ساکنان جزیره کاج وحشت، ترس را در حین خسته شدن ایان بازگو می کنند


امدادگران و داوطلبان با گروهی که مردم را پس از بلایای طبیعی نجات می‌دهند، روز شنبه در جزیره ویران شده کاج فلوریدا خانه به خانه رفتند و به ساکنانی که از ترس خروج طوفان ایان در خانه‌های سیل‌زده و بادهای زوزه‌کش صحبت می‌کردند، پیشنهاد تخلیه کردند.

بزرگترین جزیره مانع در ساحل خلیج فلوریدا، جزیره کاج تا حد زیادی با دنیای خارج قطع شده است. ایان تنها پل جزیره را به شدت آسیب رساند و تنها با قایق یا هوا به آن دسترسی داشت. برای بسیاری، داوطلبان سپاه غیرانتفاعی پزشکی اولین افرادی بودند که در چند روز گذشته از خارج جزیره دیده بودند.

ساکنان وحشت از گیر افتادن در خانه های خود را با افزایش مداوم آب توصیف کردند. جو کونفورتی هنگام بازگویی اتفاقات احساساتی شد و گفت که آب حداقل ۸ تا ۱۰ فوت (۲.۴-۳ متر) بالا آمد و امواج ۴ فوتی (۱.۲ متری) در خیابان ها وجود داشت.

او در حالی که اشک‌هایش را دفع می‌کرد، گفت: «آب همچنان خانه را می‌کوبید و ما تماشا می‌کردیم، قایق‌ها، خانه‌ها – ما همه چیز را تماشا می‌کردیم که در حال پرواز بود. “ما در این مرحله خیلی چیزها را از دست داده ایم.”

HURRICANE IAN: FOX Corp یک میلیون دلار به صلیب سرخ آمریکا کمک می کند، بینندگان FOX News را تشویق می کند تا به تلاش ها بپیوندند

هلن کخ، یک پرورش دهنده سگ، به همراه تعدادی از 17 سگ خود در هلیکوپتر برای mediccorps.org تخلیه می شود که با دو هلیکوپتر، امدادگران و داوطلبان پس از طوفان یان در جزیره پاین فلوریدا، شنبه، 1 اکتبر به آنجا رسیدند. ، 2022.

هلن کخ، یک پرورش دهنده سگ، به همراه تعدادی از ۱۷ سگ خود در هلیکوپتر برای mediccorps.org تخلیه می شود که با دو هلیکوپتر، امدادگران و داوطلبان پس از طوفان یان در جزیره پاین فلوریدا، شنبه، ۱ اکتبر به آنجا رسیدند. ، ۲۰۲۲.
(AP Photo/ جرالد هربرت)

کنفورتی گفت که اگر همسرش داون کنفورتی نبود، او موفق نمی شد. او گفت: “من شروع به از دست دادن حس کردم، زیرا وقتی آب در خانه شما است و روی در می پاشد و می بینید که با چه سرعتی حرکت می کند، هیچ راهی برای زنده ماندن وجود ندارد.”

او گفت که همسرش از آنها خواسته بود بالای یک میز بنشینند تا آب آنها را نبرد. روز بعد، او گفت، برای یک آقا مسن‌تر که در بلوک بعدی زندگی می‌کرد، غذا آوردند و مطمئن شدند که او را با اولین قایق موجود از جزیره خارج کردند.

جو کنفورتی درباره این مرد گفت: «او همه چیز را از دست داد. او گفت اگر برایش غذا نیاوردیم، همان شب جانش را می گیرد چون خیلی بد بود.

کارشناسان می گویند دموکرات ها تغییرات آب و هوایی را به دلیل طوفان IAN در تضاد با علم مقصر می دانند

اعضای mediccorps.org که با دو هلیکوپتر، امدادگران و داوطلبان وارد شدند، به تخلیه پل کخ و برخی از سگ‌هایش در پی طوفان ایان در جزیره پاین فلوریدا، شنبه، 1 اکتبر 2022 کمک کردند.

اعضای mediccorps.org که با دو هلیکوپتر، امدادگران و داوطلبان وارد شدند، به تخلیه پل کخ و برخی از سگ‌هایش در پی طوفان ایان در جزیره پاین فلوریدا، شنبه، ۱ اکتبر ۲۰۲۲ کمک کردند.
(AP Photo/ جرالد هربرت)

برخی از ساکنان هنگامی که داوطلبان سپاه پزشکی به درب خانه آمدند و پرسیدند که آیا می خواهند روز شنبه تخلیه شوند، اشک ریختند. برخی فعلاً این پیشنهاد را رد کردند و برای بسته بندی وسایل خود یک روز دیگر خواستند. اما دیگران مشتاق بودند که فوراً فرار کنند.

هلن کخ در حالی که او در داخل هلیکوپتر سپاه پزشکی نشسته بود که او و هفت سگ از ۱۷ سگ این زوج را از جزیره تخریب شده به مکان امنی برد، بوسه ای به شوهرش زد و کلمات “دوستت دارم” را به زبان آورد. سگ ها در قفس بودند و هنگام بلند شدن هلیکوپتر به بیرون بسته شده بودند.

شوهرش، پل کخ، در کنار سگ های دیگر ماند و قصد داشت برای سفر دوم جزیره منزوی را ترک کند. او به آسوشیتدپرس گفت که چند روز قبل، فکر نمی‌کرد که آنها موفق شوند، زیرا طوفان بزرگ در حال خشم بود و خانه شروع به آب گرفتن کرد.

طوفان ایان در فلوریدا پیام های دیوانه وار در مورد از دست دادن عزیزان و خانه های ویران شده را تحریک می کند

پلی که از فورت مایرز به جزیره پاین فلوریدا منتهی می شود، در پی طوفان ایان، شنبه، 1 اکتبر 2022، به شدت آسیب دیده است.

پلی که از فورت مایرز به جزیره پاین فلوریدا منتهی می شود، در پی طوفان ایان، شنبه، ۱ اکتبر ۲۰۲۲، به شدت آسیب دیده است.
(AP Photo/ جرالد هربرت)

جزیره کاج از دیرباز به خاطر فضای آرام و شهری کوچک و درختان حرا شناخته شده است. این یک مقصد محبوب برای ماهیگیری، کایاک سواری و قایق رانی است. اکنون، صحنه های تیره و تار ویرانی در همه جای این بهشت ​​ویران شده است.

خانه ها به تراشه تبدیل شده اند و قایق ها روی جاده ها پرت شده اند. این جزیره نه برق دارد و نه آب جاری – فقط برای چند ساعت در روز جمعه که یکی از ساکنان گفت که می توانند دوش بگیرند. جمعی از خانه های سیار ویران شد.

داوطلبان سپاه پزشکی به یک خانه رفتند تا به دنبال زنی بگردند که معلوم بود در طول طوفان پشت سر مانده است و از آن زمان با دوستانش تماسی نداشته است. داخل خانه این زن، اثاثیه سنگین واژگون شده بود و وسایل او به اطراف پرت شده بود. هیچ نشانی از این زن وجود نداشت و این نگرانی را به وجود آورد که او توسط موج طوفان از خانه اش بیرون کشیده شده است.

نجات ۲ نفر توسط گارد ساحلی، سگی که پس از طوفان IAN در جزیره سنیبل گیر افتاده بود.

پلی که از فورت مایرز به جزیره پاین، فلوریدا منتهی می شود، در پی طوفان ایان در جزیره پاین فلوریدا، شنبه، 1 اکتبر 2022 به شدت آسیب دیده است.

پلی که از فورت مایرز به جزیره پاین، فلوریدا منتهی می شود، در پی طوفان ایان در جزیره پاین فلوریدا، شنبه، ۱ اکتبر ۲۰۲۲ به شدت آسیب دیده است.
(AP Photo/ جرالد هربرت)

لیندا هنشاو گفت که جامعه جزیره‌ای تنگاتنگ شگفت‌انگیز است و “همه کسانی که من می‌شناسم که ترک نکرده‌اند در تلاشند تا آنجا را ترک کنند.”

اما این برای همه صادق نبود. کاتلین راسل در تلاش بود تا شوهر مسن خود را متقاعد کند که ترک کند، اما او هنوز نمی‌خواست تکان بخورد. این زوج مدام پیشنهاد تخلیه را رد می کردند. این زوج گفتند که آماده نیستند، اما ممکن است مایل باشند یکشنبه را ترک کنند.

کلر سنت لگر گفت که با ورود طوفان، ۹ نفر از جمله همسایگان در خانه خود داشته است.

برای دریافت برنامه FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

او گفت: “من مطمئن بودم که همه ما در حال مرگ هستیم.” “من فقط در یک اتاق داخلی با بالش نشستم، چندین بار روی خودم صلیب زدم، مطمئناً فکر کردم که داریم می میریم. آب مدام بالا می آمد.”

Medic Corps یک گروه غیرانتفاعی متشکل از خلبانان، امدادگران، پزشکان، نیروی دریایی SEAL و سایر داوطلبان است که به بلایای طبیعی پاسخ می دهد و مردم را به امنیت می رساند. بر اساس وب سایت این سازمان، در سال ۲۰۱۳ در پاسخ به ابر طوفان یولاندا در فیلیپین آغاز شد و در سال ۲۰۱۷ استقرار هواپیماها و امدادگران را در پورتوریکو و جزایر ویرجین ایالات متحده آغاز کرد.