ستون نویس نیویورک تایمز: بی اعتمادی عمیق‌تر بین بایدن و زلنسکی بیش از آن چیزی است که مردم بدانند


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

توماس فریدمن، ستون نویس نیویورک تایمز روز دوشنبه نوشت که بین بایدن، رئیس جمهور بایدن و ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، “بی اعتمادی عمیق” وجود داشته باشد و کاخ سفید به شدت نگران رهبری کشور است.

“جنگ اوکراین تمام نشده است. و به طور خصوصی، مقامات ایالات متحده بسیار بیشتر از آنچه که اجازه می دهند نگران رهبری اوکراین هستند. بی اعتمادی عمیقی بین کاخ سفید و رئیس جمهور اوکراین ولودیمیر وجود دارد. [Zelenskyy] فریدمن نوشت: بسیار بیشتر از آنچه گزارش شده است.

فریدمن، در ماه مه، اوکراین را «فساد مرموز» خواند و افزود: «احساس من این است که تیم بایدن خیلی بیشتر از آن چیزی که به نظر می‌رسد با زلنسکی در حال راه رفتن است – و می‌خواهد هر کاری که ممکن است انجام دهد تا مطمئن شود او پیروز می‌شود. جنگ، اما این کار را به گونه ای انجام می دهد که هنوز فاصله ای بین ما و رهبری اوکراین حفظ می کند.”

سخنان ستون نویس چپگرا با توجه به نزدیکی نسبی او به بایدن در میان اعضای رسانه ها سنگین است. او در ماه مه یک ناهار خصوصی با رئیس جمهور صرف کرد و پس از آن در مورد مسائل مربوط به سیاست خارجی خود غرق شد.

عکس‌های کربی در گزارشگر درباره سفر پلوسی «درام» پیش از توقف احتمالی تایوان: «شما در حال ساخت آن هستید»

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان، هنگام بازدید از ساختمان پارلمان در کوالالامپور، سه شنبه، 2 اوت 2022، برای رسانه ها دست تکان می دهد.

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان، هنگام بازدید از ساختمان پارلمان در کوالالامپور، سه شنبه، ۲ اوت ۲۰۲۲، برای رسانه ها دست تکان می دهد.
(اداره اطلاعات مالزی از طریق AP)

سخنان فریدمن توجه دامیر ماروسیک، عضو شورای آتلانتیک را به خود جلب کرد و او در توییتی نوشت: “مقاله ظاهراً در مورد سفر پلوسی به تایوان است. اما خبر مهمتر این است که این دومین بار است که یک منبع عالی رتبه در کاخ سفید به صراحت به تام فریدمن می گوید که ایالات متحده به این موضوع پرداخته است. ایمان کم به زلنسکی و اوکراین.”

فریدمن در مقاله جدید خود استدلال کرد که سفر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان، بی پروا، خطرناک و غیرمسئولانه است و گفت که ممکن است در نتیجه این سفر “اتفاقات بد زیادی” رخ دهد.

وی خاطرنشان کرد که سفر او به تایوان اکنون بر سر درگیری با روسیه “آشکار” است. مقامات ارشد دولت گفته اند که بایدن به شی جین پینگ گفته است که اگر چین در جنگ از روسیه حمایت کند، “پکن دسترسی به دو بازار مهم صادراتی خود – ایالات متحده و اتحادیه اروپا” را به خطر می‌اندازد.

پلوسی قرار است این هفته پس از سفرش به سنگاپور به تایوان سفر کند. گفته می شود که او قرار است در روزهای سه شنبه و چهارشنبه با مقامات تایوانی دیدار کند.

فریدمن نوشت که چین در پاسخ به آن هیچ کمک نظامی به روسیه ارائه نکرده است.

“چرا در دنیا، رئیس مجلس نمایندگان حاضر به سفر به تایوان و تحریک عمدی چین در حال حاضر، تبدیل شدن به بلندپایه ترین مقام آمریکایی که از تایوان از زمان نیوت گینگریچ در سال ۱۹۹۷، زمانی که چین از نظر اقتصادی و نظامی بسیار ضعیف تر بود، به تایوان سفر کرده است؟” فریدمن نوشت.

فریدمن همچنین نوشت که زمانی که زلنسکی رهبر سازمان اطلاعات داخلی اوکراین و همچنین دادستان کل این کشور را اخراج کرد، «تجارت خنده‌داری» در کیف جریان داشت.

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان در جمع خبرنگاران صحبت می کند.

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان در جمع خبرنگاران صحبت می کند.
(گتی ایماژ)

قانونگذار جمهوری خواه از برنامه های بالقوه پلوسی برای تایوان دفاع می کند و می گوید بایدن ضعیف نباید مداخله کند

این جنگ اوکراین به‌طورکلی تمام نشده است، بسیار پایدار نیست، بدون غافلگیری‌های خطرناکی نیست که هر روز ممکن است رخ دهد. بازدید خودسرانه و بیهوده رئیس مجلس؟ او گفت.

فریدمن افزود که تیم امنیت ملی رئیس جمهور به صراحت به پلوسی گفته است که او نباید به تایوان برود. او نوشت: «اما رئیس جمهور مستقیماً با او تماس نگرفت و از او نخواست که نرود، ظاهراً نگران بود که نسبت به چین نرم به نظر برسد و فرصتی را برای جمهوری خواهان ایجاد کند تا قبل از انتخابات میان دوره ای به او حمله کنند.

رئیس جمهور اوکراین ولودیمیر زلنسکی به گزارش نظامیان نزدیک به خط مقدم در منطقه دونتسک اوکراین، یکشنبه 5 ژوئن 2022 گوش می دهد.

رئیس جمهور اوکراین ولودیمیر زلنسکی به گزارش نظامیان نزدیک به خط مقدم در منطقه دونتسک اوکراین، یکشنبه ۵ ژوئن ۲۰۲۲ گوش می دهد.
(دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری اوکراین از طریق AP، فایل)

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

ایالات متحده روز دوشنبه ۵۵۰ میلیون دلار کمک نظامی دیگر به اوکراین ارسال کرد و شامل ۷۵۰۰۰ گلوله مهمات توپخانه ۱۵۵ میلی متری و مهمات بیشتر برای سیستم های موشکی توپخانه با تحرک بالا (HIMARS) بود.

دولت بایدن از زمان حمله روس ها به اوکراین در ماه فوریه، بیش از ۸ میلیارد دلار کمک به اوکراین ارسال کرده است.