سارافینا نانس، مدل SI Swim، صحبت هایی که پس از ماستکتومی دوبل در شماره ۲۰۲۲ منتشر شد: “به زمین افتادم”


جدیداکنون می توانید به مقالات فاکس نیوز گوش دهید!

سارافینا ننس ممکن است رویاهای بزرگی برای رفتن به فضا داشته باشد، اما ایده مدل لباس شنای Sports Illustrated حداقل تا به حال خارج از این دنیا به نظر می رسید.

اخترفیزیکدان و فضانورد آنالوگ فینالیست امسال SI Swim Search است. این فرد بومی آستین، تگزاس، از میان هزاران ارسالی برای عکاسی توسط عکاس مشهور SI، یو تسای در جمهوری دومینیکن انتخاب شد. برنده فراخوان سالانه بازیگری در شماره ۲۰۲۳ یک تازه کار خواهد شد.

موفقیت بدی برای کسی که قبلا اصرار داشت فقط یک لباس شنا دارد.

سارافینا نانس فینالیست امسال SI Swim Search است.

سارافینا نانس فینالیست امسال SI Swim Search است.
(Yu Tsai/Swimsuits Illustrated Sports)

اما برای ننس، این فرصتی است تا داستان خود را در سطح جهانی به اشتراک بگذارد. او یک پیشگیرنده سرطان سینه BRCA2+ است که تصمیم گرفت در سن ۲۶ سالگی ماستکتومی دوبل پیشگیرانه انجام دهد تا خطر بسیار بالای سرطان سینه خود را کاهش دهد – ۸۷٪. پس از بازسازی سینه، ننس در مورد اهمیت آزمایش ژنتیک، خودآزمایی و پزشکی پیشگیرانه صحبت کرده است.

مانجو بنگلور، مدل SI Swim و فضانورد مشتاق، در حال رفتن از لباس فضایی به لباس شنا: «من بی حد و حصر هستم»

نانس با فاکس نیوز دیجیتال در مورد معنای حضور او در شماره امسال صحبت کرد، چه کسی از او الهام گرفت تا یک دو قطعه را تکان دهد و والدینش چگونه واکنش نشان دادند.

اخبار فاکس: چه چیزی شما را وادار کرد تا برای جستجوی شنای SI امسال امتحان کنید؟
سارافینا نانس: همه اینها با داستان من مرتبط است. من دارای جهش ژنتیکی BRCA2+ هستم که من را در معرض خطر بالای سرطان سینه و سرطان تخمدان قرار می دهد. من بیش از دو سال پیش برای کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه یک ماستکتومی دوبل پیشگیرانه انجام دادم. من سفرم را به صورت آنلاین به اشتراک می‌گذاشتم و جامعه شگفت‌انگیزی پیدا کردم که در این راه از من حمایت کرد.

سارافینا نانس اخترفیزیکدان، فضانورد آنالوگ، پیش از سرطان سینه BRCA2+، مدافع سلامت زنان و نویسنده است.

سارافینا نانس اخترفیزیکدان، فضانورد آنالوگ، پیش از سرطان سینه BRCA2+، مدافع سلامت زنان و نویسنده است.
(از سارافینا نانس)

یکی از دوستانم از SI Swim Search اطلاع داشت و به من پیشنهاد داد که آن را امتحان کنم. من واقعاً هرگز به انجام چنین کاری فکر نکرده بودم، اما او واقعاً مرا تشویق کرد. و من این کار را انجام دادم… ایده این زنان زیبا و توانمند از همه جوامع مختلف که گرد هم می آیند تا داستان هایشان را به اشتراک بگذارند توجه من را به خود جلب کرد. و این مرا وادار به درخواست کرد.

اخبار فاکس: آیا قبل از درخواست با مجله آشنا بودید؟
نانس: من چیز زیادی در مورد SI بزرگ شدن نمی دانستم. البته مجلات را دیدم. آنها در Barnes & Noble و دکه های روزنامه فروشی محلی من بودند. اما تا چند سال پیش بود که در مورد آلین رز شنیدم. او اولین زن با ماستکتومی بود که در مجله ظاهر شد. او یک مدافع باورنکردنی برای اعضای جامعه سرطان سینه است. به یاد آوردم که چقدر زیبا و قدرتمند به نظر می رسید. واقعاً به من الهام بخشید.

برای ثبت نام در خبرنامه سرگرمی اینجا را کلیک کنید

اخبار فاکس: نیازی به گفتن نیست که تصمیم به انجام ماستکتومی پیشگیرانه دوبل انتخاب دشواری است. پس از پایان عمل چه احساسی داشتید؟
نانس: میدونی من خیلی به خودم افتخار کردم در مورد تصمیمم احساس قدرت کردم. بله، دوران فوق العاده سختی بود. من در یک سال سه عمل جراحی داشتم. از نظر جسمی تخلیه کننده بود، از نظر روحی و روانی تخلیه می شد. همه جنبه های زندگی من را تحت تاثیر قرار داد. اما این تصمیم را برای خودم گرفتم. به یاد دارم که از خواب بیدار شدم و از اینکه مسئولیت سلامتی خود را بر عهده گرفتم احساس غرور و غرور عجیبی کردم.

سارافینا ننس یک ماستکتومی دوبل پیشگیرانه و به دنبال آن جراحی های بازسازی سینه انجام داد.

سارافینا ننس یک ماستکتومی دوبل پیشگیرانه و به دنبال آن جراحی های بازسازی سینه انجام داد.
(از سارافینا نانس)

اخبار فاکس: و اکنون شما یک فینالیست در SI Swim Search هستید. واکنش شما چه بود؟
نانس: من کاملا متحیر شدم. به زمین افتادم. همه چیز از من بیرون کشیده شد. باورم نمی شد. این یکی از سورئال ترین لحظات زندگی من بود. بلافاصله با پدر و مادرم و همسرم تماس گرفتم. همه آنها به همان اندازه مبهوت و هیجان زده بودند. برای من لحظه ای باورنکردنی بود.

اخبار فاکس: در مورد نقش خود به عنوان یک فضانورد آنالوگ به ما بگویید.
نانس: من یک اخترفیزیکدان و دانشمند آنالوگ هستم. من یک شبیه سازی فضانورد را تکمیل کردم. من طوری زندگی کردم که انگار در مریخ در حال انجام یک ماموریت هستم. امیدوارم روزی از این مهارت ها استفاده کنم و به فضا بروم. این رویای من است که به فضا بروم… یکی از بزرگترین دستاوردهای من از آن تجربه این است که دوست دارم در محیطی باشم که بتوانم به تیم و خدمه ام برای انجام تحقیقات و ایجاد تفاوت تکیه کنم.

سارافینا ننس گفت هدف او این است که STEM را برای همه در دسترس قرار دهد.

سارافینا ننس گفت هدف او این است که STEM را برای همه در دسترس قرار دهد.
(با اجازه سارافینا نانس)

اخبار فاکس: هنگامی که مردم به یک اخترفیزیکدان یا دانشمند آنالوگ فکر می کنند، برخی ممکن است فوراً به “مدل لباس شنا SI” فکر نکنند. چگونه امیدوارید که این تصور عمومی را تغییر دهید؟
نانس: یکی از بزرگترین موانعی که به طور خاص در STEM مجبور به غلبه بر آن بوده ام، غلبه بر احساس عدم تناسب است. کلیشه ها و انتظارات زیادی در کنار آن هویت و آن نقش وجود دارد. من ارزش نمایندگی را آموخته ام. من اهمیت حضور و آواز بودنم را نه فقط برای خودم، بلکه برای نسل های آینده زنان در STEM درک کرده ام. من آن نمایندگی را در بزرگ شدن نداشتم. هدف من این است که آن را برای دیگران فراهم کنم.

نماد تناسب اندام دنیس آستین ۶۵ ساله و دختر کتی مدل بیکینی برای نمایش لباس شنا SI: ‘مامان افتخار’

سارافینا ننس تصمیم گرفت در سن 26 سالگی ماستکتومی مضاعف پیشگیرانه انجام دهد تا خطر بسیار بالای سرطان سینه (87٪) را کاهش دهد.

سارافینا ننس تصمیم گرفت در سن ۲۶ سالگی ماستکتومی مضاعف پیشگیرانه انجام دهد تا خطر بسیار بالای سرطان سینه (۸۷٪) را کاهش دهد.
(از سارافینا نانس)

من فکر می کنم پلتفرمی مانند SI بسیار قدرتمند است زیرا نشان می دهد که زنان نباید در جعبه قرار بگیرند. ما نباید فقط یک چیز باشیم. ما می توانیم افراد چند خط فاصله با علایق و علایق متفاوت باشیم. به جای اینکه از یکدیگر دور شوند، می توانند یکدیگر را تقویت کنند. برای من، این واقعاً به قدرت زنان و آنچه می توانیم دست یابیم، آنچه می توانیم آرزو کنیم، می گوید. امیدوارم وقتی کسی مثل من را در مجله می بیند، بگوید: “وای، من مجبور نیستم خودم را محدود کنم. مجبور نیستم از انتظارات مردم غافل شوم، زیرا آنها فکر می کنند من باید یک روش خاص باشم. یا به روش خاصی رفتار کنم. من می توانم هر چه که می خواهم باشم.”

اخبار فاکس: به عنوان فردی که ماستکتومی دوبل پیشگیرانه انجام داده است، آیا این مجله شما را پذیرفته است؟
نانس: کاملا. عکسبرداری من در جمهوری دومینیکن یکی از قدرتمندترین تجربیات زندگی من بود. نمی دانستم چه انتظاری داشته باشم. من اهل مدلینگ نیستم. نگران این بودم که نسبت به بدنم بی‌موقع باشم و خودآگاه باشم. اما من هرگز اینقدر احساس قدرت نکرده ام و برای آنچه هستم در آغوش گرفته ام. من هرگز اینقدر احساس حمایت نکرده ام. من توسط کل تیم SI، فینالیست ها – همه، هیپ شدم. همه آنها بسیار هیجان زده و واقعاً خوشحال بودند که من آنجا بودم. بدن من متفاوت است، اما هنوز هم احساس می‌کردم که دوستش دارم و حمایت می‌کنم.

اخبار فاکس: عکس العمل شما با دیدن آن تصاویر چه بود؟
نانس: مات و مبهوت ماندم. این یک تجربه قدرتمند است که خود را از آن دریچه ببینید. SI سعی نمی کند شما را به چیزی یا هر کس دیگری تبدیل کند. من در تمام مدت خیلی نگران بودم، اما عکس ها این را نشان نمی دهند. این یک تجربه جادویی بود.

سارافینا نانس امیدوار است عکسش با لباس شنا SI الهام بخش زنان دیگر باشد تا بدن خود را جشن بگیرند.

سارافینا نانس امیدوار است عکسش با لباس شنا SI الهام بخش زنان دیگر باشد تا بدن خود را جشن بگیرند.
(از سارافینا نانس)

اخبار فاکس: برنده شدن در جستجوی شنا SI برای شما چه معنایی دارد؟
نانس: من حتی کلمات *خنده* را هم ندارم. این یک افتخار باورنکردنی خواهد بود. این یک افتخار است، چه برنده شوم یا نه. یکی از هیجان‌انگیزترین بخش‌های کل این روند، فرصت رفتن به جمهوری دومینیکن و ملاقات با همه این زنان شگفت‌انگیز بود. اینها مدافعان و رهبران جوامع خود هستند. و من در حال حاضر بخشی از آن گروه هستم. فکر می‌کنم این تجربه واقعاً راه را برای من هموار کرده تا داستانم را به اشتراک بگذارم. این پلتفرمی است که در آن تمام زیبایی ها و پس زمینه ها به نمایش گذاشته شده و جشن گرفته می شود.

ویکتوریا وسچه، مدل شنای SI، غلبه بر تومور مغزی “کابوس” را به یاد می آورد: “من هر علامتی را در کتاب داشتم”

اخبار فاکس: این تجربه چگونه زندگی شما را تاکنون تغییر داده است؟
نانس: برای شروع، من با جامعه باورنکردنی از مردم آشنا شده ام. این یک خواهرخواندگی است که من از آن سپاسگزارم. آنها بلافاصله زندگی من را تغییر دادند. من و یکی از دخترها به طرز باورنکردنی صمیمی شده ایم. بسیار هیجان انگیز است که این گفتگوها در مورد تجربیاتمان و اینکه چگونه امیدواریم دنیا را تغییر دهیم. این به تنهایی بسیار ارزشمند بوده است.

سارافینا ننس آرزو دارد به فضا برود.

سارافینا ننس آرزو دارد به فضا برود.
(از سارافینا نانس)

اخبار فاکس: امیدوارید خوانندگان با دیدن عکس های شما برای اولین بار چه چیزی را دریافت کنند؟
نانس: میدونی من به بزرگ شدنم فکر میکنم من زنانی مثل خودم را در علم، مجلات و حتی تلویزیون ندیدم. من هرگز احساس نکردم که نمایندگی برای من وجود دارد. حالا امیدوارم مردم بتوانند خودشان را در من ببینند. امیدوارم تشویق شوند تا هر کاری که می خواهند انجام دهند. امیدوارم وقتی مرا ببینند، بگویند: “من می توانم این کار را انجام دهم.” امیدوارم به هر آرزویی که هست برسند. این همه ممکن است. من انجام دادم.