPo می نویسد: تیراندازی در هایلند پارک: «تیرانداز فعال» نمادی «عملاً آمریکایی» در ۴ ژوئیه است.


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

کریستین امبا از واشنگتن پست روز سه شنبه مقاله ای تند نوشت که نشان می دهد تیرانداز فعال “نماد جدید چهارم ژوئیه” است.

او با بحث درباره وقایع مربوط به تیراندازی در پارک هایلند در جریان رژه چهارم ژوئیه در ایلینوی شروع کرد. این تیراندازی ده ها مجروح وخیم برجای گذاشت که اکنون ۷ نفر کشته شده اند.

این رویدادها باید ما را شوکه کنند، اما بیشتر و بیشتر اجتناب‌ناپذیر به نظر می‌رسند. در سال ۲۰۲۲، اینگونه بزرگ‌ترین عید مدنی آمریکا را جشن می‌گیریم: پرچم‌ها و آتش‌بازی‌ها به‌عنوان پس‌زمینه، سلاح‌های گرم در صدر. امبا نوشت: آزادی استثنایی ما را گرامی بدارید، خشونت با اسلحه زندگی ما را آشکارا کمتر آزاد کرده است.

در 4 ژوئیه، یک مرد مسلح از پشت بام پارک هایلند، ایلینوی، به سمت یک رژه تیراندازی کرد که در آن هفت نفر کشته و بیش از 30 نفر دیگر زخمی شدند.

در ۴ ژوئیه، یک مرد مسلح از پشت بام پارک هایلند، ایلینوی، به سمت یک رژه تیراندازی کرد که در آن هفت نفر کشته و بیش از ۳۰ نفر دیگر زخمی شدند.
(برایان کاسلا / شیکاگو تریبون / سرویس خبری تریبون)

او همچنین از تصمیم دادگاه عالی در ماه ژوئن برای حکم کردن قانون حمل پنهان نیویورک به عنوان مغایر با قانون اساسی و تا حدی مقصر انتقاد کرد و از “سالها فتیش سازی متمم دوم” و تعهد به “خطوط کهربایی منجمد قانون اساسی” ابراز تاسف کرد.

برای تعداد تکان‌دهنده‌ای از آمریکایی‌ها، این تعریف اشتباه و خودخواهانه از آزادی، بر هر نوع به رسمیت شناختن وظیفه برای مراقبت از هموطنان خود غلبه کرده است. به عنوان جرایم غیرقابل تحمل علیه یک تعریف پیچیده از آزادی شخصی توصیف می شود.”

پس از تیراندازی در شهر خود در روز دوشنبه، شهردار فیلادلفیا، جیم کنی، به همین ترتیب متمم دوم قانون اساسی را پاره کرد. او همچنین آشکارا پیشنهاد کرد که فقط افسران پلیس باید در ایالات متحده اسلحه حمل کنند.

امبا همچنین ابراز تاسف کرد که علیرغم تیراندازی های گسترده در نروژ و دانمارک در دو هفته گذشته، تیراندازی های دسته جمعی اکنون به عنوان یک موضوع منحصر به فرد آمریکایی شناخته می شود.

پس از تیراندازی مرگبار در مرکز خرید دانمارک، محافظه کاران می گویند قوانین سختگیرانه اسلحه «تیراندازی دسته جمعی را متوقف نکنید»

هایلند پارک، ایل - 05 ژوئیه: ماموران FBI در صحنه تیراندازی در رژه چهارم ژوئیه در 5 ژوئیه 2022 در هایلند پارک، ایلینوی کار می کنند.  پلیس رابرت را بازداشت کرده است "بابی" E. Crimo III، 22 ساله، در ارتباط با تیراندازی که در آن شش نفر کشته و 19 نفر زخمی شدند، بر اساس گزارش های منتشر شده.

هایلند پارک، ایل – ۰۵ ژوئیه: ماموران FBI در صحنه تیراندازی در رژه چهارم ژوئیه در ۵ ژوئیه ۲۰۲۲ در هایلند پارک، ایلینوی کار می کنند. بر اساس گزارش های منتشر شده، پلیس رابرت “بابی” ای. کریمو سوم، ۲۲ ساله را در ارتباط با تیراندازی که در آن شش نفر کشته و ۱۹ نفر زخمی شدند، بازداشت کرده است.
(عکس از جیم وندروسکا/گتی ایماژ)

روزنامه‌نگار واشنگتن پست: پس از حکمرانی دابز، جمهوری‌خواهان طرفدار زندگی خواهان «تولد اجباری» برای زنان هستند.

امبا نوشت: «چهارم ژوئیه قرار است درودی بر فرهنگ استثنایی ما باشد، ادای احترام به هر چیزی که اساساً آمریکایی است. اما تیراندازی‌های آخر هفته این حقیقت ناپسند را به خانه می‌رساند که تیراندازی‌های دسته جمعی و ترساندن با اسلحه در حال حاضر یک تصویر «آمریکایی» است – چیزی که ایالات متحده در سراسر جهان به آن معروف شده است.»

او پایان داد: “به لطف رژیم اسلحه ما، این ترس همیشگی اکنون به اندازه پای سیب آمریکایی است.

کرونادو، کالیفرنیا - 03 ژوئیه: پرچم‌های آمریکا در سال 2021 کنار خیابان را تزئین می‌کنند. (عکس از دانیل نایتون/گتی ایماژ)

کرونادو، کالیفرنیا – ۰۳ ژوئیه: پرچم‌های آمریکا در سال ۲۰۲۱ کنار خیابان را تزئین می‌کنند. (عکس از دانیل نایتون/گتی ایماژ)

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

نیویورک تایمز یک روز پیش از آن نیز نظر مشابهی را در سایت خود منتشر کرد و در آن “مارپیچ عذاب پرستش اسلحه” در آمریکایی ها را محکوم کرد.